Palangoje koncertuos garsus ansamblis iš Armėnijos

  • Teksto dydis:

Šeštadienį 19 val. „Ramybės“ kultūros centre Palangoje (Vytauto g. 35) koncertuos „Gurdjieff Ensemble“ iš Armėnijos.

Levono Eskeniano vadovaujamas ansamblis atkuria pasaulyje garsių armėnų kompozitorių G.I.Gurdžijavo ir Komitas Vardapet palikimą. Ansamblį sudaro daugiau nei dešimt muzikantų, grojančių autentiškais senoviniais muzikos instrumentais, tarp kurių – ir nepamirštamo skambesio dudukas, ir daugybė mažiau mums pažįstamų, tokių kaip blul, sazas, taras, kamanča, ūdas, kanūnas, santūras, dap, tembouk, dhol, pku, zurna, kshots ir burvar. Ansamblio repertuare – armėnų, graikų, arabų, kurdų, asirų, persų ir kaukaziečių liaudies bei religinės muzikos tradicijomis pagrįstos etnografiškai autentiškos aranžuotės.

Ansamblio įkūrėjas L.Eskenianas – vienas aktyviausių Armėnijos muzikinio gyvenimo figūrų, įvairių ansamblių ir meno įstaigų įkūrėjas. Jis grojo kaip solistas, pasirodydamas su programomis nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinės muzikos, gastroliavo Europoje, Vidurio Rytuose, Azijoje, Pietų Amerikoje ir Australijoje. Armėnijoje muzikantas surengė daugybę koncertų, paskaitų, meistriškumo pamokų ir festivalių.

2008 m. suburtas G.I.Gurdžijavo ansamblis, kuriame groja geriausi Armėnijos atlikėjai, yra laikomas vienu garsiausių senovinės bei viduramžių muzikos ansamblių.

Jų pirmasis albumas „Music of G.I.Gurdjieff“ (ECM, 2011) buvo plačiai pripažintas: 2012 m. prestižiniuose „Edison Award“ laimėjo metų albumo nominacijoje, „Q2 classic music radio“ ir „Australian Broadcasting Corporation (ABC) Classic FM“ įrašas atsidūrė topų viršūnėse.

Antrasis albumas „Komitas“ (ECM, 2015) dar labiau praplėtė akiratį, dėmesį sutelkdamas į kitą svarbų Armėnijos muziką – Komitas Vardapet (1869–1935). Šis kompozitorius, etnomuzikologas, aranžuotojas, dainininkas ir dvasininkas laikomas šiuolaikinės armėnų muzikos išradėju, unikaliai sujungusiu religinį bei pasaulietinį skambesį.

„Gurdjieff Ensemble“ muzika yra ypatinga savo formomis ir ritualais, priartinančiais klausytojus prie tolimų civilizacijų. Subtili, išskirtinė, minkšta ir erdvi atmosferinė kūryba svyruoja nuo švelnių, hipnotizuojančių duduko aranžuočių iki subtilių pasažų bei šokių. Gilūs, paslaptingi, patrauklūs garsai kone stebuklingai atpalaiduoja ir įkvepia. Tai nepriekaištinga muzikinė archeologija, kurią klausytojams privalu patyrinėti.

„Gurdjieff Ensemble“ koncertinis turas skirtas Komitas 150-osioms gimimo metinėms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Palangiškis

Palangiškis portretas
ar Armėnai pakels rinkimų kortelę
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių