Palangoje Bachas susitiks su „Led Zeppelin“

  • Teksto dydis:

Šeštadienį 19 val. Palangos „Ramybės“ kultūros centre (Vytauto g. 35) koncertuos tarptautinis ansamblis iš Latvijos „Dagamba“.

Jo nariai – latvis, ukrainietis, lietuvis ir iranietis – jungia Rytų ir Vakarų muzikines kultūras, išgaudami unikalų ir išradingą garsą. „Dagamba“ tai world, rock, pop ir klasikinės muzikos sintezė. Jo atliekama muzika yra tiek pat įspūdinga, kai jie groja ir Beethoveną ar Bachą, ir „Led Zeppelin“. „Dagamba“ kuria muzikines istorijas gyvai – tiesiog koncerte.

Ansamblį „Dagamba“ 2011-aisiais Latvijoje įkūrė turintys akademinį muzikinį išsilavinimą violončelininkai Valteris Puce ir Antonas Trocjukas. Jų itin kūrybingi eksperimentai su įvairių rūšių, žanrų ir šalių muzika paskatino prisijungti Irano perkusininką Hamidreza Rahbaralamą (daf, setar, balsas) ir lietuvį pianistą Dainį Tenį. Šis bendradarbiavimas atnešė naują garsą, pakeitė visą muzikinę koncepciją, ir ansamblis pasuko įvairių muzikos stilių ir žanrų sintezės (Crossover) keliu. Jie žengia į anksčiau netyrinėtas muzikos teritorijas ir kuria ryškų, dinamišką muzikinį spektaklį.

„Dagamba“ dalyvavo Glastonbury festivalyje – šių dienų Woodstockas. Tai šiuolaikinis scenos menų festivalis, laikomas vienu populiariausių ir labiausiai jaudinančių muzikos festivalių Europoje, net pasaulyje, organizuojamas nuo 1970-ųjų. Festivalis vienija įvairiausių žanrų ryškiausius atlikėjus ir muzikantus, tokius kaip U2, „Rolling Stones“, „Metallica“, Beyonce, Paulas Mccartney's, Rodas Stewartas.

„Kartais klasikine vadiname tik Bacho, Mozarto muziką, tačiau klasika juk yra ir ABBA ar „Led Zeppelin“, – mano ansamblio „Dagamba“ nariai.


Šiame straipsnyje: ansamblis DagambaDagambaRamybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių