Reikalavimas tikrinti vaikų dantis prieš naujus mokslo metus gyvuoja jau ne pirmus metus. Tokia pati sveikatos pažyma reikalinga ir į mokyklas, ir į darželius po vasaros atostogų grįžtantiems mažiesiems. Nors uostamiestyje yra maždaug 20 tūkst. ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų, teigiama, kad Klaipėdoje prieš rugsėjo 1-ąją didelių eilių pas odontologus nebuvo.
"Profilaktinei patikrai pacientai gali ateiti bet kurią dieną, be išankstinio užsirašymo ir jokių eilių nėra. Mes vaikų sveikatą tikriname visus metus ir nejaučiame labai didelio eilių padidėjimo prieš mokslo metus", – tikino Klaipėdos pirminės sveikatos priežiūros vyriausioji gydytoja Loreta Venckienė.
Jei vaikai yra prirašyti prie sveikatos priežiūros centrų ar odontologijos poliklinikos, profilaktinė dantų apžiūra nekainuoja. Privačiose uostamiesčio odontologijos klinikose tokios patikros kaina – 20 litų.
"Jaunesnio amžiaus vaikų dantys retai būna sugedę, jie ateina pas odontologus tik tada, kai suskausta", – teigė Klaipėdos odontologijos poliklinikos gydytoja Aldona Stančaitienė.
Pasak jos, labiausiai sugedę 16–17 metų jaunuolių dantys, tačiau problemų esą turi ir mažesni vaikai.
Pagrindinė bėda – ėduonis ankstyvame amžiuje. Teigiama, kad viena šios dantų ligos priežasčių – neatsakingas tėvų požiūris į vaikų dantų higieną ir blogi mitybos įpročiai, taip pat vaikų baimė bei nenoras gydytis.
Pasak odontologų, nepaisant to, kad pieniniai dantys vis tiek iškris, esą privaloma gydyti ir juos.
Medikai įsitikinę, kad priešlaikinis dantų netekimas gali turėti įtakos vaiko supratimui apie burnos sveikatą. Jie gali pamanyti, kad dantys nėra svarbūs ir jais neverta rūpintis.
Odontologai pabrėžia, kad, be psichologinių, yra ir klinikinės priežastys, dėl ko reikia gydyti pieninius dantis – sugedę dantys sukelia skausmą ir infekciją, o skausmas trikdo miegą bei mitybą.
Dėl priešlaikinio pieninių dantų netekimo vystosi netaisyklingas sąkandis. O tai vėliau sukelia didelių problemų.
Naujausi komentarai