Dėl delfinų – į teismą?

Taikosi prie gyvūnų

Šiais metais muziejaus darbuotojai sumažino treniruočių skaičių su šou dalyviais.

"Manome, kad gyvūnai ir treneriai turi pailsėti. Jei tik gyvūnas rodo nuovargio žymes, jis pats tuoj pat pasišalina. Pagrindinis baseinas yra sujungtas su gyvenamosiomis delfinų patalpomis. Jei tik delfinas pavargsta, jam nepatinka, jis laisvai gali išplaukti į kitą baseiną, kur nesigirdi muzikos. Ir taip nutinka, nieko nepadarysi. Delfinai nėra pririšti už virvutės, kurią kažkas tampo. Jie daro tik tai, kas jiems patinka", – aiškino O.Žalienė.

Net filmavimo metu nutikus tokiam dalykui, projekto dalyviams tekdavo suktis iš situacijos, kad tokio akibrokšto nepastebėtų žiūrovai.

"Dalyviams tai kainuoja nervų, jie sielojasi, kodėl gyvūnas neprisiartina. Bet nieko nepadarysi", – aiškino muziejaus vadovė.

Iš pasirodymų nelobsta

Delfinariume televizijos šou rengiami ne sezono metu. O.Žalienė pripažįsta, kad tai yra galimybė papildomai užsidirbti lėšų.

"Tačiau tai nėra aukso kasyklos. Tai yra sezoniškumo mažinimo priemonė ir viena sklaidos priemonių. Juk šis projektas demonstruoja pozityvų santykį su gyvūnu, tai bandymas atskleisti visuomenei gamtinės aplinkos jautrumą", – kalbėjo O.Žalienė.

Muziejaus vadovė skaičiavo, kad vien baseino aprūpinimui švariu vandeniu per metus tenka išleisti 130 tūkst. eurų.

"Vandens filtravimo sistema veikia naudojant elektrą. Tai dideli pinigai. O kur dar visos kitos išlaidos? Iš biudžeto mes gauname tik vieną trečdalį mums reikalingų lėšų. Du trečdalius tenka užsidirbti patiems", – reziumavo O.Žalienė.

Televizijos šou gali stebėti tūkstantis žiūrovų. Tačiau į pirmuosius pasirodymus susirinko tik pusė salės. Suaugusiesiems šis malonumas kainuoja 10 eurų, vaikams – 5 eurus. Ne sezono metu bilietas suaugusiajam kainuoja 7 eurus, o vaikams – 4 eurus.

Muziejaus vadovė tikino, kad per televiziją žmonės sužino apie šiuos gyvūnus, jų gyvenseną ir kylančias jiems grėsmes.

Augintiniams linki laisvės

Šiuo metu Maskvos okeanariume orkas dresuojantis ilgametis Klaipėdos delfinariumo darbuotojas Filipas Butkinas prisipažino, kad kalbos apie neva kankinamus gyvūnus žeidžia ir skaudina kiekvieną trenerį.

"Kiekvienas mūsų savo augintiniams galime linkėti tik laisvės. Tačiau yra taip, kad šie gyvūnai pateko į delfinariumus arba gimė čia, todėl darome viską, kad jų gyvenimas būtų kuo įvairesnis. Tai yra mitas, kad delfinai ar orkos kankinami. Orkoms žuvis nėra motyvas dirbti. Jei dar delfinai reaguoja į maistą, daug labiau už juos intelektualesnėms orkoms motyvas yra vienas – įdomumas. Jokia agresija nieko nepasieksi. Tik gyvūną gali įstumti į depresiją, atsiguls jis ant baseino dugno ir net nebendraus. Kito kelio nėra – tik pozityvus treniravimas", – aiškino F.Butkinas.

Jei uostamiestyje neliktų Jūrų muziejaus, kurį per metus aplanko apie pusė milijono lankytojų, pasak F.Butkino, daugybei žmonių neliktų jokios galimybės pamatyti jūrų žinduolius.

"Niekas nevažiuos į kitą pasaulio kraštą, kad pamatytų delfinus ar banginius. O dabar mes turime unikalią galimybę. Delfinariumas nėra blogis. Kiekvienas, kuris čia lankėsi, atsimena emocijas, kurias patyrė. Nelabai aš tikiu vadinamųjų žaliųjų nuoširdumu kovoje dėl delfinų. Jie taip pat turi interesų. Tik niekas apie tai garsiai nekalba", – pastebėjo F.Butkinas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

rasuolyte

rasuolyte portretas
ne]inau ar tai gerai kas čia vyksta bet laisveje jie tikrai susikib nešoka ir žmonems ant krūtines nešoka manau ,kad tai gyvūnų išnaudojimas ,o per visus šou tik surenkami pinigai

Anonimas

Anonimas portretas
M. Gandhi yra pasakęs, kad tautos didybė ir jos moralinis progresas gali būti vertinamas pagal tai, kaip tauta elgiasi su gyvūnais.

...

... portretas
Šaunuoliai. Būtų mano valia uždrausčiau visus pasirodymus ir pramogas su gyvūnais t.y. cirkus, kačių-šunų pasirodymus, visokius pasifotografavimus ir pan. Manau ateityje tai ir bus padaryta, ir ateities kartos į mus žiūrės kaip primytivius laukinius.
VISI KOMENTARAI 73

Galerijos

Daugiau straipsnių