Palangoje koncertuos džiazo vokalo karalius S. Breckenridge’as

 • Teksto dydis:

Tiems, kuriuos užburia veržli improvizacija, charakteringos tonų spalvos ir aiškus ritmas, bei tiems, kurių ausys pasiilgo kimaus, egzotiniu prieskoniu pagardinto vokalo, lydimo švelnių pučiamųjų, styginių ir klavišinių instrumentų garsų, ilgai laukti nebereikės. Į Palangą atvyksta džiazo vokalo karalius iš Amerikos Stanley’s Breckenridge’as ir vienas seniausių bei populiariausių Lenkijos džiazo kolektyvų „Jazz Band Ball Orchestra“.

Improvizacijos meistras

Gegužės 31-osios vakarą Palangos „Ramybės“ kultūros centras (Vytauto g. 35) virs mažąja džiazo sala. Jame pirmą kartą muzikuos S.Breckenridge’as – dainininkas, kompozitorius, pianistas, sėkmingai koncertuojantis JAV, Prancūzijoje, Japonijoje, Lenkijoje, Vengrijoje ir kitose pasaulio šalyse. Be to, jis yra Claremont Graduate universiteto muzikologijos daktaras, išleidęs kelias knygas apie muziką.

S.Breckenridge’as teigė, kad jau būdamas 13-os supratęs, jog muzika yra didžioji jo gyvenimo aistra. „Pirmąsyk aistrą muzikai pajutau klausydamasis tokių grupių, kaip „The Ink Spots“, „The Mills Brothers“, „The Temptations“, „The Four Tops“, Marvino Gaye. Galiausiai susidomėjau džiazo atlikėjais, kurie dainuoja akompanuojant pianinui. Tai Natas Kingas Cole ir Fatsas Walleris“, – vardijo džiazmenas.

S.Breckenridge’as ir jo atliekama muzika pasižymi unikalia maniera ir yra improvizacijos pavyzdys. Atlikėjo muzikinį repertuarą sudaro net tik soliniai autoriniai kūriniai, bet ir tokių pasaulinio garso žvaigždžių kaip Nancy Sinatros, Bobby Blando, Billio Cosby kūryba. S.Breckenridge’o diskografiją puošia septyni išleisti soliniai albumai.

Su džiazo grupe iš Krokuvos

Kartu su S.Breckenridge’u „Ramybės“ scenoje pasirodys ir „Jazz Band Ball Orchestra“ – vienas seniausių ir populiariausių Lenkijos džiazo kolektyvų, įkurtas daugiau kaip prieš 52 metus būrelio studentų Krokuvos aukštojoje muzikos mokykloje. S.Breckenridge’as pasakojo su juo susipažinęs 2014 m. Krokuvoje ir nuo to laiko mėgaujasi bendru darbu.

Įvairiose pasaulio šalyse koncertuojantis „Jazz Band Ball Orchestra“ yra išleidęs daugiau kaip 40 vinilo ir kompaktinių plokštelių. Trumpiausias ir taikliausias apibūdinimas, kas yra „Jazz Band Ball Orchestra“ muzika: L.Armstrongo tradicija, D.Elingtono improvizacija, žiupsnelis boogie ir šiek tiek latina įniršio. Viskas sumaišoma su geru šou ir kūrybingu atlikimu. Tai ne tik triukšminga diksilendo muzika, bet ir elegantiškai parinktas repertuaras.

Lietuvoje – antrą kartą

S.Breckenridge’as prisiminė, kad su „Jazz Band Ball Orchestra“ Lietuvoje pirmąsyk koncertavo 2015 m. Tačiau Palangoje lankysis pirmą kartą, sakė nekantraujantis iš arčiau ir plačiau pažvelgti į Lietuvą, susipažinti su jos kultūra ir žmonėmis, pajusti jų kultūrinę dvasią ir, be abejo, pateisinti muzikinius klausytojų lūkesčius.

„Koncertas, kurį aš ir grupė „Jazz Band Ball Orchestra“ surengsime Palangos „Ramybėje“, apims tradicinį Naujojo Orleano džiazą, bliuzą, džiazą, atliekamą big band stiliumi (taip pat žinomas kaip jump / boogie džiazas) ir sielos muziką. Kaip grupė mes siekiame atskleisti daug džiazo pusių ir kuo labiau sudominti publiką“, – sakė atlikėjas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių