Interneto sensacija – Melnragėje griuvęs bokštas

Interneto vartotojai spygauja iš džiaugsmo – per tiesioginio vaizdo kameras išvydo griaunamą pasieniečių bokštelį. Apžvalgos bokštas žnektelėjo Melnragės paplūdimyje, prie šiaurinio molo.


 

Interneto vartotojai spygauja iš džiaugsmo – per tiesioginio vaizdo kameras išvydo griaunamą pasieniečių bokštelį. Apžvalgos bokštas žnektelėjo Melnragės paplūdimyje, prie šiaurinio molo.

Sujudimas dėl nuotraukų

Socialiniame tinkle "Facebook" sklinda nuotraukos, kuriose matyti du vaizdeliai. Vienoje nuotraukoje – tebestovintis bokštelis, kitoje – tuščias pajūris, be bokštelio.

"Kompiuteryje nustačiau tiesioginę transliaciją iš šiaurinio molo. Na, jūra, bangos. Galima pasižiūrėti, koks oras Klaipėdoje, o jis beveik visuomet kitoks nei Vilniuje. Vakar pamačiau neįprastą sujudimą – keli žmonės prie stebėjimo bokštelio pritvirtino lynus. Negi vers, pagalvojau, ir dėl viso pikto nukopijavau vaizdą. Šiandien pasižiūriu – tikrai, nuvertė", – internete skelbia įvykio liudininkas Ernestas iš Vilniaus.

Ši žinia akimirksniu sulaukė kitų socialinio puslapio lankytojų dėmesio.

Stovėjo 16 metų

Paaiškėjo, kad bokštas iš tiesų nuverstas, tačiau čia pasidarbavo ne vėjas, o statybininkai.

1999 m. pastatytas uosto vartų stebėjimo bokštelis priklausė Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinei.

Anuomet statant šį bokštą buvo akcentuota, kad jis būtinas uosto vartų apsaugai. Būta įvykių, kai nedideli laivai sugebėdavo įsmukti pro uosto vartus nepastebėti pasieniečių. Į uosto akvatoriją įplaukiant dideliems laivams, mažieji pasislėpdavo už jų.

Tuo metu uosto vartų stebėjimas vyko tik iš Kopgalio pusės, o pasienio kontrolė anuomet visiems laivams buvo privaloma.

Pastačius naują stebėjimo bokštą, jame nuolat budėdavo pareigūnai.

"Tačiau dabar jis jau nebeatlieka savo funkcijų. Mums jo nereikia. Tai ir nugriovėme", – šypsojosi Pakrančių apsaugos rinktinės vadas Donatas Lengvinas.

Sklypą atiduos uostui

Rinktinė bokšto demontavimo darbams paskelbė konkursą. Jį laimėjusi įmonė darbus pradėjo pirmadienį.

"Bokštas yra pavojingas ir nebereikalingas tarnybai. 2007 m., kai Lietuva įstojo į Šengeno erdvę, pajūryje atsirado penki modernūs bokštai. O šis nebeteko savo paskirties", – akcentavo D.Lengvinas.

Šiuo metu veikia pajūrio stebėjimo sistema iš penkių apžvalgos bokštų – Nidos, Juodkrantės, Kopgalio, Nemirsetos ir Šventosios.

"Šio statinio funkcijas perėmė Kopgalio užkardoje pastatytas naujas bokštas. Nugriovus konstrukcijas, žemės sklypas bus grąžintas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai", – tikino D.Lengvinas.NAUJAUSI KOMENTARAI

kfk

kfk portretas
O ne geriau būtų buvę palikti kaip apžvalgos bokštą?

KOkia antraste

KOkia antraste portretas
Nuverstas nenugriuves

Jonas

Jonas portretas
Teke matyti kaip tame bokste budintis kareivelis nukreipes optikos prietaisa stebi moteru pleza.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių