Pereiti į pagrindinį turinį

Erkės ruošiasi pavasario sezonui

2013-04-11 23:59
Erkės ruošiasi pavasario sezonui
Erkės ruošiasi pavasario sezonui / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Dėl užsitęsusios žiemos ir nepalankių oro sąlygų kol kas erkės nekelia grėsmės uostamiesčio gyventojams. Anot specialistų, aktyvios jos taps tuomet, kai vidutinė paros oro temperatūra sušils iki 7 laipsnių.


Statistika

Pernai Klaipėdos mieste užregistruoti 32 Laimo ligos ir 3 erkinio encefalito atvejai.

Klaipėdos apskrityje 93 Laimo ligos ir 19 erkinio encefalito atvejų.

Susirgusiųjų nėra

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Vilija Pečkauskienė teigė, kad šiais metais dar nebuvo užregistruotas nė vienas erkinio encefalito ar Laimo ligos atvejis.

„Ir patys stebimės tokia situacija – netrukus įpusės balandis, tačiau jokios įspėjančios ar gąsdinančios informacijos apie kraujasiurbes pateikti negalime. Tik sausį ir vasarį buvo užfiksuoti keli Laimo ligos atvejai, tačiau šie susirgimai – dar praėjusio sezono erkių darbas“, – kalbėjo V.Pečkauskienė.

Ištirti nespėjo

Ar daug erkių šiemet ir kiek iš jų yra pavojingos žmonėms, kol kas nežinoma. Anot V.Pečkauskienės, dėl netinkamų oro sąlygų – minusinės temperatūros naktį ir vis iškrentančio sniego – Klaipėdos visuomenės sveikatos centro darbuotojai dar neturėjo galimybių atlikti tyrimų miškuose.

Norint ištirti erkes, vidutinė dienos ir nakties temperatūra turi būti pliusinė, žemės paviršius – be sniego, o dirvožemis – ne toks drėgnas.

„Tačiau žmonės neturėtų prarasti budrumo – orų prognozė jau skelbia apie kitą savaitę prasidėsiantį oro atšilimą. Prabus ir erkės“, – kalbėjo vyriausioji specialistė.

Grėsmė ir augintiniams

Veterinaras Artūras Joknys informavo, kad pavienės erkės jau pradeda atakuoti keturkojus, o kraujasiurbių puolimo bumas, anot jo, prasidės artimiausiomis savaitėmis.

„Pastarosiomis dienomis klientai pradėjo skųstis šunų parnešamomis erkėmis. Su rimtais grėsmingų parazitų platinamų ligų atvejais dar nesusidūriau, tačiau šios problemos paūmėjimas – tik laiko klausimas“, – kalbėjo veterinaras.

Anot jo, keturkojų savininkai jau dabar privalo pasirūpinti savo augintiniais.

„Sniegui visiškai nutirpus ir pakilus temperatūrai naktį, erkės taps itin aktyvios. Kiekvienas, turintis į lauką vedamą gyvūną, turi įsigyti specialius antkaklius, saugančius nuo erkių, arba naudoti tam skirtus lašiukus“, – pasakojo specialistas.

A.Joknys įspėjo, kad augintinių saugumu ir sveikata reikėtų rūpintis iš anksto, o ne laukti, kol klastinga erkių platinama liga – babeziozė – pakirs keturkojo sveikatą.

„Babeziozė – baisus susirgimas. Delsiant ir laiku nesikreipiant į veterinarą, pasekmės dažnai būna liūdnos. Pagrindiniai šios ligos požymiai – aukšta augintinio kūno temperatūra, apatija, sunkus bei dažnas kvėpavimas, sutrikę judesiai ir silpnos užpakalinės kojos“, – kalbėjo veterinaras.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų