Jau prasidėjo: Palangą dvidešimtąjį kartą užkariauja mažoji žuvelė stinta

Palangą jau nuo šiandien užkariauja mažoji žuvelė stinta. Tradicinis žvejiškas, beje, jubiliejinis dvidešimtasis festivalis jau prasidėjo ir tęsis visą savaitgalį. Organizatoriai žada, jog šiais metais šventė „Palangos stinta“ bus tikrai išskirtinė, juk visgi jubiliejinė, tad pramogų ir linksmybių kurorte nestigs. Šiais metais šventės metu, be žvejiškų atrakcijų, bus akcentuojama ir kurortui labai svarbi sukaktis – Palanga šiemet švenčia savo 770 metų gimtadienį. Tai atsispindės Stintų šventės kultūrinėje programoje.

Visą savaitgalį šurmuliuojantis kurortas

Jau šiandien Vytauto gatvėje prasidėjo tautodailininkų ir kulinarinio paveldo meistrų kermošius. Šiemet jis bus rekordiškai didelis, jame dalyvauja per 350 siūlančiųjų savo gaminių ir skanumynų. Čia, be kita ko, galima įsigyti stintų iš gintaro, metalo, molio, medžio, megztų, meduolinių ir kitokių bei geriausių Lietuvos tautodailės dirbinių ir kulinarinio paveldo gardumynų.

Organizatoriai džiaugiasi, kad kermošiuje dalyvauja ir rekordinis skaičius žvejų – ne tik iš pajūrio, bet ir iš Rusnės, Kintų, Šilutės bei kitų miestų. Žvejai atvyko su savo rūkyklomis, stintų kepimo įranga, receptais. Šventėje pamatysime ir kulinarinio paveldo meistrus iš Latvijos, kurie pristatys, kaip stintą ruošia jie.

Šventė vyks visą savaitgalį, tačiau daugiausiai pramogų svečiams kurortas pasiūlys pagrindinę Stintų šventės dieną – šeštadienį. J. Basanavičiaus gatvėje su savo įranga įsikūrę pajūrio žvejai, virtuves po atviru dangumi įsirengę geriausi kurorto restoranų bei kavinių šefai svečiams siūlys šviežios, agurkais kvepiančios, išrūkytos, vytintos stintos, gardžios žuvienės ir kitų žuvų skaniausius patiekalus. Tačiau pats populiariausias ir labiausiai svečių mėgiamas patiekalas – miltuose apvoliota ir įkaitintoje keptuvėje paskrudinta žuvelė, tradiciškai šventės dienomis jos suvalgoma ne viena tona.

A. Kazlausko nuotr.

Daugybė smagių renginių

Nestigs ir atrakcijų – kaip ir kasmet, norintieji galės dalyvauti Stintų meškeriojimo varžybose, jėgas išbandyti tradicinėse žvejiškose rungtyse. Pramogauti pakvies ir Amatų (Centrinėje aikštėje), Žemaitiško kastinio ir kuršiškos stintienės (J. Basanavičiaus gatvėje), Silkės ir humoro festivalio (J. Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankryžoje) kiemai.

J. Basanavičiaus gatvėje bei Jūratės ir Kastyčio skvere skambės smagi muzika, o norintieji parašyti savo linkėjimus bus laukiami Vytauto gatvėje, kur įsikurs tautodailininko Lino Žulkaus pagaminta įspūdingo dydžio Didžioji stinta. Šeštadienio pavakarę vyks teatralizuotos Didžiosios stintos palydos kartu su Stintų ordino riteriais bei perkusine grupe ir Didžiosios stintos sudeginimo misterija „Jūros dvasia“ kartu su fakyrais pajūryje, ties Palangos tiltu.

Beje, skaičiuojama, kad Stintų šventė per savo gyvavimo metus pritraukė ne mažiau kaip 1,5 mln. lankytojų. Vien pernai per tris dienas Palangoje, mažosios žuvelės festivalyje, apsilankė apie 100 tūkst. svečių.NAUJAUSI KOMENTARAI

:)))

:))) portretas
beretes, ko pykstat? pinigu neturit?

Fe

Fe portretas
už štuką 2 eurai

'''

''' portretas
tai ar skanus tas Grigeo švinas su gyvsidabriu?
VISI KOMENTARAI 32

Galerijos

Daugiau straipsnių