Klaipėdoje socialinių būstų poreikis nemažėja Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdoje socialinių būstų poreikis nemažėja

2025-02-28 13:00

Nors Klaipėdos savivaldybė kasmet papildo socialinių būstų fondą, įsigydama naujus butus ir suremontuodama senus, tačiau jų poreikis nemažėja. Pastaraisiais metais jis dar išaugo, kai teisę gauti socialinį būstą įgijo karo pabėgėliai ukrainiečiai, turintys mūsų šalies laikinąją apsaugą.

Skaičiai: nuo 2023 metų vasaros Klaipėdoje prašymus gauti socialinį būstą yra pateikę per 100 karo pabėgėlių šeimų iš Ukrainos.
Skaičiai: nuo 2023 metų vasaros Klaipėdoje prašymus gauti socialinį būstą yra pateikę per 100 karo pabėgėlių šeimų iš Ukrainos. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Klaipėdos savivaldybės Socialinio būsto skyriaus vedėja Lina Murauskienė patvirtino, kad šiuo metu eilėje socialiniam būstui gauti yra įregistruota per 600 asmenų ir šeimų.

„Pernai pas mus laukiančiųjų socialinio būsto buvo 575, o šiemet – 611. Kadangi ir ukrainiečiai pabėgėliai, kurie turi mūsų šalies laikinąją apsaugą, įgijo teisę stoti į šią eilę, tai kažkiek siekiančiųjų gauti socialinį būstą padaugėjo“, – teigė L. Murauskienė.

Nuo 2023 metų rugpjūčio iki pernai metų pabaigos į šį sąrašą įtraukta apie 100 ukrainiečių karo pabėgėlių, anot Socialinio būsto skyriaus atstovų, daugiausiai mamos su vaikais.

Nors eilė gana didelė, tačiau kasmet per metus suremontuojama iki 70 savivaldybės turimų butų, kuriuose apsigyvena socialiai remtini asmenys ar šeimos.

341,5 – tiek tūkst. eurų miesto biudžetui kainavo šis pirkinys.

Be to, savivaldybė socialinio būsto fondą nuolat papildo ir pirkdama naujus butus.

Pavyzdžiui, pernai rudenį buvo nupirkti penki butai – trys vieno kambario ir du dviejų kambarių.

Visi butai nupirkti tame pačiame netoli centro esančiame name Malūnininkų gatvėje. Juose buvo atliktas remontas.

Šis pirkinys miesto biudžetui kainavo 341,5 tūkst. eurų.

Tai esą buvo geriausi variantai. Buvo ir daugiau pasiūlymų, bet tam savivaldybei būtų prireikę papildomų išlaidų.

Butai yra įrengti buvusio bendrabučio tipo pastate, jų plotas siekia nuo 31 iki 36 kv. m.

Butai yra name, kurio renovacija baigta pernai, įsiskolinimų už renovaciją nėra.

Tad naujieji nuomininkai savivaldybei turi mokėti tik būsto nuompinigius, už namo renovaciją jiems mokėti nereikia.

Savivaldybės ir socialinių butų fonde yra 1 439 butai, iš jų – 707 socialiniai būstai, tačiau šiuo metu dar reikia bent 600.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Pala pala

Tai mes atstatysime už milijardus sugriautą Ukrainą ir dar Lietuvoje jiems butus duosime ? O lietuvaičiai ? Lietuva neturi nei prezidento , nei vyriausybės , nei seimo narių , kurie dirbtų Lietuvai ? Jooooo.....
3
0
Namo ....ten laukia jūsų Tėvynė ...

Pastaraisiais metais jis dar išaugo, kai teisę gauti socialinį būstą įgijo karo pabėgėliai ukrainiečiai, turintys mūsų šalies laikinąją apsaugą.________P.S. manau pirmumo eilė tik Lietuvos piliečiams . Karas baigsis , o pabėgėliai su gautais socialiniais butais liks ? Moka valstybinę kalbą ?
2
0
Rūtenis

Kai kuriems šiuolaikinis kapitalizmas daug kartų socialistiškesnis, nei kad komunistų išsvajotasis žadėtas komunizmas, tik yra viena sąlyga- reikia taip kurti savo gyvenimą, kad nieko materialaus neturėtum, sveikintina turėti kokią nors priklausomybę, prisigimdyti vaikų ir būtinai reikia būti išsiskyrusiu ir gerai, jei atsėdėjęs kalėjime ar būti kažkiek trenktas. Jeigu visos šios sąlygos išpildytos, tai jokiu būdu nereikia belstis į banko duris dėl paskolos gavimo, o reikia strimgalviais lėkti savivaldybėn rašyti pareiškimo socialiniam būsto gavimui. Paskolos į bankus kreipiasi tik kvailiai, nes visą likusį gyvenimą vergaus tam bankui, nes protingi tokio kelio nesirenka- tam yra kvaila valstybė su dar kvailesniais mokesčių mokėtojais.
2
0
Visi komentarai (4)

Daugiau naujienų