J. Narkevičius: dėl Klaipėdos pašto pastato ateities reikės diskutuoti

Lietuvos paštui pernai sustabdžius nebenaudojamo Klaipėdos centrinio pašto pastato pardavimą, susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sako, kad kad pastatas galės būti naudojamas visuomenės poreikiams, tačiau kam jis priklausys, kol kas neaišku. Tuo metu Klaipėdos vicemeras sako, kad miestas neturi lėšų įsigyti ar išlaikyti pastatą, todėl jo atnaujinimui ir veiklai gali būti ieškoma privačių rėmėjų.

„Visi mieste gyvenantys ir dalyvaujantys subjektai, privatininkai ar visuomenininkai galėtų prisidėti ir prie idėjos kūrimo to pastato. Tokių kompanijų, tokių dalyvių Klaipėdoje yra daug ir stengsimės paskatinti, sureikšminti tą klausimą, kad galėtų miestas realizuoti tą galimybę, kurią mes suteikėme – pastatą ne privatizuoti, aukcionuoti, o panaudoti gyventojų poreikiams“, – žurnalistams Klaipėdoje penktadienį sakė ministras.

Paklaustas, kieno nuosavybė bus centrinis paštas, J. Narkevičius sakė, kad tai „klausimas, į kurį visi galime ieškoti atsakymo.“

„Aš nenorėčiau primesti kažkokio vieno ar kito modelio, skatinu visas puses aktyviai dalyvauti ir atrasti variantą“, – sakė ministras.

Pasak Klaipėdos vicemero Arvydo Cesiulio, svarstant galimą pastato atstatymą ir veiklą, ministras užsiminė apie mecenavimo galimybę.

„Anksčiau buvo lūkesčių, kad paštą turi nusipirkti ar kitaip prisiimti miestas ir mes turėtume jį įveiklinti, nežinia už kokias lėšas. Ministras prakalbo apie mecenavimo galimybę. Jis paminėjo, kad mieste yra daug rimtų įmonių, kurios galėtų prisidėti ne tik prie pašto atkūrimo, restauravimo, renovavimo, bet ir įveiklinimo. Žinoma, su visuomenės, miesto pagalba. Koks tai galėtų būti modelis, nebuvo pasakyta, bet jis pasakė, kad yra atviras visiems įmanomiems pasiūlymams. Mes toliau diskutuosime, bet nebebūsime vieni palikti spręsti šio klausimo“, – žurnalistams sakė A. Cesiulis.

Jis taip pat pridūrė, kad „niekas iš miesto vadovų niekada nesakė, jog savivaldybė pirks pašto pastatą“.

A. Cesiulio teigimu, pastato remontas prasidės, kai bus aiškus savininkas.

Lietuvos paštas norėjo parduoti Klaipėdos ir Kauno pašto pastatus, nes jų išlaikymas yra brangus, tačiau dalis politikų, taip pat paveldosaugininkai pasisakė už jų išsaugojimą visuomenės reikmėms. Tačiau pašto valdyba pernai gruodį sustabdė jų pardavimo procesą. Abu pastatai įrašyti į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą.

Vilniaus centrinio pašto pastatas buvo parduotas gruodį.

Klaipėdos centrinis paštas buvo įsikūręs prieš 126 metus statytos Klaipėdos pašto stoties statinių komplekse.NAUJAUSI KOMENTARAI

kotas

kotas portretas
Tai iš kokio konteinerio tą ,,Tiesą" ištraukėte? Supuvusi, supelyjusi, žiurkių apgraužta ir apsisiota. Fui.

as

as portretas
Geru darbu linkime Narkeviciui.

Ačiū

Ačiū portretas
ministrui Narkevičiui už suardytus Konservyno&K'o planus ir valstybinio turto grobstymų blokavimą. Klaipėdos karalienės Luizės rūmai (vadinami Senasis paštas), gali būti laisvai atstatyti, paėmus Europos paramą ir šiek-tiek pridėjus(vieno Šviesų festivalio pinigus). Klaipėdos valdžia, o ypač jos meras, yra neįgalūs racionalių, reikalingų visuomenei sprendimų bei veiksmų priėmime. Konkrečiai nieko nepadaryta. Be daugybės visokių brangiai kainuojančių studijų.. Viešas interesas - užribyje, visuomenės sveikatos apsauga - ten pat, viešasis transportas - privačių savininkų pelno sunkimas, komunaliniai mokesčiai - apsurdo teatras (iš savo kišenės mokame už net nepažystamų, rajone gyvenančiųjų žmonių gerbūvio gerinimą-vandentiekis..). Pasižiūrėjus į visą tą bardaką, apima neviltis ir nuoširdus troškimas kad būtų įvestas tiesioginis Vilniaus valdymas./// Dar kartą Ačių Ministrui Narkevičiui! Ir kuo didžiausios ištvermės atlaikant korumpulų bei jų pataikautojų puolimą
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių