Būkite atsargūs: ne viename uostamiesčio šaligatvyje atsivėrė smegduobių

Patarimas dažniau žiūrėti po kojomis praverstų ir daugeliui klaipėdiečių – ne viename uostamiesčio šaligatvyje atsivėrė smegduobių.

Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Vedeikienė tikino, kad apie daugumą tokių įgriuvų sužino iš klaipėdiečių skambučių.

Dabar mieste tokių vietų yra nemažai. Dangės krantinėje Žvejų gatvėje šaligatvio plytelės įgriuvo ne vienoje vietoje. Viena jų grasina pėsčiųjų saugumui arčiau Karlskronos aikštės, kita panaši vieta su įgriuvusiomis plytelėmis yra arčiau Jono kalnelio, trinkelės įkrito ir prie tilto per upę.

Daugiau įgriuvų atsiranda po smarkesnio lietaus.

I.Kanto gatvėje, prie 5 numeriu pažymėto namo, neseniai įsmuko viena šaligatvio trinkelė, po dienos įgriuva išsiplėtė – į ją prasmego dar kelios trinkelės. Kažkoks neabejingas žmogus į smegduobę įkišo lazdą. Netoliese gyvenantys žmonės prisimena, kad būtent toje vietoje prieš metus po žeme buvo kišamas plastikinis vamzdis.

Dar viena duobė netikėtai atsivėrė netoli kavinės "Troba", pėsčiųjų ir dviratininkų take link maisto parduotuvės, jis naujai sutvarkytas prieš kelerius metus.

Netikėtumas: I.Kanto gatvėje per porą dienų smegduobė prarijo kelias šaligatvio trinkeles. Vytauto Liaudanskio nuotr.

Kalbėdama apie Dangės krantinę N.Vedeikienė patikino, kad čia duobės atsiveria gana dažnai. Galima tik spėlioti: gal nelabai seniai rekonstruotose krantinėse liko broko? Garantinis laikas jau baigėsi, darbininkų, kurie čia dirbo, prisikviesti nebeįmanoma.

"Daugiau įgriuvų atsiranda po smarkesnio lietaus. Bet toks procesas vyksta ištisus metus. Pirmiausia ieškome priežasties, ar toje vietoje eina vandentiekio ar kokių nors kitų komunikacijų tinklai. Jeigu duobė atsivėrė dėl iš senų ar prakiurusių vamzdžių tekančio vandens, kuris išplauna gruntą ir taip suformuoja smegduobę, prašome įmonę, kurios tinklai toje vietoje įrengti, susitvarkyti ne tik savo vamzdžius, bet ir užtaisyti įgriuvas. Duobių atsiradimo priežasčių gali būti daug. Jeigu tokios priežasties nenustatome, tada prašome darbo imtis rangovus, prižiūrinčius šaligatvius", – paaiškino N.Vedeikienė.

Kai sulaukiama pranešimo apie netikėtai atsivėrusią duobę, pareigą ją pažymėti turi tie patys šaligatvių tvarkytojai.

"Mums labai padeda žmonių pranešimai", – kalbėjo valdininkė.NAUJAUSI KOMENTARAI

A

A portretas
Kai padarys požeminį garažą priešais muzikinį teatrą, tikėkimės, neatsiras didelė smegduobė, kuri prarys visą aikštę.

fas fas

fas fas portretas
jau kazko nedapyle trinkeles dedami, eilini karta apsivoge

memel

memel portretas
nieko tokio... Šakaliene su dudoriumi juk taip rupinasi, sutvarkis, nebijokit
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių