„Lauksnos“ – tradicijų gurmanų šventė

Klaipėdoje antrą kartą prasidėjo Tarptautinis nematerialaus kultūros paveldo festivalis „Lauksnos“. Analogo Lietuvoje neturintis renginys reprezentuoja UNESCO saugomus tradicinės kultūros elementus – tradicinės tautų žodinės, muzikinės kultūros, liaudies meno šedevrus.

„Tai išskirtinis renginys, kuris svarbus ne tik Klaipėdai, bet ir visai Lietuvai bei visai tradicijų gurmanų bendruomenei. Čia galima išvysti išskirtinius amatus, išskirtines tradicijas, nes dalyvių atvyko net iš 12 šalių. Tad savo kultūrą galime matyti greta gražiausių ir svarbiausių pasaulio tradicijų“, – kalbėjo festivalio organizatorė Loreta Dargužienė.

Renginio organizatoriai neslepia, jog juos nustebino lenkų prakartėlės – „szopkos“, tai esą ypatingo grožio kūriniai, kuriuos galima pabandyti padaryti visiems, kas to užsimanys.

„Labai nuostabi yra vengrų tradicija – indigo tekstilės dažymas, merginos iš Bosnijos ir Hercogovinos rodo, kaip reikia siuvinėti. Išskirtinis festivalio bruožas, kad viską galima išbandyti ir pažinti iš arti. Buvo puikus indų pasirodymas, kurie šoko čigonų klajoklių šokius, kurie labai skiriasi nuo kitų indų šokių. Tikrai verta pamatyti, jie dar koncertuos“, – rekomendavo L. Dargužienė.

Esą mažai kam turbūt matyti kroatų šokiai, kai šokėjai šoka nepaisydami šalia grojančios muzikos ir dainuojančių dainininkų. Jie tarsi jų negirdi, jie šoka savo ritmu, savo tempu. Ir tai labai neįprastas reginys.

Teatro aikštėje jau penktadienį įsikūrė amatininkų miestelis, kur galima buvo išvysti visokių amatų meistrų darbus. Nuo senovinių vikingų laikų peilių kopijų iki Rūpintojėlio skulptūrų.

Šiųmetis festivalis „Lauksnos“ Klaipėdoje vyksta antrąjį kartą.

Iki sekmadienio įvairiose Klaipėdos senamiesčio erdvėse klaipėdiečiai ir svečiai kviečiami susipažinti su vertybėmis, įtrauktomis į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo apsaugos sąrašus bei Lietuvos Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.

Festivalyje unikalias tradicijas pristato svečiai iš Airijos, Albanijos, Argentinos, Armėnijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Indijos, Italijos, Kroatijos, Lenkijos, Lietuvos, Serbijos, Ukrainos, Vengrijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kam čia

Kam čia portretas
dabar rašyti jeigu Klaipėda neišstenėjo net žmoniškai paskelbti programos ar dalyvių? Kad sukelti apmaudą kodėl nenuėjau?Tai todėl ir nenuėjau kad nieko nežinojau, swolaciai jūs..
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių