Koncertas uostamiestyje: jaunieji atlikėjai – talentingi ir ryžtingi

 • Teksto dydis:

Galbūt jų dar gerai nepažįstame, tačiau ateityje, tikėtina, be šių vardų neapsieis svarbiausi šalies muzikos įvykiai. Jauni koncerto „Talentingi ir ryžtingi“ atlikėjai atitinka jo pavadinimą ir savo energija noriai dalijasi muzikiniuose susitikimuose, kurių vertę šiuo laikotarpiu suvokiame kaip niekada anksčiau. Tai pianistė Lina Žutautaitė ir fortepijoninis trio META, kurių muzikavimo kitą savaitę bus galima pasiklausyti Klaipėdos koncertų salėje.

Muzikos ir vaizduotės sąveika

Dviejų dalių vakaro programoje publika išgirs įvairių kompozitorių muziką – nuo impresionizmo genijaus Claude’o Debussy iki lietuvių pasididžiavimo Broniaus Kutavičiaus.

Koncerto pirmojoje dalyje klausytojai įsitikins kokia stipri abipusė muzikos ir vaizduotės sąveika, kuri leis kiekvienam tapyti savąjį paveikslą. Savitu tautiniu koloritu pasižyminčius įvairius muzikinius siužetus fortepijono garsais atskleis pianistė L. Žutautaitė. Prancūzų kompozitorius C.Debussy pjesę „Auksinės žuvelės“ iš ciklo „Vaizdai“ sukūrė įkvėptas japoniško paveikslėlio, kuriame vaizduojamos dvi žuvelės tamsiame vandens fone. Ne išimtis ir kiti koncerte skambėsiantys kūriniai – kupini įvairiausių spalvų, emocijų ir istorijų.

Koncertuoja ne tik Lietuvoje

L. Žutautaitė prieš kelerius metus baigė Klaipėdos S. Šimkaus konservatoriją, o dabar studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) prof. Jurgio Karnavičiaus klasėje.

Koncertas „Talentingi ir ryžtingi“ Klaipėdos koncertų salės pirmojo aukšto fojė vyks spalio 15 d. 18.30 val.

Jos koncertų geografija jau gana plati – pasirodė ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje. Neatsiejama pianistės gyvenimo dalis – meistriškumo pamokos pas žymius profesionalus, įvertinimai konkursuose. Pavyzdžiui, 2019-ųjų vasarą atlikėja tapo Lietuvos uostamiestyje vykusios akademijos „Klaipeda Piano Masters“ laureate, o VIII tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų konkurse jai buvo įteikti net du specialieji prizai. Tais pačiais metais įvyko ir pirmasis Linos koncertas su Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru.

Skirtingų epochų genijai

Antroji koncerto „Talentingi ir ryžtingi“ dalis sugretins skirtingų epochų genijus – Ludwigą van Beethoveną ir B. Kutavičių. Nors šių autorių kūrybą skiria keli šimtai metų, tačiau juos vienija tai, kad abu savo kompozicijomis yra įkvėpę daug už save jaunesnių kūrėjų. Koncerte skambės L.van Beethoveno fortepijoninis trio Es-dur ir B. Kutavičiaus „Aštuonios Stasio miniatiūros“, sukurtos pagal Stasio Eidrigevičiaus paveikslus.

Pianistė L. Žutautaitė. / Asmeninio archyvo ir nuotr.

Šiuos kūrinius atliks fortepijoninis trio META, kuriame muzikuoja Marija Pranskutė (smuikas), Deividas Dumčius (violončelė) ir Julija Bagdonavičiūtė (fortepijonas). Jie taip pat studijuoja Lietuvos muzikų kalvėje LMTA. Nors trio susibūrė tik prieš porą metų, tačiau visi jo nariai jau yra sukaupę nemažą koncertinę patirtį kaip kamerinės muzikos atlikėjai ir solistai, pasirodę įvairiose Lietuvos, Vokietijos, Italijos, Suomijos, Vengrijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Kinijos, Rusijos, Pietų Amerikos scenose. 2019 m. META atstovavo šaliai tarptautiniame kamerinės muzikos festivalyje „Harmos“ Portugalijoje, dalyvavo „International Summer Academy“ (ISA) Austrijoje, kur šis trio buvo apdovanotas publikos simpatijų prizu. 2020 m. jis debiutavo „Tangobrücke“ koncertų salėje Vokietijoje.

Koncertas „Talentingi ir ryžtingi“ Klaipėdos koncertų salės pirmojo aukšto fojė vyks spalio 15 d. 18.30 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių