Atkurta Šv. Jono bažnyčioje kabojusi istorinė atminimo lenta

Nors Šv. Jono bažnyčia tebėra tik senųjų klaipėdiečių atmintyje, ketinimai ją atkurti yra realūs. Penktadienį, kai Klaipėda jau buvo pradėjusi vasaros sezono atidarymo šventės linksmybes, į jų gausą įsiliejo šios bažnyčios atstatymui skirti renginiai.

Vakar Klaipėdos apskrities I. Kanto viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta ir bibliotekai saugoti perduota Šv. Jono bažnyčioje kabojusios istorinės atminimo lentos kopija.

Parapijos tikinčiųjų lėšomis tokia lenta buvo sukurta atminti metui, kai Prūsijos karalius Frydrichas Vilhelmas III, valdęs 1797–1840 m., ir jo žmona karalienė Luizė gyveno Klaipėdoje.

Ši lenta pražuvo karo audrose. O neseniai, panaudojęs naująsias technologijas bei išlikusias šios lentos nuotraukas, skulptorius ir restauratorius Vytautas Baranskas ją atkūrė.

Darbas nebuvo lengvas ir paprastas, nuotraukos gali atspindėti detales, bet rekonstrukcijos autorius turėjo tikslą pagaminti visiškai tokią pat lentą, kokia yra puošusi bažnyčią ir priminusi kiekvienam jos lankytojui miesto reikšmę.

Ši lenta bus, ko gero, pirmas daiktas, papuošiantis atkurtosios Šv. Jono bažnyčios interjerą.

Kol bažnyčia bus atstatyta, ją saugoti pagal sutartį įsipareigojo I. Kanto viešoji biblioteka.

Vakar perdavus atminimo lentą bibliotekai, ją pašventino evangelikų liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis, ceremonijoje dalyvavo ir katalikų dvasininkas pranciškonas brolis Benediktas Jurčys, miesto praeities tyrinėtoja Jovita Saulėnienė bei Klaipėdos Rotary klubo „Karalienė Luizė“ prezidentė Loreta Bosienė.

Ji daug padarė, kad lenta būtų atkurta ir rastų saugią vietą iki išaugs bažnyčios mūrai.

Siekiant priminti klaipėdiečiams apie norą atstatyti Šv. Jono bažnyčią, šiemet prieš „Vilties bėgimą“ Atgimimo aikštėje surengtas koncertas „Atstatykime Šv. Jono bažnyčią Klaipėdos senamiesčio širdyje“.

Prieš jį pranciškonų ir liuteronų dvasininkai kartu nuėjo simbolinį kelią nuo Senojo turgaus iki Atgimimo aikštės.

Pakeliui jie sustojo Tiltų gatvėje sugriautų Šv. Jokūbo evangelikų liuteronų ir Klaipėdos evangelikų reformatų bažnyčių vietose.

Toliau eisena pasuko link Šv. Jono evangelikų liuteronų bažnyčios vietos Turgaus gatvės gale, šalia Jono kalnelio.

Eisenos metu dvasininkai ir bendruomenės nariai tempė vežimaitį, prikrautą simbolinių kartoninių būsimos Šv. Jono bažnyčios plytų.

Koncerto metu žmonės raginti jas įsigyti ir taip paaukoti bažnyčios statybai. Eiseną lydėjo Klaipėdos licėjaus mokinių pasirodymai.NAUJAUSI KOMENTARAI

nesamonė

nesamonė portretas
Prie tilto jau vaiduoklį atstatinėja, uždaro ervę, nesamonė

Antram komentatoriui

Antram komentatoriui portretas
Bažnyčia sudarkys senamiestį??? Kad pas mus ir taip nėra ką darkyti, to senamiesčio kelios gatvės likusios, senų seniausiai reikėjo tą bažnyčią atstatyti.

Anonimas

Anonimas portretas
kam ta kaliausės skrybėlė pranciškoui, geriau apsikirptų kaip šv.Pranciškus , pakaušį išsiskustų, dabar atrodo kaip Pranciškus Trijonis iš"Jonio".
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių