Siurrealistinis videokomplimentas Kuršių nerijai Pereiti į pagrindinį turinį

Siurrealistinis videokomplimentas Kuršių nerijai

2017-11-17 09:27 klaipeda.diena.lt inf.

Neringos 56-ojo gimtadienio renginio „Kitokia Neringa“ metu šį penktadienį 20 val. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ (Taikos g. 4) bus pristatytas Neringos savivaldybės stipendijos prizininkų, Nidos meno kolonijos rezidentų Dalios Mikonytės ir Adomo Žudžio kūrinys „Neringos ir Kuršių nerijos studija”.

Siurrealistinis videokomplimentas Kuršių nerijai
Siurrealistinis videokomplimentas Kuršių nerijai / Organizatorių nuotr.

Tai siurrealistinis videokomplimentas Neringos miestui ir Kuršių nerijai. Juodkrantės, Pervalkos, Preilos, Nidos miesteliai ir visas Kuršių nerijos regionas – dinamiška skirtingo laiko ir įvykių talpykla – vieta, kurioje vyksta kultūriniai ir socialiniai pokyčiai, verda turizmas ir ramus nesezoninis gyvenimas. Subtilioje videointerpretacijoje architektūriniai, skulptūriniai paminklai ir gamtos bei žmonių kūriniai susiliejo į vieną abstraktų kūrinį, kuris pabrėžia Kuršių nerijos gyventojų vienybę su gamta, akcentuoja poreikį saugoti ir puoselėti šį analogų neturintį regioną.

„Neringos ir Kuršių nerijos studija” yra didesnio menininkų vykdomo projekto „Miesto studijos“ dalis. Projektas remiasi fotogrametrijos technika. Tai būdas skenuoti statišką objektą, padarant nuotraukų rinkinį, ir, naudojant kompiuterinę technologiją, sukurti iš jų tekstūrinį trijų dimensijų virtualų objektą. Apdirbant objektus 3D programomis, įvedant „trikdžio“ (glitch) elementą ir „susiuvant“ 3D pastatų fasadus ar skulptūrinius paminklus vieną su kitu, susidaro keista, vaiduokliška ir siurrealistinė miesto perspektyva. Ji tik iš dalies priklauso nuo kūrėjų – skirtingus pastatų dydžius, kampus, trikdžius ir estetinį kodą išgeneruoja pati technologija. Videoįrašai ir skaitmeniniai atspaudai, kurie yra galutiniai šio iš dalies save generuojančio projekto produktai, perkelia autorius ir žiūrovus į transformuotą realybę. Materijoje nėra nieko nedalaus, todėl šiame virtualiame miestų ture sena, nauja, tradiciška ir skaitmeniška yra susipynę, o virtuali ir aktuali realybės mainosi vietomis.

Menininkai dėkingi Lietuvos neįgaliųjų draugijos tradicinio fotografų plenero dalyviams, prisidėjusiems prie „Neringos ir Kuršių nerijos studijos” įgyvendinimo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų