Sparnuočiai nutūpė prestižinėje galerijoje

Nacionalinio dailės muziejaus P.Domšaičio galerijos salė nušvito pavasarinėmis spalvomis. Čia atidaryta tradicinė mažųjų uostamiesčio menininkų – Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dailės studijos "Varsa" auklėtinių piešinių paroda. Šiemet parodos tema – "Paukščiai".

Tokios gausos lankytojų parodos atidaryme galėtų pavydėti bet kuris profesionalus menininkas. Dešimtys vaikų ir jų artimųjų užplūdo P.Domšaičio galeriją į mažųjų dailės studijos "Varsa" auklėtinių darbų parodą.

"Dažnai priimame jaunųjų klaipėdiečių dailės mokyklų ir studijų auklėtinių darbus. Ypač dailės studijos "Varsa", kuriai vadovauja tokia patyrusi ir išradinga pedagogė Loreta Laurinavičienė. Ši paroda iš tiesų toks gaivus gūsis mūsų galerijoje. Matosi, kad vaikai turi fantazijos, kad jie jos nepraradę, kad išmaniosios technologijos tos fantazijos nenuslopino, ir tereikia tik labai jautraus žmogaus, jautraus pedagogo, kuris tą fantaziją prižadintų", – kalbėjo Nacionalinio dailės muziejaus P.Domšaičio galerijos vadovė Kristina Jokubavičienė.

L.Laurinavičienė yra iš tų mokytojų, kurie moka sudominti vaikus. Tai įrodo ir nepaprastai spalvingi ir įvairūs jos auklėtinių darbai.

"Pati tema "Paukščiai" yra labai puiki. Paroda fantastiška. Vaikai taip įsijautę, kaipgi galima tokių darbų neįsileisti į galeriją. Ši paroda tinka ir pavasariui, ir artėjančioms Velykoms", – šypsojosi K.Jokubavičienė.

L.Laurinavičienė pasakojo, kad kasmet šiai parodai, savotiškai ataskaitai už visus metų darbus, renkamasi kokia nors viena tema.

Buvo parodos, skirtos Japonijos, Indijos, Indonezijos, Egipto ar architektūros tematikoms.

"Šiemet sugalvojome tapyti paukščius. Juk tiek daug galima atrasti ir paukščiuose, ir skrydyje, ir plunksnose. Vaikams ta tema labai artima. Aišku, tarp tų paukščių čia yra ir medžių, ir saulių, ir gėlių, ir architektūros elementų, daug grafinių ir spalvinių detalių. Manau, kad paroda labai graži", – dėstė mokytoja L.Laurinavičienė.

Visi vaikų darbai labai skirtingų technikų – vieni tapyti ant šilko, labai didelio formato (90 x 90 cm), kiti kiek mažesni, lieti akvarele, piešti tušu ar guašu.

"Visi mano vaikai yra unikalūs ir nepakartojami, todėl jų visų darbai yra skirtingi, kaip ir jie patys. Šioje parodoje yra visų mano auklėtinių bent po vieną darbą. Džiaugiuosi visais. Čia yra visų mūsų metų kūrybinė ataskaita", – džiaugėsi mokytoja.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių