Įvertino sąvartyne įdiegtas kvapų valdymo priemones

 • Teksto dydis:

Penktadienį Dumpių sąvartyne lankėsi Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis, jo pavaduotojas Andrius Dobranskis bei Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis. Administracijos vizito tikslas – susipažinti su UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro“ (KRATC) sąvartyno veikla ir įsitikinti, kaip savivaldybės valdoma bendrovė kontroliuoja nemalonių kvapų sklaidą.

Pristatydamas bendrovės veiklą KRATC direktorius Šarūnas Reikalas akcentavo, jog komunalinės atliekos niekada nekvepėjo ir nekvepės, tad būtų naivu tikėtis, kad vietoje, kur suvežamos atliekos iš visos Klaipėdos apskrities, nebūtų jokio kvapo.

Visgi, dar pernai Dumpiuose atlikti kvapų modeliavimo tyrimai parodė, kad KRATC prižiūrimas sąvartynas ir rūšiavimo įranga nėra taršūs.

„Pagal Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenis, iš visų Dumpiuose veikiančių įmonių mūsų veikla kvapų prasme yra pati švariausia. Bet vis tiek norėdami dar labiau sumažinti suminę taršą šiemet į naujas kvapų neutralizavimo technologijas investavome apie 60000 eurų“, – pasakojo Šarūnas Reikalas, KRATC direktorius.

Matosi rimtas, sisteminis požiūris į nemalonių kvapų suvaldymą.

KRATC atstovai savivaldybės vadovams pristatė ir aprodė šiemet papildomai įdiegtas kvapų valdymo sistemas: automatizuotai purškiamus probiotikus, AirBorn kvapus neutralizuojančių preparatų patrankas, ozonatorius bei jau anksčiau kitas rūšiavimo cechuose įdiegtas ir naudojamas kvapų mažinimo priemones.

Apžiūrėjęs rūšiavimo cechus ir sąvartyno kalno viršuje deponuojamas atliekas, savivaldybės administracijos direktorius G. Neniškis reziumavo:

„Matosi rimtas, sisteminis požiūris į nemalonių kvapų suvaldymą. Aišku, galutinį rezultatą pajausime kitą vasarą nepalankiausiomis temperatūros ir vėjo sąlygomis. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos tikslas, kad visos Dumpiuose veikiančios įmonės maksimaliai investuotų į nemalonių kvapų susidarymo ir neutralizavimo priemones. Taip pat skatiname bendradarbiavimą, kad čia veikiančios bendrovės tarpusavyje koordinuotų veiksmus naudodamos savo įrangą ir maksimaliai sumažintų sklaidą už teritorijos ribų. Dėl to, kol dar planuojami kitų metų biudžetai, ir vyksta susitikimai su visų Dumpiuose veikiančių įmonių vadovybėmis, kad tokios investicijos būtų numatytos.“NAUJAUSI KOMENTARAI

Rūšiuokit

Rūšiuokit portretas
Rūšiuokit ir nereikės verkti! Yra baisiau kas smirda!

zmogus

zmogus portretas
Tik atsiskaitymas, kad buvo nuvykes. O kas daugiau, o gi nieko. Is tuscio i kiaura.

Klaipediete

Klaipediete portretas
Nu va,kaip viskas teigiama,pries didziasias sventes apsilanke atstovai is valdzios,pagyre smardintojus,palaukim vasaros rezultatai bus tie patys,o juokingiausiai tas malunelis ant siuksliu kalno ziurisi
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių