Šįkart visuomenei pristatytos keturios pirmosios skulptūros, o rudenį parkas bus papildytas šešiomis naujomis.
Kad itin gražioje vietoje, pušyne ties Birutės parku ir meno bei pramogų klubu „Kupeta“ esanti kone du hektarus apimanti naujoji laisvalaikio praleidimo erdvė būtų patraukli visokio amžiaus lankytojams, pirmiausia buvo sutvarkyta infrastruktūra: pakloti nauji takai, įrengtas apšvietimas, pasirūpinta mažąja infrastruktūra.
Kuriant lietuviškų pasakų parką, darbo turėjo ne tik miesto tvarkytojai, bet ir atraktyvias skulptūras kūrę menininkai – šiems teko ieškoti sprendimų, sujungiančių šiuolaikinį meną su šimtmečius menančia liaudies kūryba.
Lydint pantomimos aktoriams bei spalvotiems fejerverkams, šeštadienį parke visuomenei pristatytos menininkų Andriaus Petkaus (pasaka „Lapė ir ąsotis“), Algio Kasparavičiaus („Seku seku pasaką“), Gedimino Mažinto („Pupa“) bei Rolando Šmito („Saulė ir Mėnulis“) skulptūros, sukurtos lietuviškų pasakų motyvais. Kiekviena iš jų galima ne tik grožėtis, bet ir „išbandyti“ – laipioti, sukioti atskiras skulptūrų detales ar kitaip žaisti. Pasak šio projekto meninės dalies kuratoriaus A. Petkaus, kuriant skulptrūras didelis dėmesys skirtas ne tik jų atraktyvumui, bet, svarbiausia - meninėms išraiškoms. „Todėl neabejoju, kad parkas bus įdomus ne tik vaikams, bet ir jų tėvams ar seneliams – juk visi nori sugrįžti į vaikystę“, – sakė A. Petkus.
Vaikus itin pradžiugino ir naujojo parko išskirtinumas – ties kiekviena skulptūra įrengta informacinė lentelė, kur galima ne tik perskaityti pasaką, bet ir, paspaudus specialų mygtuką, išgirsti ją sekamą Ingos Valinskienės balsu. Kol kas vaikus dominančios istorijos bus pasakojamos tik lietuviškai ir angliškai, ateityje pasakos bus įgarsintos ir dar keliomis užsienio kalbomis.
Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, kuriant lietuviškų pasakų parką siekta ne tik visuomenei, ypač – šeimoms su vaikais pasiūlyti dar vieną patrauklią laisvalaikio praleidimo erdvę, bet ir skatinti lietuvybę – klausydamiesi įgarsintų pasakų, vaikai susipažins su lietuvių liaudies kūryba.
Naujausi komentarai