Įamžins D. Zauniaus atminimą

Klaipėdoje bus pagerbtas tarpukario Lietuvos užsienio reikalų ministras Dovas Zaunius. Nusipelniusio diplomato vardu ketinama pavadinti gatvę šiaurinėje miesto dalyje.

Šiuos planus pirmadienį su šiuo metu uostamiestyje viešinčia garsaus diplomato anūke Augusta Saulys aptarė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas ir kiti asmenys.

Prašymų įamžinti D.Zauniaus atminimą miestas yra gavęs tiek iš mokslo bendruomenės, tiek iš Užsienio reikalų ministerijos.

Meras pabrėžė, kad D.Zaunius tarpukaryje buvo ilgiausiai dirbęs užsienio reikalų ministras ir tiesioginis Klaipėdai itin svarbių istorinių įvykių dalyvis.

„Nepaisant to, kad D.Zaunius čia neturėjo namo, kabineto ar oficialios rezidencijos, tačiau esu įsitikinęs, kad miesto tarybos sprendimas įamžinti jo atminimą buvo teisingas. Šie planai pasiekė paskutinį etapą“, – dėstė V.Grubliauskas.

Mero teigimu, visos būtinos derinimo procedūros jau yra atliktos, numatyta ir kuri arterija bus pavadinta garsiojo diplomato vardu.

Viliamasi, kad jau kitą kartą, kai uostamiestyje viešės D.Zauniaus anūkė, ji galės pasivaikščioti jos senelio garbei pavadinta gatve.

„Tai ir miesto pareiga, ir duoklė istorijai artėjant Lietuvos valstybės šimtmečiui“, – pastebėjo V.Grubliauskas.

A.Saulys teigė iš savo mamos pasakojimų prisimenanti, kad D.Zaunius buvęs sąmojingas, tačiau gana kuklus žmogus.

„Galbūt jis netikėtų, kad dabar jo vardu norima pavadinti gatvę. Kiek suprantu, jam labiau patiko ką nors nuveikti nei gauti kokį nors pažymėjimą už tai. Jis buvo kuklus“, – pasakojo A.Saulys.

Antrą kartą iš Kalifornijos į Klaipėdą atvykusi garsiojo diplomato anūkė neslėpė, kad pirmą kartą uostamiestyje reikėjo laiko priprasti, tačiau dabar užplūsta vis daugiau emocijų, jaučiamas ryšys.

A.Saulys pripažino, kad žinia apie senelio atminimo įamžinimą leido pasijusti itin gerbiamai.

D.Zauniaus vardu pavadinti numatoma gatvė – šiaurinėje miesto dalyje, kur formuojamas „mažalietuviškų“ arterijų pavadinimų kvartalas. Šiame rajone bus ir Karaliaučiaus gatvė, ir įvairių išnykusių kaimų pavadinimais pakrikštytos arterijos.

Numatoma, kad diplomato atminimą įamžinsianti gatvė bus gana ilga ir drieksis nuo Tauralaukio iki pat Liepų gatvės.

Uostamiesčio meras viešniai įteikė ir dokumentų paketą, liudijantį apie miesto planus pagerbti D.Zaunį, bei simbolinį gintarinį laivelį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ku*šiui

Ku*šiui portretas
Nei tu ką žinai apie ši Lietuvos patriotą, užsienio reikalų ministrą, nei rašinėk berašti.

kuršis

kuršis portretas
kodėl įamžinami vien atėjūnai,kodėl neįamžinami vietiniai pvz., Lameikis .Istorija žino kas jis,o komūna ne.

Tikrai

Tikrai portretas
Prie ko čia Greičiūnas? Kodėl jis visur šmėžuoja?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių