Atgimimo aikštė primena mišką

Atgimimo aikštės papuošimas klaipėdiečiams kelia skirtingų emocijų. 100 papuoštų medelių vienus žavi, kiti jau regi, kad po kurio laiko, kai bus pasitiktos didžiosios metų šventės, viešoji erdvė veikiausiai atrodys nykiai.

Pirmadienį vidurdienį tarp miesto vaikų papuoštų eglučių vaikštinėjo būrelis klaipėdiečių.

Suaugusieji noriai fotografavo nematytas puošmenas, svarstė, iš ko pagaminti žaisliukai ir ar jie išlaikys prognozuojamą lietų bei stiprų vėją.

Kai kurie žaisliukai jau guli ant žemės. Nežinia, ar švenčių sulauks iš smulkių detalių sulipdytos figūrėlės.

Kai kurie sukinėjosi tarp eglučių, ieškodami internete jau plintančio juoką keliančio užrašo "Klaipėdos "Vyrurio" progimnazija".

Dieną mišką primenanti aikštė atrodė linksmai, ryškėjo spalvoti iš antrinių žaliavų vaikų pagaminti žaisliukai.

Vytauto Petriko nuotr.

Ankstyvos sutemos atskleidžia kiek kitokį vaizdą.

Aikštė šiemet atrodo netradiciškai. Virš jos pakabinta šviečianti girlianda – angelas, klaipėdiečių jau pramintas laumžirgiu.

O ko galima tikėtis, kai aikštę puošia ne profesionalai, o vaikučiai?

"O ko galima tikėtis, kai aikštę puošia ne profesionalai, o vaikučiai? Matome eklektiką, skirtingus sprendinius. Tiesiog taip buvo nuspręsta. Dabar, kad ir ką darytum, nebepadės. Užtat savaitgalį aplink eglutes vaikščiojo vaikai ir savo tėvams bei seneliams rodė, ką padarė. Visi fotografavo ir džiaugėsi. Gal tai daugiau edukacinė forma", – apie Atgimimo aikštės papuošimą svarstė miesto vyriausiuoju dailininku vadinamas savivaldybės Architektūros poskyrio vyriausiasis specialistas Mindaugas Petrulis.

Jis tikino, kad labiau apšviesti aikštės negalima, nes šalia yra viešbutis ir gyvenamasis namas. Kai nėra sniego, niekas neatspindi papuošimų, todėl viešoji erdvė sutemus atrodo niūrokai.

Belieka tikėtis, kad eglučių puošėjai prižiūrės, kad vėjo nudraskyti ar lietaus suniokoti papuošimai būtų atkurti, pakeisti kitais.

"Ką gali žinoti, gal šie vaikai užaugę savo atžaloms pasakos, kaip jie puošė miestą. Kai aikštę sutvarkys, bus apgalvota, kad ji atrodytų tinkamai visais atvejais: kasdienybėje, per valstybines ir kalendorines šventes", – kalbėjo M.Petrulis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Miestiečiui

Miestiečiui portretas
ačiū už vertingą info. Dabar aišku kaip mūsų visų įgaliota valdžia dirba - pinigai dideli o nei vaizdo, nei paaiškinimo kas už ką užmokėta, nėra. /// O priešrinkiminiuose susitikimuose tikrai girsis kaip gerai jie dirbo taryboje ir kontroliavo administraciją bei visas kitas miesto tarnybas. A'ne mere Grubliauskai ?

AGNĖ

AGNĖ portretas
Labai niūrus miestas. Labai negražiai šiemet atrodo šventinis papuošimas. Neigiamas pažymys kas sugalvojo tokią įdėją

tokiems

tokiems portretas
vaiku papuosimams galejo skirti kita vieta, pvz pietineje miesto dalyje, dabar uz miesto puosima atsakingi nuejo lengviausiu keliu ir lesu nereikia leisti ir patiems nereikia dirbti, gavosi liudnoka saviveikla miesto centre
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių