Teatralizuotas koncertas „Šitas, Kitas ir Anas“ atsisveikins su publika

  • Teksto dydis:

Šitas, Kitas ir Anas – trys geriausi draugai, kurie kartu kuria muziką. Šis vyresniems vaikams ir paaugliams skirtas projektas – tai įtraukiantis muzikinis nuotykis su profesionaliais aktoriais ir Klaipėdos brass kvintetu. Jis bus rodomas paskutinį kartą Klaipėdos koncertų salėje kovo 7-ąją 12 ir 18.30 val.

Istorijos intriga prasideda tada, kai trys kartu muzikuojantys draugai nusprendžia dalyvauti „Geriausios dainos konkurse“. Noras laimėti, būti pripažintu ir žinomu draugus išskiria. Nors kiekvienas tiki savo sukurta daina ir siekia laimėjimo, savo kelyje susiduria su sunkumais ir iššūkiais. Kaip negalvoti vien tik apie save? Kaip neužsidaryti savo kambaryje ir mokėti išsaugoti tikrą draugystę? Tokie klausimai yra aktualūs kiekvienam jaunam žmogui, ne tik norinčiam kurti ir atlikti savo muziką, bet ir žengiančiam pirmuosius savarankiškus žingsnius.

Šio projekto idėja kilo prasidėjus pandemijai, sunkiausiu scenos žmonėms metu. Klaipėdos publikai puikiai pažįstama aktorė ir šio sumanymo režisierė Evelina Šimelionė pasakojo, kad kurti skatino ne tik kilusi mintis pristatyti kažką gražaus vyresniems vaikams, bet ir impulsas išgyventi sudėtingu pandemijos laikotarpiu. Klaipėdos koncertų salė palaimino jaunųjų kūrėjų idėją, ir todėl dabar galime į koncertą pakviesti šeimas su vyresniais vaikais ir paaugliais, kurie repertuare dažnai lieka užmiršti.

Klaipėdos brass kvintetas yra aktyvus Klaipėdos koncertų salės kuriamų edukacinių programų ir koncertų visai šeimai dalyvis, todėl su džiaugsmu priėmė idėją parengti programą su muzikuojančiais aktoriais.

Scenoje – aktoriai Donatas Mickūnas (vokalas, klavišiniai), Kristupas Biržietis (vokalas, elektronika) ir Gytis Šimelionis (vokalas, gitara). Netikėtai ir įdomiai jų dainos suskamba pritariant Klaipėdos brass kvintetui, kuriame groja Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Jonas Katauskas (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas) ir Vidmantas Liasis (tūba).

Teatralizuotame koncerte skamba autorinės K. Biržiečo ir G. Šimelionio kurtos dainos pagal Juozo Erlicko, Justino Marcinkevičiaus, Teofilio Tilvyčio, Violetos Palčinskaitės ir kitų poetų tekstus. Dainų aranžuotes pučiamųjų kvintetui sukūrė Rimantas Giedraitis. Pasak E. Šimelionės, „aranžuotės suskambo puikiai, muzikantai taip pat įsitraukė į sceninį veiksmą ir pagyvino visą istoriją“.

Visi trys aktoriai yra geri bičiuliai, o šis bendras projektas užmezgė draugystę ir su Klaipėdos brass kvintetu. „Pučiamųjų muzika man visada patiko, turėdavau mažą svajonę pakoncertuoti pritariant šiems instrumentams. Svajonė išsipildė su kaupu: kvintetas ne tik puikiai groja, bet ir sėkmingai įsitraukė į kūrybinį procesą, o meno vadovas S. Petrulis kartu su mumis pjaustė, šlifavo ir gamino dekoracijas spektakliui, – apie kūrybinio proceso užkulisius pasakojo G. Šimelionis. – Smagu, kad muzika ir scenarijus nenugulė kažkur į stalčių, o tapo tikru muzikiniu spektakliu apie jaunimą ir jaunimui. Jame yra ir juoko, ir liūdesio, ir gražios muzikos. Tikiu, kad žiūrovai pasinaudos galimybe pasimėgauti šiuo kūriniu paskutinį kartą“, – sakė aktorius G. Šimelionis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių