Klaipėdos koncertų salėje – P. Geniušo rečitalis

 • Teksto dydis:

Charizmatiškasis pianistas Petras Geniušas nepaliauja stebinti savo talento gerbėjus meninių interesų platumu ir įvairiapusiškumu, nuolatinėmis, dažnai rizikingomis naujų išraiškos formų paieškomis. Šio penktadienio vakarą Klaipėdos koncertų salėje šis itin kūrybingas pianistas skambins rečitalį, kurį jis pavadino „Iš pasąmonės saugyklų“.

Sujungs du muzikavimo būdus

Savo naujosios programos meninę idėją atlikėjas pristatė taip: „Šiame koncerte sujungiu du muzikavimo būdus – užrašytos muzikos atlikimą ir improvizaciją. Pianisto atminties saugyklose yra begalybė muzikos: išmoktos mintinai, girdėtos, analizuotos. Improvizuodamas įžengiu į tą pusiau sąmoningą, pusiau lyg sapne besifermentuojančią muzikinę terpę ir leidžiuosi nešamas intuicijos, kartais pats nustebdamas, ką ten aptikau.“

Melomanai, atėję pasiklausyti pianisto rečitalio, turės progą įsigyti naujausią P. Geniušo kompaktinę plokštelę tuo pačiu pavadinimu. Ją ką tik išleido garso įrašų kompanija „Baltic Mobile Recordings“, kuriai vadovauja Aleksandra ir Vilius Kerai. Ši tarptautiniu mastu pripažinta kompanija, pelniusi daugybę apdovanojimų, kelias „Grammy“ nominacijas, beje, neseniai išleido ir kitą P. Geniušo atliekamos lietuviškos muzikos kompaktinę plokštelę „A Piacere“. Joje užfiksuotas pianisto muzikavimas su smuikininke Dalia Kuznecovaite.

Pasitelks šių laikų muzikinę kalbą

Improvizuodamas įžengiu į tą pusiau sąmoningą, pusiau lyg sapne besifermentuojančią muzikinę terpę ir leidžiuosi nešamas intuicijos, kartais pats nustebdamas, ką ten aptikau.

Pristatydamas programą „Iš pasąmonės saugyklų“, pianistas teigė, kad kompaktinėje plokštelėje užfiksuotoje improvizacijoje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio motyvais žinovai išgirs anaiptol ne tik Čiurlionį, bet ir džiazo, roko, repo muzikos atgarsius, taip pat ir Paulo Hindemitho, Liudo Mockūno, Vidmanto Bartulio kūrinių transformacijas.

„Koncerte tik iš dalies atkursiu kompaktinėje plokštelėje skambančią muzikinę struktūrą. Detalės, be abejo, keisis. Pirmojoje koncerto dalyje skambėsiančiam Franzo Liszto svarbiausiam gyvenimo šedevrui Sonatai h-moll irgi skambinsiu improvizuotą introdukciją. Tokia preliudavimo praktika buvo būdinga F. Lisztui ir jo epochai, tik savo įžangai pasitelksiu mūsų laikmečio muzikinę kalbą“, – pasakojo žymus pianistas.

Lavina vaizduotę ir skonį

P. Geniušas yra vienas publikos geidžiamiausių pianistų Klaipėdos koncertų salės koncertinėse programose. Veikiausiai šiam pasirinkimui didžiausios įtakos turi įgimtas menininko smalsumas, skatinantis neapsiriboti vien tik klasikinio pianisto patirtimi ir veikla. Pianistas nenuilstamai plečia savo muzikinį akiratį, repertuarą ir scenos partnerių ratą. Klaipėdos koncertų salėje su dideliu susidomėjimu publika laukia P. Geniušo solinių koncertų, pasirodymų su kolegomis, atliekant kamerinę muziką. Čia su pasisekimu pianistas skambina fortepijoninius koncertus su kameriniais ir simfoniniais orkestrais, interpretuoja žymiausių šiuolaikinės muzikos kūrėjų – Davido Lango, Arvo Parto, Osvaldo Balakausko, Žibuoklės Martinaitytės ir kitų – opusus.

P. Geniušo koncertuose net tie klausytojai, kurie nėra profesionalūs muzikai, visada gali mėgautis aukščiausio lygio pianisto kuriamu garsų pasauliu, taip lavindami savo meninę vaizduotę ir skonį. Būsimoji programa žada intriguojantį prisilietimą prie unikalaus atlikėjo pasąmonės saugyklų ir jose slypinčių klodų.

Koncerto pradžia – 18.30 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių