Klaipėdos universitetas kitąmet į kai kurias specialybes neberinks grupių ne tik dėl jų nepopuliarumo, bet ir dėl dėstytojų trūkumo.
Klaipėdos universiteto rektorius Vladas Žulkus neslėpė, kad dėl kai kurių specialybių universitetas turi problemų. Jas artimiausiame universiteto Senato posėdyje bus bandoma spręsti.
Tikėtina, kad kitąmet neliks ne tik tų, kurių grupės dėl nepopuliarumo šiais metais nebuvo suformuotos, bet ir gana paklausių specialybių.
Jų greičiausiai teks atsisakyti dėl kvalifikuotų specialistų trūkumo. Rektorius teigė, jog reikalavimai katedroms aiškūs: jei nėra bent trijų mokslo daktarų, tokios programos Studijų kokybės vertinimo centras gali neatestuoti.
Todėl ne pirmi metai svarstoma dėl žurnalistikos specialybės likimo. Kvalifikuotų žurnalistikos dėstytojų trūkumas egzistuoja visoje Lietuvoje – V.Žulkus akcentavo, kad šalyje vargiai atsirastų bent 10 žurnalistų, turinčių mokslo laipsnį.
"Tai populiari specialybė ir nenorėtumėme nutraukti priėmimo. Bandysime kažkaip spręsti problemą: gal sujungsime katedras, blogiausiu atveju galime organizuoti priėmimą kas antrus metus", – aiškino rektorius.
Tinkamų specialistų trūkumas jaučiamas ir keliose kitose specialybėse, tačiau universiteto vadovas kol kas nenorėjo jų viešinti.
Ant išlikimo ribos labiausiai balansuoja nepopuliariausios specialybės.
Pavyzdžiui, šiemet nėra suformuotos dieninių choro dirigavimo, muzikos pedagogikos, muzikos teorijos, rusų filologijos ir lietuvių kalbos specialybių grupės.
Rektorius ramino, kad minėtų specialybių studentams bet kokiu atveju bus sudarytos sąlygos baigti jau pasirinktas studijas.
Sprendimai: jau nuo kitų metų gali būti sustabdytas priėmimas į studentų pakankamai nesurenkančias grupes, tačiau jų likimą galutinai nuspręs universiteto Senatas.
Vytauto Liaudanskio nuotr.
Naujausi komentarai