Naujos statybos gyvenamuosiuose rajonuose vis dažniau įrengiamos privačios, tik tam tikro daugiabučio gyventojams skirtos stovėjimo aikštelės – jose automobilius palikti galima tik išsipirkus arba išsinuomojus vietą.
Tačiau daugiabučių kiemuose esančios aikštelės, kurios nėra nustatytos kaip privačios nuosavybės ribos, laikomos bendro naudojimo teritorija.
Tai reiškia, kad ten statyti automobilį gali bet kuris asmuo – tiek gyventojas, tiek svečias.
Tokiose aikštelėse „rezervuotų vietų“ nėra ir negali būti, o gyventojo motyvas – „visada ten statausi automobilį“ neturi teisinės galios.
Vis dėlto visada atsiranda ir galvojančiųjų kitaip. Užtenka vieno nepatenkinto kaimyno, kurio automobilio stovėjimo vietą esą užėmė kas nors kitas, ir konfliktas neišvengiamas.
Klaipėdietė susidūrė su šia situacija, kai prieš keletą dienų išėjusi į kiemą pastebėjo, kad dviem kairės pusės automobilio padangoms kažkas išleido orą.
„Nebuvo jokio raštelio ar paaiškinimo, kodėl tai padaryta. Manau, vienintelė mano „kaltė“, kad pasistačiau mašiną kažkieno „rezervuotoje“ vietoje ir jos tariamas šeiminininkas liko tuo nepatenkintas“, – svarstė mergina.
Išleistas oras iš padangų – tik viena švelnesnių keršto akcijų. Būna ir rimtesnių atvejų, pavyzdžiui, kai yra nudaužomi veidrodėliai, išdaužiami stiklai, subraižomos durelės, paliekami grasinantys rašteliai ar „ne vietoje“ pastatyto automobilio vairuotojas tiesiogiai įžeidinėjamas.
Visgi, tokie piktybiški kaimynų išpuoliai sukelia papildomų išlaidų. Net jeigu tai tik iš padangų išleistas oras – tai vis tiek neplanuotai tenka gaišti laiką, leisti pinigus.
Jeigu patiriama rimtesnių sugadinimų, taisymas gali kainuoti ir tūkstančius eurų.
Policija tokias situacijas registruoja kaip turto sugadinimą, tačiau rasti kaltininką dažniausiai yra neįmanoma.
(be temos)