Išreklamavo miestą, sukūrė laikinas darbo vietas
Daugiau negu trisdešimt šviesos ir muzikos instaliacijų įvairiose miesto viešose erdvėse, per 200 tūkstančių festivalio lankytojų iš visos Lietuvos ir užsienio, maksimaliai užpildyti miesto viešbučiai, dešimtys tūkstančių renginio sekėjų socialiniuose tinkluose, per pusę milijono vaizdo klipų peržiūrų su festivalio vaizdais, daugiau negu šimtas laikinų darbo vietų, šimtai gražiausių festivalio nuotraukų konkursui, pasklidusių už šalies ribų, – tokia įkvepianti yra jubiliejinio Klaipėdos šviesų festivalio statistika.
Tačiau nuoširdžiausios padėkos festivalio organizatorių nuomone, nusipelnė uostamiesčio bendruomenė, prisidėjusi prie neabejotinai didžiausio Vakarų Lietuvos žiemos renginio sukūrimo.
Jau penktą kartą prie Klaipėdos šviesų festivalio šturvalo stovinti VšĮ „Klaipėdos šventės“ projektų vadovė Goda Giedaitytė kaip didžiausią renginio išskirtinumą ir privalumą pažymėjo išskirtinį bendruomenės susitelkimą ir aktyvumą.
„Nuoširdžiai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šios spalvingos žiemos šventės sukūrimo: partneriams, rėmėjams, projektų autoriams - verslininkams ir menininkams, moksleiviams bei studentams ir ypač – festivalio auditorijai“, - simboliniame Klaipėdos mero padėkų meninių instaliacijų autoriams įteikimo renginyje sakė G. Giedraitytė.
Gerai įvertino Vakarų Lietuvos kūrėjų darbus
Anot VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktoriaus Romando Žiubrio, svarbiausia organizatorių sau keliama užduotis – kad festivalis realizuotų žiūrovų lūkesčius.
Siekdami įsiklausyti į festivalio lankytojų pageidavimus, organizatoriai socialiniame tinkle surengė apklausą, prašydami įvardinti labiausiai patikusias šviesų instaliacijas, pasidalinti svarbiais pastebėjimais, kurie padėtų ateityje gerinti šio renginio kokybę.
Kaip ir tikėtasi, daugiausia simpatijų susilaukė pagrindinis festivalio projektas – italų kompanijos „Mariano Light“ „Širdis“, 2-oji vieta atiteko „Medūzoms“ (FR), o štai 3-ioji vieta atiteko klaipėdiečių projektui „Selfie serija: Meilė, KLP šviečia“. Žiūrovų simpatijų sulaukė ir instaliacija virš Danės upės „Ca Petille“ (FR), taip pat - „Tinklas“ (LV), „Akvariumas“ (FR), „Švyturys“, „Mėlynoji vakarienė“, „Mama mia“ ir kiti Vakarų Lietuvos kūrėjų projektai. Festivalio rėmėjams ir instaliacijų kūrėjams įteiktos Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko padėkos bei simbolinės dovanos.
Išdalinti prizai ir gražiausių festivalio nuotraukų autoriams. Beje, dviejų prizinių vietų laimėtojai - iš Vilniaus bei Kauno, jiems prizai buvo išsiųsti paštu.
Puikiai įvertintiems darbams pažadėjo tęstinumą
Įvairių socialinių grupių, verslo bei gyventojų konsolidacija sudarė palankias aplinkybes atsirasti naujoms skirtingoms iniciatyvoms – tokioms kaip „Apsišviesk Mažvydo alėjoje“, šviečiančios miesto kavinės ir senamiesčio gyventojų butų bei įstaigų langai.
Verta paminėti ir naujų idėjų užuomazgas: vieno senamiesčio pastato languose buvo eksponuojami Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto grafinio dizaino specialybės studentų plakatų ekspozicija, o lankytojai buvo kviečiami balsuoti už labiausiai patikusius darbus. Daugiausia simpatijų pelnęs Urtės Kraniauskaitės darbas galbūt taps kitų metų festivalio plakatu.
Kitų metų festivalis jau neįsivaizduojamas ir be Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentų įsitraukimo. Jie aktyviai talkino kuriant premjerinį projektą Neringoje esančiame Raganų kalne. Beje, nespėję jo pamatyti, dar gali spėti tai padaryti šį savaitgalį. Festivalį netikėtais kūrybiniais sumanymais praturtino ir Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazistai bei gatvėmis gondolomis yręsi Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro ugdytiniai.
Naujausi komentarai