Dėl populiarumo – rizika

Tokių socialinių veikėjų, kaip Laurynas, Lietuvoje atsiranda vis daugiau.

Kai kurie žmonės tai darydami netgi neblogai uždirba iš reklamų.

Save įvairiausiose gyvenimiškose situacijose filmuojantys ir tuos vaizdus platinantys viešojoje erdvėje veikėjai vadinami "jutuberiais".

Šie entuziastai dėl populiarumo daro keisčiausius dalykus.

Štai prieš porą metų žaibiškai išplito moterų mada internete pasidalyti gimdymo vaizdo įrašu, pasaulį taip pat pašiurpino "prezervatyvų iššūkis".

Jo esmė – pokštininkai prezervatyvus pripildo vandeniu ir tiesiog numeta žmogui ant galvos.

Šiais metais prezervatyvus pasaulio paaugliai it išprotėję jau pradėjo įtraukinėti į nosį.

Pavojingos jaunuolių fantazijos privertė ne vieną jų atsidurti ligoninėje.

"Tuštybių tuštybė"

Psichologas Vytautas Čepas neslėpė, kad ir pats yra matęs dalį šių kvailysčių, kurios gali baigtis tragiškai.

"Tikriausiai labai stebėtis nereikėtų, nes kvailių ar priekvailių visais laikais buvo ir bus. Su jais mes susiduriame kiekvieną dieną. Kita vertus, technologijos atveria naujų galimybių, ir jaunas žmogus viską bando. Be to, yra tam tikros bjaurios mados, plintančios po pasaulį. Viena jų – išsidirbinėjantys "jutuberiai". Vienas kitam makiažą darantys užsieniečiai vyrai sulaukė net penkių milijonų peržiūrų. Vieną kartą mačiau valgant skalbimo kapsules. Tai pavojinga gyvybei. Tačiau tiek dėmesio sulaukęs žmogus pasijunta pasaulio piliečiu, jam tai – savotiškas gyvenimas būdas", – kalbėjo V.Čepas.

Pašnekovo manymu, jaunam ir savo vertybinių orientyrų dar neturinčiam žmogui toks populiarumas yra labai reikšmingas.

"Sako, "aš turiu 50 tūkstančių draugų", nors nė vieno jų nėra matęs. Man, kaip psichologui, paskutiniai plaukai nuo galvos krinta. Trys realūs draugai jau yra labai daug, o tūkstančiai internetinių bičiulių tėra paprasčiausia statistika. Man nesuprantamas Monikos Šalčiūtės fenomenas. Sakykite, ką ji gero yra padariusi? Tuštybių tuštybė", – kritikos negailėjo pašnekovas.

Tarsi savotiškas žaidimas

Visai gali būti, kad internetinio populiarumo bet kuria kaina siekia ir žmonės, turintys bendravimo sutrikimų, negalintys normaliai užmegzti santykių arba patiriantys "narcizo kompleksą".

"Bet kuriuo atveju, tai yra masinis reiškinys, įtraukiantis vis didesnę jaunuomenės dalį. Jiems tai savotiškas žaidimas, o pagavus azartui sunku sustoti. Įsivaizduokite, mane mėgsta Niujorke, Londone, aš – populiariausias žmogus pasaulyje, vos ne prezidentas", – ironizavo psichologas.

Esą visos mados yra laikinos ir anksčiau ar vėliau nuslops, todėl neverta manyti, kad šiandien populiarus reiškinys bus mėgstamas ir rytoj.

"Nusiritus vienai bangai, ateina kita. Sunku prognozuoti, ką koks veikėjas iš Pumpėnų vėl sugalvos ir paleis. Reikia taikytis, kad gyvename tokiame pasaulyje, kuris mums kartais sunkiai suvokiamas ar net pavojingas. Neužtvenksi upės bėgimo ir visą laiką "Suk, suk rateli" nedainuosi", – apibendrino V.Čepas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Brock Lesnar

Brock Lesnar portretas
Followinkit maybach420

Irena Irena.

Irena Irena. portretas
Pritariu psichologui-neužtvenksi upės bėgimui.

Smith

Smith portretas
zmogelis taigi neturi ka veikti !
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių