„Grigeo Klaipėda“ byla: teismas išklausė dar dviejų liudytojų parodymų

  • Teksto dydis:

Antradienį Šiaulių apygardos teismas „Grigeo Klaipėda“ byloje tęsė dar dviejų liudytojų apklausą.

Antradienį įvykusiame teisiamajame posėdyje iš pradžių buvo apklaustas liudytojas, „Grigeo Klaipėda“ valymo įrenginiuose dirbantis operatoriumi. Po to teismui savo parodymus davė dabar jau buvęs minėtos bendrovės valymo įrenginių operatorius.

Teismo proceso dalyviai liudytojų prašė papasakoti apie savo pareigų atlikimą, ką jie žino apie valymo įrenginius, jų veikimą, įrengtą sklendę, kamštį. Atsakydami į pateiktus klausimus liudytojai pasakojo, kada sklendė buvo atidaroma, kada uždaroma, kas juos konsultavo, ar buvo skatinami už darbo rezultatus. Atsakydamas į klausimą apie paskatinimus, dabar jau buvęs valymo įrenginių operatorius pasakė, kad gavo tualetinio popieriaus, popierinių rankšluosčių, kalendorių – ir tuo buvo labai patenkintas, praneša Šiaulių apygardos teismas.

Baigus liudytojų apklausą „Grigeo Klaipėda“ advokatas teismui pateikė prašymą, kad kitame teisiamajame posėdyje galėtų pasisakyti Aplinkos apsaugos departamento (AAD) atstovai dėl byloje pateikto civilinio ieškinio dydžio. Valstybinį kaltinimą byloje palaikančios prokurorės, aplinkos apsaugos atstovės teigė tokio prašymo nepalaikančios, prašė jį atmesti. Protokoline nutartimi teismas nusprendė tęsti liudytojų apklausą, o prie advokato prašymo sugrįžti, kai bus apklausti visi liudytojai.  

Pirmadienį „Grigeo Klaipėda“ byloje baigta buvusio bendrovės gamybos direktoriaus apklausa.

Pasak Šiaulių apygardos teismo, posėdžio metu liudytojas atsakė, su kokiais asmenimis bendrovėje ieškojo sprendimų dėl taršos Kuršių mariose.

Teismas pirmadienį apklausė ir vieną iš dabar jau buvusių bendrovės valymo įrenginių operatorių. Vyras teigė, kad atsakymų į kai kuriuos klausimu negali pateikti, nes nepamena. Teismas paskelbė šio liudytojo parodymus, kuriuos jis davė ikiteisminio tyrimo metu.    

Primenama, kad apie tai, kad iš „Grigeo Klaipėda“ į Kuršių marias per „Klaipėdos vanduo“ nuotekų kolektorių galėjo būti išleidžiamos iš dalies biologiškai apvalytos nuotekos paaiškėjo 2020 m. sausį.

Su tuo susijusi byla šiuo metu nagrinėjama Šiaulių apygardos teisme. Joje sprendžiama dėl 14 asmenų atsakomybės.

Tiesiogiai už nuotekų valymą ir valymo įrenginių modernizavimą atsakingi buvę bendrovės vadovai, prisipažinę dėl savo ilgametės neteisėtos veiklos, prokuratūros sprendimu nuo atsakomybės byloje yra atleisti.

„Grigeo Klaipėda“ dėl išleistų teršalų yra prisiėmusi atsakomybę ir įsipareigojusi iš Kuršių marių pašalinti visus jai inkriminuojamus teršalus.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Dalia

Dalia portretas
Nors vis dar tęsiasi byla, Klaipėdos prokurorėms ir teisėjams reikia dėkoti Ne taip paprasta įveikti nusikaltėlius prieš Gamtą. Jie melagiai, prisidėjo prie marių-,jūros žuvų, pakrančių paukščių GENOCIDO.. Kl.savivaldybės tarnautojai privalo atsakyti kodėl nevykdė savo funkcijų,pareigų ? Savivaldybė privalo žinoti kaip pr.. įmonės vykdo LR AA įstatymus. Kaip jos kontroliuojama bendrovė"Kl. vanduo" prižiūri nuotekių valyklą Dumpiuose ir t.t Buvęs meras V.G. privalo apie tai liudyti teisme......

baisu

baisu portretas
Tempia guma juodai...dar ši įmone rekordinius pelnus skaičiuoja...beje ši įmone pradėjo gaminti lidl floralys popierių,...

Pakaks suda malti

Pakaks suda malti portretas
Bausti kuo griezciau. Ant savo kunu pajutome Mariu ir juros vandens "riebuma" ne viena desimtmeti. Dar neaisku, kaip tie parazitai paveike simtu tukstanciu zmoniu sveikata. Bausme galetu tempti ir iki gyvos galvos.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių