Pereiti į pagrindinį turinį

Gyventojai tapo įkaitais: už naudojimąsi koridoriais gali tekti mokėti?

2024-12-09 12:56

Vieno Klaipėdos daugiabučio gyventojai tapo įkaitais. Jie buvusiame bendrabutyje nusipirko butus, o bendrų erdvių, tarp jų ir koridorių, savininkais tapo kiti.

Gyventojai tapo įkaitais: už naudojimąsi koridoriais gali tekti mokėti?
Gyventojai tapo įkaitais: už naudojimąsi koridoriais gali tekti mokėti? / LNK stop kadrai

Daugiabučio gyventojai parodė, koks jų vestibiulis ir koridorius, iš kurio patenkama į bendrą balkoną. Žmonės sako, kad patalpos jiems nepriklauso sužinojo tik tada, kai pakeitė langus.

O taip padaryta kitame aukšte, neabejojama, jog greit bus visame name. Nauji savininkai buvusias bendras erdves atsitvėrė, tad dabar prie balkono, kuris laikomas ir avariniu išėjimu, neprieisi.

„Nors ir negavo mūsų sutikimo, atėjo ryte, padarė sieną, įdėjo duris, nesvarbu, kad tai yra bendras namo balkonas“, – pasakojo daugiabučio gyventoja Egidija Brokorienė.

LNK stop kadras.

Gyventojai pasakojo, kad prieš kelerius metus jau buvo tokie atitvėrimai, bet buvę bendrų patalpų savininkai po pykčių su gyventojais, į kuriuos teko įsikišti net policijai, sienas išardė.

Namas kažkada priklausė bendrovei „Klaipėdos energija“, dalis jo naudota kaip viešbutis. Prasidėjus privatizacijai, žmonėms leista kambarius išsipirkti, bet koridorių ir kitų bendrų erdvių – ne.  

„Visi koridoriai, kurie yra priėjimas prie mūsų durų, privačiai nupirkti. Gali ir mokestį imti, nes juk neturime savo priėjimo“, – teigė E. Brokorienė.

Situaciją žmonės vadina absurdiška. 

„Mums pasakė, kad galėsime lipti pro langus į balkoną ar į namus, nes čia jo turtas, o mes esame, vadinasi, ne žmonės“, – teigė gyventoja. 

LNK stop kadras.

Žmonės pasakoja, kad kartą dėl tokių konfliktų su koridorių savininkais teko naudotis avariniu išėjimu ir sako, koks jis nesaugus. Esą tik tada, kai vienas gyventojas užsimušė, žmonėms buvo atvertos pagrindinės durys. 

Namą administruojanti bendrovė supranta situacijos absurdiškumą, bet padėti negali. Bendrų patalpų savininkai neketina užtverti praėjimų ir teisėtai naudojasi savo nuosavybe. Ir vestibiulį jie atsitvėrė legaliai, kadangi pagal įstatymus tai – paprasto remonto darbai ir jiems nei leidimų, nei gyventojų sutikimo nereikia.

„Jie yra pasirengę projektinį pasiūlymą, kur 2, 3 ir 5 aukšto vestibiuliuose nori suformuoti po nedidelį ekonominės klasės butuką. Kadangi tų holų paskirtis yra viešbučių patalpos, tai tokiu atveju, reikalingas paskirties keitimas į gyvenamąją“, – aiškino Statybų leidimų ir statinių priežiūros skyriaus vedėjas Gediminas Pocius.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

Bet norint keisti paskirtį ir vestibiulyje įrengti butus – būtinas leidimas ir gyventojų pritarimas.

„Kol kas negali įsirengti buto, kol bendraturčių dauguma nepritaria šiam sumanymui. Norėdami įteisinti jie turės gauti 50 proc. plius 1 balso gyventojų sutikimus“, – teigė G. Pocius.

Abiem pusėms gali tekti aiškintis teisme. Specialistai sako, kad panašių bėdų Lietuvoje turi ir kiti kadaise buvusių bendrabučių gyventojai. Pataria prieš perkant butą tokiuose namuose – išsiaiškinti, ar jiems priklausys ir dalis bendrojo naudojimo patalpų. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Arvydas Ektis

Butų (kambarių) savininkai turi ginčyti pirkimo-pardavimo sutartį ir prašyti pripažinti tai bendrojo naudojimo objektu.
1
0
Naikinti savivaliavimą

Kaip bendro naudojimo patalpos gali būti privatizuotos ? O kiek dar yra savivaliavimo atvejų tuose bendrabučiuose , kada buto savininkai įžūliai įsideda duris ir jas užrakina , kad kiti gyventojai negalėtų naudotis bendru balkonu ! Nėra kur pasikabinti skalbinių , nors už balkono renovaciją mokėjo visi !
6
-1
Ela

Atstatyti pagal buvusią tvarką , neleisti savivaliauti , jeigu buvo balkonas prieinamas visiems tai taip ir turi būti. Užsitvėrė siena , nemanau , kad tai teisėta ? ...aptamsino ir bendrą koridorių. Savivaldybė neturėtų leisti tokio savivaliavimo . Įstiklino tai gerai , manau , kaimynai turėtų prisidėti visi po po lygiai ir vėl bendrai naudotis pagal senąją tvarką.
13
-1
Visi komentarai (5)