„Tai gyva legenda ir Šaltkalvių gatvės veidas“, – taip velionį kolegą prisiminė Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus istorikė Zita Genienė.
Dėl D. Varkalio įamžinimo į Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisiją kreipėsi šio iškilaus klaipėdiečio bendražygiai iš Jūrininkų sąjungos, Lietuvos piliečių sąjungos, buvę sąjūdiečiai.
Memorialinės lentos eskizus sukūrė architektas ir skulptorius Adomas Skiezgelas, kuris dar ketina juos tobulinti, kad D. Varkalio atvaizdas būtų kuo panašesnis.
Įamžinimo iniciatoriai dalį pinigų lentos sukūrimui ketina surinkti savo jėgomis, dalį prašys padengti savivaldybės.
Memorialinę lentą ant Kalvystės muziejaus sienos planuojama atidengti kitų metų liepą, kai bus minimos muziejininko, kraštotyrininko ir visuomenininko gimimo bei mirties sukaktys.
D. Varkalis (1934–2022) buvo tautodailininkas, metalo restauratorius, aktyvus Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio dalyvis ir Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Seimo narys, Lietuvių kalbos vartojimo Klaipėdoje komisijos prie Miesto vykdomojo komiteto organizatorius, Klaipėdos miesto tarybos deputatas, Lietuvos jūrininkų sąjungos atkūrimo iniciatorius ir garbės narys, Lietuvos kultūros fondo Klaipėdoje pirmininko pavaduotojas, Mažosios Lietuvos enciklopedijos talkininkas, Lietuvos piliečių sąjungos pirmininkas, visuomeninis paveldosaugininkas ir nenuilstantis kraštotyrininkas.
D. Varkalis kaupė Klaipėdos krašto laikraščių, knygų ir atvirukų, XIX–XX a. Rytprūsių miestiečių namų interjero ir buities apyvokos daiktų rinkinius.
Jis P. Domšaičio galerijai padovanojo vertingą Klaipėdos krašto keramikos ir metalo dirbinių kolekciją.
D. Varkalis yra vienas iš keturių Klaipėdos laikrodžių muziejaus įkūrimo iniciatorių, Kalvystės muziejaus įkūrėjas, išsaugojęs Klaipėdoje veikusią Gustavo Kackės XIX a. kalvę.
Naujausi komentarai