Dėl keliolika metų nešylančio gyvatuko – klaipėdiečių neviltis

Užsukęs darbuotojas prisiminė

Tą pačią dieną, kai dienraštis "Klaipėda" susisiekė su įmonės "Lamberta" vadovu, O.Pranevičienei paskambino bendrovės dispečerinės darbuotoja. Netrukus užsuko ir specialistas.

"Dispečerė man taip pat sakė, kad nėra užregistruota jokio pranešimo. Prašė kreiptis raštu. Nesuprantu, kaip taip gali būti, jei per metus skambini po du kartus? Nori žmogų apjuodinti. Vis dėlto gyvatuko atėjęs apžiūrėti darbuotojas prisiminė, kad lankėsi pas mus prieš pusantro mėnesio", – tvirtino moteris.

Pasak O.Pranevičienės, apsilankė ir namą administruojančios įmonės darbuotoja. Ji paaiškino, kad problemą spręsti privalo ne kas nors kitas, o namo šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas.

J.Kondratas aiškino, kad paprastai nebūna taip, kad gyvatukas nešiltų viename bute. Problemų kyla visuose butuose, kurie naudojasi tuo pačiu stovu.

"Jei taip būtų, netiltų mūsų telefonas nuo pranešimų. Tikrai žinotume apie problemą. Taip nebūna, kad didžiuliame name įrenginys nešiltų tik viename bute", – teigė vadovas.

Vamzdis galėjo užsikimšti

Paprastai, anot J.Kondrato, gyvatukai nešyla dėl dviejų pagrindinių priežasčių. Taip nutinka, kai kaimynai savavališkai nuo įrenginio pasijungia grindų šildymą. Tai yra draudžiama.

Esant tokiems įtarimams, namo administratorius sudaro komisiją, kuri aiškinasi situaciją. Pasitvirtinus įtarimams, buto savininkams tenka ne tik panaikinti grindų šildymą, bet ir susimokėti baudą.

Gyvatukas gali nešilti ir dėl problemų namo šildymo ir karšto vandens sistemoje. Tokiais atvejais, dar kartą pabrėžė J.Kondratas, problemų kyla ne viename bute.

Vis dėlto, pasak Klaipėdos savivaldybės Butų ir energetikos poskyrio vedėjo Algio Gaižučio, gyvatukas gali nešilti ir viename bute. Gali būti, kad vamzdis paprasčiausiai užkalkėjo.

"Karštas vanduo yra karštas vanduo. Vamzdis – kaip virdulys. Per tiek metų jame galėjo prisikaupti nuosėdų ir užsikimšti. Tada žmonės turėtų jį pasikeisti", – aiškino vedėjas.

Skundus siunčia ir į meriją

Problemų, nešylant gyvatukui, gali kilti ir dėl kaimynų. Keisdami įrenginį savo bute, jie gali būti ką nors ne taip padarę. Tarp galimų priežasčių, kodėl nešyla gyvatukas, A.Gaižutis minėjo ir nelegalų šildomų grindų įrengimą, sistemos problemas.

Tačiau pirmiausia A.Gaižutis klaipėdiečiams patarė pasižiūrėti, kokia situacija yra aukštu žemiau ir aukštu aukščiau gyvenančių kaimynų butuose.

"Tuomet paaiškės, ar čia stovo, ar vieno buto problema. Jei gyvatukas nešyla ir kituose butuose, gali tekti keisti ir dalį vamzdyno", – pabrėžė vedėjas.

A.Gaižutis tvirtino, kad priežastį, kodėl nešyla gyvatukas, turi išsiaiškinti šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas. Jei šis problemos neišsprendžia pranešus žodžiu, tada reikia kreiptis raštu.

Nerandant kalbos su šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtoju, rekomenduojama kreiptis į namo administratorių.

"Pirmiausia reikia nustatyti priežastį, kodėl nešyla gyvatukas. Tačiau abejoju, kad problema gali tęstis keturiolika metų", – atkreipė dėmesį vedėjas.

Skundų dėl nešylančių gyvatukų yra sulaukusi ir miesto savivaldybė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

reikia

reikia portretas
raSYT UZSAKITA LAISKA SU ATSAKYMU RASTISKIAI . TADA GALES IR SPREST

Pilietis

Pilietis portretas
Jeigu gyvatukas nešyla tai ir pastoviai neturi karšto vandens, laukia kol jis atbėgs, reiškia neveikia gyvatuko siurbliukas ar jo automatika.

pas

pas portretas
mus panaši situacija su buto šildymu. Telefono skambučiai ignoruojami, į raštus neatsakoma. Bute šalta, radiatoriai drungni, sienos pelija, o nei pagalbos sulaukiam nei kaltu yra
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių