Pereiti į pagrindinį turinį

Muzikiniame teatre – brangiausias sezono projektas „Kalbantis bokštas“

2017-06-08 09:30
DMN inf.

Penktadienį 23 val. ant Klaipėdos muzikinio teatro fasado bus parodytas vertikalaus šokio spektaklis „Kalbantis bokštas“, rengiamas kartu su šokių mokykla „Coda“ ir olandų teatro „Bencha teatre“ oro akrobatais. Vos 20 min. trukmės performansas, skaičiuojama, taps kone brangiausiu, tačiau neabejotinai įspūdingiausiu projektu, kuriuo teatras baigs sezoną ir simboliškai paskelbs rekonstrukcijos darbų pradžią.

Šokio "Kalbantis bokštas" spaudos konferencija

Naujajam cirkui būdingomis judesio technikomis išsiskiriančio spektaklio idėją jau daug metų nešiojosi baleto šokėja Inga Briazkalovaitė: „Anksčiau vis neatsirasdavo tinkamos progos tokiam dideliam, į viešumą einančiam renginiui. Jis vis būdavo neaktualus. Bet vien artėjantis oficialus teatro uždarymas prieš rekonstrukcijos darbų pradžią pasirodė labai tinkamas spektaklio išėjimui iš už teatro pastato sienų, į jo išorę.“

Neįprastą spektaklį režisavo teatro režisierė Rūta Bunikytė. Anot jos, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro siena taps vertikalia scena skirtingų žanrų šokėjams.

„Specialiai kuriama muzika ir video projekcija leis pažvelgti į teatro metafiziką. Jei sienos prabiltų... Teatras, tai ne pastatas, o žmonės jame. Jie ir aplink juos kuriasi paraleliniai pasauliai, verda aistros, griūna ir kuriasi nauji gyvenimai. Tai – mūsų teatras, gyvas, aistringas, naujas, bet kartu ir pažįstamas senas. „Kalbantis bokštas“ – tai reveransas teatro žiūrovams, teatro žmonėms, teatro istorijai“, – pasakojo R.Bunikytė.

Spektaklis bus rodomas po teatro baleto trupės meistriškumo kursų „Vertikalė, oras, horizontas“, kuriuos Gridin‘s Group mokymu centre Klaipėdoje vedė minėto „Bencha Theatre“ nariai. Šis olandų teatras pasižymi spalvingais, originaliais pasirodymais, išsiskiriančiais „Cirque di Soleil“ stiliumi. Oro akrobatika šios trupės kūriniuose persipina su gyva muzika, šokiu.

Prisisegusiems aukštalipių įrangą, Muzikinio teatro šokėjams per trumpą laiką teko išmokti akrobatinių triukų: ore atlikti salto, iškelti ant rankų partnerį, lipti ir šokinėti teatro siena žemyn galva, įvaldyti judesių greitį, pakibus ore.

„Greitu metu šio projekto pakartoti dėl ypač didelių techninių kaštų, nepavyks. Tad noriu paraginti visus nesibaiminti vėlyvo meto ar drėgnesnio oro. Tai išties unikalus reginys – toks, kokio Klaipėda dar nematė“, – kvietė teatro vadovas Jonas Sakalauskas. 

Šokio spektaklio metu ant teatro sienos pasirodys keturi atlikėjai: teatro šokėjai Inga Briazkalovaitė ir Aurelijus Liškauskas bei „Bencha Theatre“ oro akrobatai Micka Karlsson ir Dimiter Simeonov. 20 minučių trukmės vertikalaus šokio spektaklis, skaičiuojama, kainuos per 20 000 eurų. Dalis projekto finansuojama Lietuvos kultūros tarybos, prie jo įgyvendinimo prisidėjo ir privatūs rėmėjai.

J.Sakalausko teigimu, Klaipėda yra miestas, kuriame susitinka įvairios stichijos, tad projektuojant naująjį teatro pastatą, jame turėtų būti įrengtos nuolatinės konstrukcijos, skirtos panašiems pasirodymams rengti ateityje. Tai, neva, sumažintų panašių projektų kaštus. „Teatro baleto šokėjai, įvaldę naują meninės raiškos formą, taps pirmaisiais ir vieninteliais tokiais Lietuvoje. Todėl ateityje trupės galimybės rengti šokį ir oro akrobatiką jungiančius pasirodymus – neribotos“, – įsitikinęs J.Sakalauskas.

Kelias savaites 16 metrų aukštyje šokio spektaklį „Kalbantis bokštas“ repetuojantis baleto šokėjas, choreografas A.Liškauskas teigia nė nepamenantis, kada paskutinį sykį jį būtų užplūdęs toks adrenalino kiekis. „Šią patirtį galėčiau prilyginti nebent šuoliui su virve. Skirtumas tik tas, kad šuolis trunka keletą akimirkų, o šiuo atveju ore tenka sklandyti beveik pusę valandos“, – juokėsi šokėjas.

„Gąsdina ne vien aukštis ir neįprasti judesiai, bet ir grubus sienos paviršius, primenantis stiklinį „žėrutį“. Perbraukus odą, iškart pradeda tekėti kraujas, o kone kiekvienai repeticijai reikia vis naujos poros batų“, – pasakojo A.Liškauskas.

Paprašytas atskleisti minėto spektaklio istoriją, šokėjas trumpai papasakojo, jog kūrinys mena apie meilę, kuriai gyvuoti bando sukliudyti blogio jėga. Tačiau galiausiai iš dangaus nusileidžia angelas ir sujungia gėrį ir blogį. Šokėjas įsitikinęs, kad šiame spektaklyje buities ieškoti nereikėtų, kiekvienas žiūrovas jame galės atrasti savų sąsajų bei metaforų.

Performansą žadama papuošti ir 3D vaizdo projekcija bei muzika, kurią sukūrė klaipėdietis Kristijonas Lučinskas (muzikos projektas „Driezhas“). „Šis performansas prilygs įspūdingam 20 minučių trukmės fejerverkui“, – į renginį kvietė A.Liškauskas.

Teatro vadovas J.Sakalauskas akcentavo spektaklio „Kalbantis bokštas“ simboliškai prasmingą rodymo laiką: „Tai paskutinis sezono renginys, ir nors dar vasara liksime teatre, bet norime atkreipti dėmesį į tai, kad teatras keisis, kad net neprasidėjus statyboms jis jau kinta. Man asmeniškai muzikinis teatras yra neatsiejama Klaipėdos dalis. Taigi šiųmetis mūsų šūkis „pažįstamas – naujas“ šiuo atveju čia labai tinka.“

Pasak renginio organizatorių, esant dideliam srautui žiūrovų, tą patį vakarą, birželio 9 d., įvyks du vertikalaus šokio spektaklio „Kalbantis bokštas“ pasirodymai – 23 val. ir 24 val.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų