Gyventojai kviečiami siūlyti kandidatus jūrinės kultūros apdovanojimui „Albatrosas“

 • Teksto dydis:

Jūrinės kultūros koordinacinė taryba prie Klaipėdos miesto tarybos kviečia siūlyti pretendentus Klaipėdos miesto jūrinės kultūros apdovanojimui „Albatrosas“ gauti. Apdovanojimo tikslas – pagerbti jūrinės kultūros srityje dirbančius žmones ir organizacijas.

„Klaipėda – miestas, kuriame savo kelią pradėjo daugybė pasaulio vandenynus laivais skrodžiančių jūrininkų, čia dirba daug kitų vienaip ar kitaip su jūra susijusių specialistų, ugdoma jaunoji būsimųjų jūrininkų karta. „Albatroso“ apdovanojimai – simbolinė miesto padėka už reikšmingus jų darbus, kurie mums, deja, ne visada matomi. Todėl kviečiu aktyviai teikti apdovanoti vertų klaipėdiečių kandidatūras, dalintis jų nuveiktais darbais, nes tikrieji herojai dažnai lieka už kadro, nors jų darbais bei pasiekimais didžiuojasi ir uostamiestis, ir visa Lietuva. Būtent tie jų darbai ir suteikia mums teisę bei garbę didžiuotis ir vadintis jūrine valstybe“, – pretendentus siūlyti ragina Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Apdovanojimu įvertinami reikšmingiausi praėjusių kalendorinių metų darbai jūrinės kultūros srityje: jūriniai socialiniai projektai, jūriniai kultūriniai projektai, jūrinės grožinės, mokslinės literatūros leidiniai, marinistinės žurnalistikos darbai. Teikėjų iniciatyva gali būti teikiami ir kiti su jūrine kultūra susiję siūlymai.

Pretendentus apdovanojimui „Albatrosas“ gali teikti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys. Svarbu užpildyti specialią teikimo formą, kurioje turi būti nurodyta, už kokius darbus pretendentas teikiamas apdovanojimui ir iki š. m. vasario 28 d. pateikti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriui.

Kam atiteks apdovanojimas, spręs Jūrinės kultūros koordinacinė taryba, kurioje yra 20 narių.

Pirmą kartą „Albatroso“ apdovanojimai surengti 2014 metais. Idėja teikti „Albatroso“ skulptūrėles, taip pat paminklu įamžinti „Išplaukusių ir negrįžusių“ atminimą, priklauso Lietuvos marinistikos žurnalistų klubui „Marinus“.

Vienas nominantas gali pretenduoti tik į vieną apdovanojimą. Kiekvienais metais gali būti įteikiami ne daugiau kaip trys apdovanojimai.

Pagal nusistovėjusią tradiciją apdovanojimą – „Albatroso“ paminklo statulėles, kurias sukūrė skulptorius Klaudijus Pūdymas, – laimėtojams įteikia Klaipėdos miesto meras Europos jūros dieną, kuri pažymima gegužės 20 dieną, arba kitos jūrinės šventės metu Smiltynėje, prie negrįžusiems jūrininkams ir laivams skirto paminklo „Albatrosas“. Pernai dėl COVID-19 apdovanojimų „Albatrosas“ įteikimas buvo nukeltas į rudenį. Proga tapo paskutinę rugsėjo savaitę pažymima Pasaulinė jūros diena, kurios išvakarėse, rugsėjo 19 d., ir buvo įteikti „Albatroso“ apdovanojimai už reikšmingiausius 2020-ųjų darbus jūrinės kultūros srityje.

Tradiciškai „Albatroso“ apdovanojimams teikiama nemažai jūrinės literatūros naujienų. Prognozuojama, kad šiemet į „Albatroso“ apdovanojimą pretenduos ir bene didžiausio atgarsio pernai sulaukęs kultūrinis uostamiesčio renginys – Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro istorinės laivų statyklos elinge pastatyta Richardo Wagnerio opera „Skrajojantis olandas“, kurią dėl karantino apribojimų galėjo pamatyti anaiptol ne visi norintys.

Klaipėdiečiai kviečiami siūlyti ne tik kultūrinius, bet ir kitus jiems žinomus pasiekimus ar poelgius jūrinėje srityje. Pasiūlymų, kam turėtų atitekti šiųmečiai „Albatroso“ apdovanojimai, Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriui reikia pateikti iki šio mėnesio pabaigos. Daugiau informacijos ir teikimo forma – čia.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių