Daugiavaikė šeima nenusipelnė gyventi geriau?

Ties nežinios riba

Klaipėdos savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė tvirtino pirmą kartą girdinti tokį nusiskundimą iš interesantų dėl socialinių darbuotojų veiksmų. Gal moteris ne taip suprato darbuotojos žodžius?

"Žmonės dažnai supranta kažkokį darbuotojos posakį kaip asmeninį įžeidimą. Dabar mes griežčiau vertiname paramos gavėjus. Neretai netgi nutraukiame paramos teikimą. Visa tai yra nemalonus dalykas. Daugiau neturiu ką pasakyti", – dienraščiui teigė A.Liesytė.

Vis dėlto negalima teigti, jog savivaldybė nepasiūlo jokių alternatyvų socialinio būsto laukiantiems žmonėms. Šiuo metu yra galimybė išsinuomoti butą, sudaryti sutartį su jo savininku, o nuomos mokestį pasirengusi apmokėti savivaldybė.

"Tačiau rasti tokį nuomotoją, kuris turi legalų verslą – problema. Susiradau vieną tokį butą, bet kai pasakiau, kad reikės sutarties, kurią nešiu savivaldybei, pokalbis baigėsi. Niekas nenori mokėti pinigų Mokesčių inspekcijai. Skambinau jau į penkias vietas ir visur atsisakė", – atskleidė Vida.

Neliks paskutinės citadelės

Daugiavaikė mama pripažino, kad jei ne V.Kairienės rūpestis ir pastogė sodyboje "SOS vaikai", būtų striuka.

"Kai čia atsikraustė Vida su vaikais, į mane kreipėsi dar trys šeimos prieglobsčio nors mėnesiui, tačiau nebeturiu jų kur priglausti, teko atsakyti. Klaipėdoje labai trūksta tokios vietos, kur galėtų sulaukti paramos šeimos, patekusios į krizinę situaciją. Buvo dar nepilnametė mergaitė su kūdikiu, bet ją išsiuntė į Vilniaus moterų krizių centrą, nes čia nėra tokios vietos, kur ji galėtų gyventi", – dėstė V.Kairienė.

Paradoksalu, bet siekiama, kad tokios prieglaudos Klaipėdoje visai neliktų. Panaudos sutartis su savivaldybe dėl patalpų nuomos Melnragėje ir sodybos "SOS vaikai" baigėsi šių metų liepą.

V.Kairienė mėgino sutartį pratęsti, bet miesto valdininkai nesutiko ir net kreipėsi į teismą dėl iškeldinimo. Kol tęsiasi bylinėjimasis, čia dar gali gyventi likimo talžomi žmonės.

V.Kairienės teigimu, kiekvienas vaikas turi teisę turėti mamą ir tėtį, todėl labai reikia padėti šeimai, o ne ją draskyti ir taip dar labiau ją skriausti.

"Norėčiau, kad ir kitos nevyriausybinės organizacijos pasimokytų iš mūsų, kaip kovoti dėl žmonių, dėl vaikų, dėl šeimų. Juk mes globojome 79 vaikus, 59 grąžinome į biologines šeimas. Kiek šeimų padėjome atsistoti ant kojų, ir jų vaikai liko nenuskriausti. Visi politikai kalba, kad reikia padėti šeimoms, bet tai tik tušti žodžiai. Tačiau faktiškai Klaipėdoje šiandien tokios vietos greitai neliks. Džiaugiuosi, kad gavau kalėdinį mero sveikinimą. Gal nuomonė tuo klausimu jau pasikeitė?" – vylėsi V.Kairienė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kamera

Kamera portretas
SOCIALINĖ DARBUOTOJA, KURI SUGEBĖJO PAREIKŠTI, KAM ATVYKAI, NEBEGALĖTŲ DIRBTI SOC. SFEROJE. IŠKRYPUSI, NE ŽMOGIŠKA, BISKA NAIKINANTI SOCIALINĖ SISTEMA.

Klaipėdiete

Klaipėdiete portretas
Turi šiandien tik vieną vaiką ir giriesi ir laikai tai pranašumu. ...Pasisaugok likimo moterie, nes gali jis iš tavęs atimti daugiau nei 2 pirštus. Neduok Dieve.

pykstu

pykstu  portretas
ir manau , kad laukininkų skyriuje dirbančios moterys yra teisios . Jos tiek mato tų prašytojų kuriems "valdžia" privalo duoti t.y. mes - dirbantys , kad kartais pasakyti ką manai apie tokius yra visai sveika. Tos, dirbančios moterys , ir "duoda" tokiems pašalpiniams. Tai kodėl jos negali pasakyti ką galvoja ? Įsižeidė matai ...reikia turėti atsakomybę už tai ką darai , kiek gimdai ir galvoti apie vaikus jų mokslus ..... Manau , remti reikia tik tas daugiavaikes , kurios turi tėtį ir mamą. Jiems pinigėlių labai reikia ,o tokias "vienišas" - pagalvoti ,manau taip auginame naujus pašalpinius .
VISI KOMENTARAI 38

Galerijos

Daugiau straipsnių