Kūrybiniai metai – turtingi pasiekimų

Artėjant Kalėdoms Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro jaunieji dailininkai ne tik skaičiuoja per šiuos metus pelnytus laimėjimus tarptautiniuose konkursuose, bet ir džiugina personalinėmis parodomis. Prieš šventes miestą garsinančius jaunuosius klaipėdiečius už jų nuopelnus pagerbė ir miesto meras.

Parodos – viena po kitos

Vos prieš mėnesį eksponuota Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dailės studijos "Varsa" mokytojos Loretos Laurinavičienės mokinės, ne vieno tarptautinio ir Lietuvos konkurso laureatės, "Ąžuolyno" gimnazijos dešimtokės Agnės Mažeikaitės personalinė dailės darbų paroda "Skrydis".

Praeitą savaitę baigėsi dar viena tos pačios mokytojos moksleivių, sesučių Aušrinės ir Gertrūdos Ilgauskaičių paroda "Spalvų sūpynės".

Mergaitės mokosi S. Dacho progimnazijos ketvirtoje ir septintoje klasėse, lanko Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dailės studiją "Varsa" ir keramikos būrelį "Vingutis".

Mažosios menininkės yra šalies ir tarptautinių konkursų laureatės bei prizininkės.

Gertrūda laurus pelnė Makedonijoje, Rumunijoje, Serbijoje, Lenkijoje, jos vyresnioji sesė Aušrinė – Japonijoje ir Prancūzijoje.

"Šios mergaitės išskirtinės tuo, kad dirba labai nuoširdžiai, su dideliu užsidegimu. Jos itin smalsios, o kai vaikas smalsus, tai ir rezultatų pasiekia. Nors jos dar labai nedidelės, bet jų darbai tikrai puikūs, labai didžiuojuosi jomis", – kalbėjo piešimo paslapčių sesutes mokanti L. Laurinavičienė.

Na, o šiuo metu eksponuojama dar vienos L. Laurinavičienės mokinės Liepos Sarulytės paroda "Pagauk spalvas".

Mažoji dailininkė – S. Dacho progimnazijos šeštokė, nuo šešerių piešia pas mokytoją Loretą ir yra tapusi JAV, Slovėnijos, Prancūzijos ir Ukrainos piešinių konkursų laureate.

"Nepaisant jos amžiaus, Liepos darbai labai brandūs. Tokie vaikai kaip ji greitai apleis mano studiją ir pradės lankyti dailės mokyklas. Todėl skubu rengti jų parodas, norisi jų darbus parodyti ir padėkoti, kad tiek metų taip gražiai dirbo, mokėsi", – teigė mokytoja.

Džiaugsmas: prieš Kalėdas atidaryta dar vienos dailės mokytojos L. Laurinavičienės mokinės L. Sarulytės darbų paroda "Pagauk spalvas". Feisbuko paskyros "Varsa" nuotr.

Pastebėjo ir mokytoją

Prieš Kalėdas dailės studiją "Varsa" pasiekė žinios apie naujausius laimėjimus iš Bangladešo.

Trys studijos vaikai – Povilas Vaitkus, L. Sarulytė ir A. Ilgauskaitė dalyvavo konkurse "Kaip užtikrinti taiką žemėje?" ir buvo įvertinti aukščiausiais apdovanojimais.

Šįkart ir pati mokytoja L. Laurinavičienė iš šios šalies gavo tam tikrą įvertinimą-sertifikatą kaip pedagogė, mokanti vaikus piešti, kurie pasiekia ženklių rezultatų.

Dailės studijos "Varsa" moksleiviai ne vienerius metus dalyvauja Bangladešo meno mokyklos konkursuose ir dažnai laimi prizines vietas.

"Bangladešas – neturtinga valstybė, bet labai daug dėmesio skiria vaikų meniniam ugdymui, organizuoja įvairius konkursus, apie laureatus kuria filmukus, net apie sesučių A. ir G. Ilgauskaičių parodą sukūrė, paėmė iš mano feisbuko paskyros. Labai gražus gestas", – pasidžiaugė L. Laurinavičienė.

Kas gali būti nuostabiau, kai vaikas sutinka mokytoją, kuris yra unikalus, juk tada jiems atsiveria nuostabios galimybės.

Dar trys medaliai

Dar keturių "Varsos" mažųjų dailininkų – Rusnės Austytės, Ugnės Tvardauskaitės, Sofijos Dambrauskaitės ir Dominyko Jockaus sukurti Kalėdų atvirukai šiuo metu eksponuojami LR Seime.

O Vakarė Berankytė, Ana Clarke ir Justinas Valaitis tarptautiniame piešinių konkurse Taivane pelnė du aukso medalius ir laureato diplomą.

"Ką tik sulaukiau žinios, kad dar trys mūsų vaikai pelnė pirmąsias vietas konkurse Japonijoje. Kol kas rezultatai paskelbti tik internetinėje erdvėje, dar neatkeliavo apdovanojimai. Tai nuostabu, nėra buvę, kad tame pačiame konkurse pelnytume tris pirmas vietas. Iš viso šie metai mūsų vaikams, kalbant apie tarptautinius konkursus, buvo labai turtingi. Labai džiugu, kad pasaulyje esame pripažinti. Juk į tokius konkursus yra atsiunčiama iki 15 tūkst. piešinių iš viso pasaulio. Mūsų pastebimi ir aukštai įvertinami, tai yra labai smagu", – kalbėjo L. Laurinavičienė.

Debiutas: gruodį Klaipėdos I. Kanto bibliotekoje eksponuota pirmoji klaipėdiečių sesių Gertrūdos (kairėje) ir Aušrinės Ilgauskaičių personalinė paroda "Spalvų sūpynės". Feisbuko paskyros "Varsa" nuotr.

Kas atveria galimybes

Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vadovo Ramūno Kaubrio nė kiek nenustebino tokie aukšti vaikų pasiekimai.

"Manęs tai nė kiek nestebina, nes žinau, kokie mokytojai juos moko kūrybos paslapčių. Pas mus jaunimo centre dirba labai stiprūs specialistai, labai įdomūs, labai kūrybingi. Vien jau L. Laurinavičienė ką reiškia. Bet yra ir kitų mokytojų, kurių mokomi vaikai kelia pasididžiavimą, tai ir Regina Vindžigalskienė, ir Audronė Lenkauskienė, turėčiau vardyti visus, kurie dirba mūsų centre. Man labai džiugu, kad pakliuvau į išskirtinių gebėjimų mokytojų kolektyvą. O kas gali būti nuostabiau, kai vaikas sutinka mokytoją, kuris yra unikalus, juk tada jiems atsiveria nuostabios galimybės", – kalbėjo R. Kaubrys.

Vakar tradicinėje Klaipėdos mero kasmet rengiamoje prieškalėdinėje popietėje miesto vadovas asmeniškai pagerbė šiuos uostamiestį garsinančius jaunuosius klaipėdiečius.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Pajūrio dangų Melnragėje nuspalvino aitvarai
  Pajūrio dangų Melnragėje nuspalvino aitvarai

  Klaipėdoje pirmąkart surengtas aitvarų festivalis, Melnragės pajūryje šeštadienį sutraukęs šimtus klaipėdiečių šeimų pasigrožėti aitvarais ar patiems išbandyti jų laidymo džiaugsmą. ...

 • Klaipėdoje pirmą kartą vyks aitvarų festivalis <span style=color:red;>(programa)</span>
  Klaipėdoje pirmą kartą vyks aitvarų festivalis (programa)

  Pažymint Tarptautinę vaikų gynimo dieną šeštadienį Klaipėda kviečia į pirmąjį paplūdimio aitvarų festivalį „Vėjų vėjai“, pranešė viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“. ...

 • Klaipėdos dramos teatras ieško talentingo juodaodžio vyro
  Klaipėdos dramos teatras ieško talentingo juodaodžio vyro

  Iki birželio 6-osios Klaipėdos dramos teatras ieško talentingo juodaodžio vyro, kuris prisijungtų prie aktorių komandos būsimame spektaklyje „Vakarų krantinė“ pagal Bernard-Marie Koltèso pjesę. Vienas pretendentas jau yra. ...

  5
 • Bunkeryje – šviesos ir garso instaliacija
  Bunkeryje – šviesos ir garso instaliacija

  Pajūrio poilsiautojams verta aplankyti dar vieną slėpiningą vietą Kuršių nerijoje – Antrojo pasaulinio karo laikų vokiečių palikimą – Alksnynės gynybinį kompleksą. Požeminiame amunicijos arsenale vėl veikia menininko Rodiono P...

  3
 • Koplyčioje skambės vargonų muzika
  Koplyčioje skambės vargonų muzika

  Po trejų metų pertraukos į Klaipėdą sugrįžta Šv. Pranciškaus vargonų muzikos festivalis. Šiandien prasidės ir iki rugsėjo 8 d. koplyčioje muzikuos vargonų virtuozai iš įvairių šalių. ...

 • „TheATRIUM“ programoje – lobių skrynia
  „TheATRIUM“ programoje – lobių skrynia

  Tęsiasi tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“. Artimiausiomis dienomis žiūrovui teismui bus pateikti du įstabūs spektakliai – iš kaimyninės Latvijos „Grimų“ estetikos komponentai, o tituluotas duetas iš s...

 • Naujojoje Klaipėdos galerijoje – spalvoti Mutos pasauliai
  Naujojoje Klaipėdos galerijoje – spalvoti Mutos pasauliai

  Naujojoje Klaipėdos galerijoje (Herkaus Manto g. 22) veikia Rimvydo Pupelio (Mutos) tapybos paroda „Spalvoti pasauliai“. Dailininko kūrybos braižas pasižymi postmodernistiniu neokubizmo stiliumi. ...

  2
 • Scenoje – fantastiškieji romantikai
  Scenoje – fantastiškieji romantikai

  Į Klaipėdą atvyksta „Fantastiškieji romantikai“. Taip pavadinta pripažintų ir talentingų solistų bei kamerinės muzikos atlikimo entuziastų – smuikininkės Dalios Dėdinskaitės, violončelininko Glebo Pyšniako ir pianis...

 • Dialogai: brass plius valtorna
  Dialogai: brass plius valtorna

  Klaipėdos brass kvintetas tęsia koncertų seriją, kurioje kaskart pasirodo kartu su skirtingais solistais-instrumentininkais. Šįkart programoje „Brass + valtorna“ klaipėdiečiai muzikuos su svečiu iš Gdansko – valtorninink...

 • Garsų dirbtuvėse – su S. Nekrošiumi
  Garsų dirbtuvėse – su S. Nekrošiumi

  Birželio 5–9 d. Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre vyks kūrybinės dirbtuvės su Simonu Nekrošiumi „Garso objektai“. Penkių dienų trukmės dirbtuvėse garso menininkas supažindins dalyvius su skirtingais eksperimentinio...

Daugiau straipsnių