Vandalų terlionės toli gražu neprimena meno, dažniausiai tai – vizualinės šiukšlės ar necenzūriniai žodžiai.
Tokie grafičiai darko ne tik daugiabučių sienas, bet ir bendrą miesto vaizdą.
„Grafičiai leidžiamose vietose paprastai primena gatvės meną, bet terlioti bet kur negalima. Tuo labiau, kad dergiama dažniausiai ryškiais dažais, rašinėjami keiksmažodžiai“, – pastebėjo klaipėdietis Tadas.
Apmaudu tai, kad sienos valomos už tų pačių gyventojų – namo bendrasavininkų pinigus, nes terliotojų niekas nesučiumpa už rankos.
Tokie grafičiai darko ne tik daugiabučių sienas, bet ir bendrą miesto vaizdą.
Klaipėdos savivaldybės Administracinės veiklos, kontrolės ir prevencijos skyriaus vedėjo Albino Misevičiaus teigimu, nustačius, kad pastato fasadas yra apgadintas grafičiais, pastatų valdytojams yra rašomi reikalavimai sutvarkyti fasadą, duodamas terminas tvarkymo darbams atlikti.
„Nelegalūs grafičiai yra opi visų didmiesčių problema, o atvejų, kai apgadinami pastatų fasadai, kaip bebūtų apmaudu, nemažėja. Veiką padariusiam asmeniui gresia bauda nuo 750 eurų arba viešieji darbai, laisvės apribojimas, areštas, laisvės atėmimas iki dvejų metų“, – teigė A. Misevičius.
Tokiu atveju, kai daugiabutis yra suniokojamas, reikia nedelsiant kreiptis į policiją.
Tačiau dažniausiai yra sunku atrasti nusikaltėlį, kadangi gatvės „menininkai“ terlionėmis užsiima naktimis, kai tamsoje niekas nemato, be to, išsirenkama vieta, kurioje nėra stebėjimo kamerų.
(be temos)
(be temos)
(be temos)