Pilies džiazo festivalyje – užburiantis Izraelio trio

 • Teksto dydis:

Daugiau nei 350 nepakartojamų pasirodymų tarptautiniuose renginiuose ir prestižinėse scenose vos per ketverius veiklos metus, 3 puikiai džiazo muzikos kritikų įvertinti albumai, nepakartojamas fortepijono, būgnų ir kontraboso skambesys bei neeilinis atsidavimas muzikai – visa tai apie grupę „Shalosh“ iš Izraelio. Šie subtilūs muzikos genijai birželio 6-8 dienomis vyksiančio jubiliejinio 25-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio žiūrovus paskandins kokybiškų ir jausmingų garsų oazėje.

„Iš pažiūros galėtų pasirodyti, jog tai gana klasikinis džiazo trio, sudarytas iš fortepijono, kontraboso ir būgnų, tačiau „Shalosh“ anaiptol nėra vien tai. Į save jie dėmesį atkreipia ypatingu muzikalumu, lengvumu, estetika bei klausytoją nuo pat pirmų akordų pagaunančia ir užburiančia harmonija. Kitaip nei daugumoje kolektyvų, čia nėra vieno grupės lyderio, visi trys muzikantai yra lygiaverčiai, sudarantys vieną bendrą visumą, kur didžiausias dėmesys skiriamas jautrioms atliekamų kūrinių detalėms ir dinamikai“, – kalbėjo Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Po pirmos grupės iširimo, ilgų savęs ieškojimų ir solinių koncertų vietinėse džiazo scenose, 2014-aisiais du vaikystės draugai  Gadi Stern (fortepijonas) ir Matan Assayag (būgnai) dar kartą nusprendė įkurti grupę, pavadinimu – „Shalosh“. Netrukus prie jų prisijungė ir trečiasis narys David Michaeli (kontrabosas), kuris tuo metu buvo itin perspektyvus Izraelio muzikantas. Savo kūryboje jungdamas klasikos, elektronikos, Afrikos ir Artimųjų Rytų muzikos stilius, originalus ir ypatingai tarpusavyje derantis trio labai greitai sulaukė pasisekimo ir tarptautinio dėmesio.

2014 m. pabaigoje pasirodžius debiutiniam vaikinų albumui „The Bell Garden“, jie susilaukė ypač didelio susidomėjimo tiek Izraelyje, tiek kitose užsienio šalyse. „Shalosh“ muzika dažnai grojo internete bei Izraelio, Brazilijos, Anglijos, Lenkijos, Vokietijos, Austrijos ir JAV radijo stotyse. Jie leidosi į turą po įvairias pasaulio šalis, o jų albumų kopijos buvo parduodamos ne tik gimtojoje šalyje, bet ir Europoje, JAV ir netgi Japonijoje.

Antrasis grupės albumas taip pat buvo labai sėkmingas, viena žymiausių Japonijos radijo stočių pavadino jį – šedevru, o didžiausių Europos džiazo žurnalų kritikai apibūdino jį kaip vieną geriausių 2017-ųjų metų albumų. Po jo išleidimo grupė leidosi į turą, kurio metu grojo didžiausiose Japonijos, Korėjos ir Europos scenose bei pasirodė gausybėje įvairių muzikos festivalių, tokių kaip: „Palatia Jazz festival“, „Enjoy Jazz festival“, „Jarasum Jazz Festival“, „Salzburg Jazz Festival“ ir kt.

2018 m. Švedijoje įrašę trečiąjį albumą, „Shalosh“ išsikėlė naują tikslą – kiek įmanoma labiau panaikinti ribas tarp auditorijos ir jų atliekamos intelektinės muzikos. Neatsisakydami savo muzikinio stiliaus bei išlikdami savimi, jie subalansavo savo kūrinius taip, kad nepaisant rafinuotos ir formalios jų prigimties, unikali trijų instrumentų dermė ir organika nejučia paliečia kiekvieną klausytoją.

XXV Klaipėdos pilies džiazo festivalis – birželio 6-8 d. Kruizinių laivų terminale.

Visi renginiai nemokami.NAUJAUSI KOMENTARAI

AK

AK portretas
Labai įdomi grupė, man šiais metais įdomiausia.

Inga

Inga portretas
Niekas net nežino tų "muzikos genijų"

:)))))

:))))) portretas
muzikos genijai
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių