Pereiti į pagrindinį turinį

Šokio spektaklyje – pokalbis apie brandą su Z karta

2018-02-28 11:21
DMN inf.

Kovo 7 d. Klaipėdos koncertų salėje ne kartą aukščiausius scenos menų apdovanojimus pelnęs šokio teatras „PADI DAPI Fish“ kartu su Klaipėdos koncertų sale pristatys premjerą vaikams ir jaunimui „Mano Piteris Penas“. Tai – vizualus ir muzikalus šokio spektaklis, kurį papildys keturių klasikinių violončelių gyvas skambesys kartu su elektronine muzika. Na, o vaizdo projekcijos ir šiuolaikiškos, minimalistinės dekoracijos scenoje nukels spektaklio „Mano Piteris Penas“ žiūrovą į savitą ir netikėtumų pilną Niekados šalį.

Organizatorių nuotr.

„Mano Piteris Penas“ skirtas jaunimui (12+), kuriems Klaipėdoje taip trūksta šokio ir teatro pastatymų. Tikimasi, kad jaunuosius žiūrovus ne tik sudomins šiuolaikiškai interpretuota Piterio Peno nenoro suaugti tema, bet ir netikėtomis improvizacijomis suskambėsiantis Klaipėdos violončelių kvartetas, kuriam vadovauja Mindaugas Bačkus.

Muziką spektakliui sukūrė vienas žymiausių šiuolaikinių vokiečių kompozitorių – Svenas Helbigas, kuriantis muziką tokioms grupėms kaip Pet Shop Boys ar Rammstein. Tai – pirmasis kompozitoriaus kūrinys, sukurtas specialiai Lietuvos šiuolaikinio šokio projektui.

Šokio spektaklis pasakos apie XXI amžiaus Piterio Peno draugystės istoriją – dviejų jaunuolių kelionę suaugusiųjų pasaulio link. Tarpusavio santykių peripetijos, ypač aktualios paauglystėje, pasakojamos šokio kalba. Tai jauno žmogaus bandymai ir (ne)noras suaugti, vidinės brandos paieškos. Ar tai nutinka išsikovojus vietą tarp išrinktųjų, ar tuomet, kai sugebi besąlygiškai priimti kitą kitokį ir patį save?

Kūrinio choreografė ir režisierė Agnija Šeiko teigė, jog remtasi ne visiems puikiai pažįstamos knygos siužetu, o atsigręžiama į jaunimą, vadinamąją Piterio Peno kartą, brandos suvokimą. „Mes jokiu būdu neraginame jaunimui greičiau subręsti ir pereiti į suaugusiųjų pasaulį. Mes tiesiog kviečiame juos į pokalbį. Na, o Piterio Peno istorija tiesiog padėjo sukurti visiems puikiai pažįstamą atmosferą, nuorodas ir įvaizdžius“,  – teigė A. Šeiko.

Choreografė įsitikinusi, kad jaunimas lengvai atpažins ir perskaitys judesio kalbą, kuria su žiūrovais kalbėsis profesionalūs šokėjai ir pirmąsyk kartu su šokio teatro trupe pasirodysiantis Julius Jurevičius, turintis Dauno sindromą. Spektaklio kūrėjams svarbu ne tik pakviesti žiūrovą pamatyti įdomų bei įtraukiantį meninį projektą, bet ir įgyvendinti įvairovės teatre bei socialinės atskirties mažinimo idėjas.   

Spektaklio pradžia: 12 ir 18.30 val.

 

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų