Klaipėdos lėlių teatras atsisveikina

 • Teksto dydis:

Gegužė – paskutinis mėnuo, kai Klaipėdos lėlių teatras dirba Vežėjų gatvės 4-ajame name. Kitą teatrinį sezoną lėlininkai pradės naujuose namuose, o istorinis teatro pastatas bus remontuojamas. Prieš didįjį kraustymąsi Klaipėdos lėlių teatras pamalonins žiūrovus ypatingais projektais.

Sugrįš miuziklo herojai

Kartu su pavasariu į jaukųjį teatro kiemelį po žydinčiomis kriaušėmis sugrįš žaismingieji lėlių miuziklo „Familia“ herojai.

Zuikis, kuris neklauso tėvo, ir atsipūtusi Panda, jogos trenerė Lapė, Vilkas vegetaras ir gyvo garso grupė vėl sudrebins Klaipėdos senamiestį jaunatviško entuziazmo, polėkio ir maišto, teisingos ir „kietos“ muzikos, dainų ir šokių kupina istorija apie talentą, kuris, kaip tas gležnas žolės stiebelis, prasiveržia net pro asfaltą. Lėlių miuziklas skirtas visiems ir turi ypač teigiamą auklėjamąjį poveikį vaikams.

„Familia“ Klaipėdos lėlių teatro kiemelyje bus rodoma gegužės 13 d. ir atsisveikins su žiūrovais teatro uždarymo vakarėlyje birželio 2 d.

Gyvenimo prasmės paieška

Visas klaipėdiečių ir miesto svečių šeimas su vaikais gegužės 19 ir 20 d. Klaipėdos lėlių teatras pakvies į premjerą pagal Martos Gusniowskos pjesę „Kad tave žąsis“, kurią režisuoja Klaipėdos lėlių teatro menininkė Gintarė Radvilavičiūtė.

M.Gusniowska – viena garsiausių Lenkijos pasakų kūrėjų, lėlių teatro dramaturgių. Autorė yra išleidusi daugiau nei 50 pjesių, išverstų ir į užsienio kalbas, taip pat ir į lietuvių kalbą. M.Gusniowskos kūryba įdomi tuo, kad rašytoja nevengia kalbėti net itin sudėtingomis temomis, kurias pateikia linksmomis ir žaismingomis istorijomis. Pavyzdžiui, pjesėje „Kad tave žąsis“ M.Gusniowska pasakoja apie depresiją. Žąsis skundžiasi, kad yra nelaiminga, jai depresija, todėl nori, kad Lapinas ją suėstų, tačiau Lapinas atsisako ir tuo klausimu siūlo pabendrauti su Vilku. Taip prasideda ilga ir įdomi jų kelionė – gyvenimo prasmės paieška.

„Sudėtinga tema, stipri daugiasluoksnė dramaturginė medžiaga apie miško gyventojus, graži istorija. Tai spektaklis, po kurio, manau, bus įdomu pasišnekėti tiek tėvams, tiek vaikams“, – prieš premjerą sakė naujojo pastatymo režisierė ir dailininkė G.Radvilavičiūtė. Muziką spektakliui kūrė Donatas Bielkauskas (Donis), dekoracijas konstravo Karolis Makauskas. Gyvybę spektaklio herojams suteikė Klaipėdos lėlių teatro menininkai Renata Kutaitė-Raudonienė, Vytautas Kairys, Monika Mikalauskaitė, Kęstutis Bručkus.

Keliaus į festivalius

Po premjeros, gegužės 23–26 dienomis, lėlininkai R.Kutaitė-Raudonienė ir V.Kairys iškeliaus į Lenkiją ir reprezentuos Klaipėdą bei Lietuvą, pristatydami spektaklį „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“ tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje Belsko-Biala mieste.

Šis festivalis, organizuojamas nuo 1966 m. Banialuka lėlių teatre, ilgai buvo vienintelė vieta, kurioje susitikdavo lėlių teatro kūrėjai iš Rytų ir Vakarų Europos ir pristatydavo tiek archajiškas, tradicines lėlių teatro formas, tiek naujausius ieškojimus. Šiandien tai konkursinis festivalis, kuriame lėlių teatras skleidžiasi kaip tarpdisciplininio meno rūšis, jungianti lėlių, objektų teatrą, vizualinius menus, dramą, šokį, cirką. Šiame festivalyje savo kūrybą pristato teatrai iš viso pasaulio.

Naujausią spektaklį kūdikiams „Vienas, du – kur tu?“ ir populiariausią lėlių spektaklį vaikams „Raudonkepuraitė“ Klaipėdos lėlių teatras gegužės 16 ir 17 dienomis parodys Kupiškio lėlių teatrų festivalyje.

Magijos stovykla vaikams

Kartu su teatriniu sezonu gegužės pabaigoje uždaroma „Karakumų Asilėlio mokyklėlė“ išleis jau devintąją absolventų laidą.

Tačiau ir vasarą vaikai laukiami Klaipėdos lėlių teatro ir magijos stovykloje „Šmikšt Šmikelekšt“. Joje jie susipažins su lėlių teatro objektų magija ir tikrais magais, kurie atskleis iliuzijos meno paslaptis ir išmokys įvairių triukų. Įgiję magiškų ir lėlių teatro žinių, stovyklautojai sukurs pirmąjį savo teatralizuotą magijos šou.

Daugiau informacijos ir registracija į stovyklą „Šmikšt Šmikelekšt“ – tel. (8 46) 239 932 arba el.p.klaipedosleles@gmail.com.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių