Dėl karšto vandens mokesčių – painiava

Karšto vandens tiekėjo pasirinkimas klaipėdiečiams kelia vis daugiau klausimų. Ieškoti atsakymų į juos ėmėsi Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė.

Ji kreipėsi į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisija, kad ši pateiktų išaiškinimą, kurį karšto vandens tiekimo būdą klaipėdiečiams geriausia rinktis.

Gyventojai karšto vandens tiekėją turi pasirinkti iki gegužės 1 dienos. Jei klaipėdiečiai nori, kad jiems karštas vanduo būtų tiekiams taip, kaip dabar, būtina iki balandžio 1 dienos organizuoti daugiabučio namo gyventojų susirinkimą ir pritarti dabartiniam karšto vandens tiekimo būdui. Jei surinkimai nebus organizuoti, nuo gegužės 1 dienos karšto vandens tiekėju taps bendrovė „Klaipėdos energija“.

Jos atstovai klaipėdiečius aktyviai įtikinėja, kad žmonėms nenaudinga, jog karštą vandenį jiems tiektų ši bendrovė. Esą tuomet vienas kubinis metras vandens vidutiniškai pabrangs 8 litais, iki 7 litų pakils ir skaitiklių aptarnavimo mokestis. Be to, gali didėti ir vadinamasis gyvatuko mokestis, nes įstatymai gyventojus įpareigoja sumokėti už visą name sunaudotą energiją vandeniui pašildyti.

„Klaipėdos energija“ išties primygtinai siūlo likti prie senojo karšto vandens tiekimo būdo. Sulaukiau gyventojų, kurie atnešė ir šios bendrovės platinamus lankstinukus apie esą brangsiantį karštą vandenį. Tačiau teikiama informacija yra klaidinanti ir prieštarauja tai, kurią pateikia Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija“, - teigė K.Vintilaitė.

Komisija savo internetiniame tinklalapyje skelbia, jog karšto vandens tiekėju tapus šilumos tiekėjui bus apsaugoti sąžiningi vartotojai, nes jie turės sumokėti už tiek kubinių metrų karšto vandens, kiek parodė skaitiklis. Yra nustatyta pastovi kubinio metro karšto vandens kaina. Klaipėdoje ji yra beveik 17 litų. Esą nekis ir „gyvatuko“ mokestis, nes šilumos tiekėjas nebegalės iš sąžiningų vartotojų reikalauti, kad jie susimokėtų ir už tuos, kurie nedeklaravo, jog vartojo karštą vandenį. Kitaip tariant, šilumos tiekėjas nebegalės visiems gyventojams išskirstyti name suvartotos energijos vandeniui pašildyti.

„Yra parengtos įstatymo pataisos, kuriose numatyta, kad gyventojai privalo susimokėti už visą name suvartotą energiją, bet tik tą, kuri skirta patalpų šildymui. Ministerija tokiai pataisai pritaria, nes dabar karšto vandens tiekimas yra anarchija, o įsigaliojus tokiam įstatymui bus skaidriau, nes nebekis vadinamasis gyvatuko mokestis. Žmonėms reikės mokėti tik už suvartotą karštą vandenį“, - tvirtino Energetikos ministerijos Energijos išteklių, elektros ir šilumos skyriaus vedėjas Vytautas Vazalinskas.

Įstatymo pataisos Seimui turi būti pateiktos pavasario sesijoje.

„Kadangi dėl karšto vandens tiekėjo pasirinkimo kyla labai daug klausimų, todėl ir kreipiausi į Valstybinę kainų ir energetikos komisiją. Ji ir atsakys, ar „Klaipėdos energija“ teisingai ragina likti prie senosios tvarkos. Jei jie klaidina vartotojus, komisija turėtų imtis priemonių“, - tvirtino K.Vintilaitė.

Atsakymo iš komisijos ji tikisi sulaukti artimiausiu metu. Tai ypač aktualu, nes kovą masiškai bus organizuojami gyventojų susirinkimai, kuriuose jie turės pasirinkti karšto vandens tiekėją.   


Šiame straipsnyje: karštas vanduo

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių