Šilumininkai iš namų bendrijų perima sąskaitų už teikiamas paslaugas išrašymo paslaugą. Tokie pokyčiai bendrijoms džiaugsmo nekelia – prarandamas uždarbis, o gyventojams atsiskaitant teks mokėti papildomą mokestį.
Jau perėmė 20 namų
Perimti sąskaitų išrašymo paslaugą iš daugiabučių namų savininkų bendrijų įmonė „Klaipėdos energija“ pradėjo nuo pavasario. Tai po atlikto patikrinimo pavedė atlikti Valstybinės energetikos inspekcija.
Įmonei „Klaipėdos energija“ nurodyta daugiabučius iš bendrijų perimti iki 2011 metų pavasario. Atsižvelgiant į tai buvo sudarytas grafikas, apie tokius pokyčius pranešta bendrijoms.
„Energetikos įstatyme numatyta, kad šilumos tiekėjas sutartį turi sudaryti su vartotoju, šiuo atveju – butu“, – tvirtino įmonės „Klaipėdos energija“ Klientų aptarnavimo grupės vadovas Gediminas Kirlys.
Namų perėmimas vyksta lėtai. G.Kirlio teigimu, per keturis mėnesius perimta apie 20 namų – po 4–5 per mėnesį. Klaipėdoje yra apie 300 daugiabučių savininkų bendrijų. Didžiausios vienija po 20–30 namų, mažiausios, kurių dauguma, – po 1–2.
„Bendrijos nežiūri į šį procesą entuziastingai, nes praranda uždarbį. Ateina tik mažosios. Didžiosios žadėjo namus perduoti vėliau“, – aiškino grupės vadovas.
Teks tąsytis su skolininkais
Iki šiol įmonė „Klaipėdos energija“ kas mėnesį bendrijoms išrašydavo sąskaitas už kiekvieną joms priklausančio namo sunaudotą šilumą. Bendrijos bendrą sumą paskirstydavo butams ir išrašydavo sąskaitas, rūpindavosi skolų išieškojimu.
Anot G.Kirlio, bendrovė „Klaipėdos energija“ už šią paslaugą bendrijoms per mėnesį mokėdavo po litą už butą. Netekus šios funkcijos, pinigai nebus mokami.
Dabar įmonė „Klaipėdos energija“ turi apie 44 tūkst. vartotojų uostamiestyje. Perėmus visus bendrijoms priklausančius namus, klientų skaičius išaugs apie 20 tūkst.
G.Kirlys neslėpė, jog dėl naujų vartotojų padaugės ir darbo.
„Bendrijos vienija trečdalį miesto. Skolų išieškojimas bus sunkesnis. Bendrijos pirmininkas pažįsta gyventojus ir paskatina skolininkus susimokėti. Perėmus joms priklausančius namus, mūsų vartotojų skaičius sieks per 60 tūkst. Su kiekvienu nepašnekėsi“, – teigė grupės vadovas.
Gyventojams – mokestis
Klaipėdos daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijos pirmininkas Algirdas Paleckis neslėpė, jog bendrijos netrykšta entuziazmu perduoti sąskaitų už šilumą išrašymo funkciją.
„Papildomos pajamos iš „Klaipėdos energijos“ praversdavo. Bendrijos iš dalies ar visiškai sumokėdavo atlygį buhalteriams. Dėl to jos nėra suinteresuotos perduoti namus. Tačiau neturime pasirinkimo. Civilinis kodeksas numato, jog tiekėjas privalo išrašyti sąskaitą vartotojui. Tuo ir naudojamasi“, – aiškino pirmininkas.
A.Paleckis pasakojo, jog bendrijos gali pasilikti sąskaitų už šilumą išrašymo funkciją, tačiau tuomet „Klaipėdos energija“ joms nemokės pinigų už šią paslaugą. Jau išsiuntinėti pranešimai apie tai bendrijoms.
„Sąskaitų išrašymo perdavimas nėra problema. Norime žinoti skaitiklių rodmenis“, – tvirtino A.Paleckis.
Daugiabučių namų savininkų bendrijų nariai dabar už šilumą moka per bendrą mokesčių knygelę. Perėmus sąskaitų išrašymo funkciją „Klaipėdos energijai“, atsiskaitant už šilumą teks mokėti papildomą mokestį nuo 0,80 iki 4 litų, priklausomai nuo mokėjimo vietos.
Be to, bendrijų nariai sąskaitų sulauks vėliau – ne mėnesio 6–8, o 15–18 dieną.
Naujausi komentarai