Jūros šventė išsaugos marinistinius akcentus

Šiųmetėje Jūros šventės programoje – svarbiausi jūriniai akcentai bei aiškių vietos ir laiko ribų neturėsiantys renginiai. Tokios koncepcijos nuspręsta imtis saugantis koronavirusinės infekcijos.

Atsisakoma masinių renginių

Nors būta įvairių nuogąstavimų, tačiau jau tiksliai žinoma – Jūros šventė šiemet įvyks. Ilgametes tradicijas puoselėjantis renginys šiemet organizuojamas liepos 24–26 d.

Dėl koronaviruso grėsmės šiemet šventė bus santūresnė – saugumo sumetimais nuspręsta atsisakyti didžiąsias mases sutraukdavusių renginių.

Visos tradicinės ceremonijos, kurios yra Jūros šventės prigimtinė vertybė, lieka. Tai yra Jūros šventės aukso fondas.

Pranešama, kad šįkart Jūros šventės programoje neliko daugiatūkstantinių eitynių, koncertinės programos Kruizinių laivų terminalo ir Teatro aikštės scenose, dainuojančių ir šokančių fontanų bei fejerverko.

Vis dėlto, kaip ir žadėta anksčiau, šventė išsaugos svarbiausius pagarbos jūrai ir jos žmonėms akcentus.

"Visos tradicinės ceremonijos, kurios yra Jūros šventės prigimtinė vertybė, lieka. Tai yra Jūros šventės aukso fondas", – teigė viešosios įstaigos "Klaipėdos šventės" kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė.

Šventiška dvasia alsuos Dangės upė – čia bus galima išvysti istorinių laivų ekspoziciją "Dangės flotilė", azartiškas vandens sporto varžybas ir muzikinius pasirodymus laiveliuose.

Kruizinių laivų terminalo krantines papuoš šeši istoriniai burlaiviai.

Bus paisoma saugumo

Šiemet organizatoriams tenka nemenkas iššūkis surengti šventę užtikrinant saugumo dėl koronaviruso priemones.

Teigiama, kad, numatant renginio koncepciją, buvo tariamasi su įvairių institucijų specialistais, vertinamos galimos grėsmės.

Šiųmetės šventės moto – "Pasimatymai su vėju" – atspindi šventės pobūdį: muzikinių, teatrinių ir šokio pasirodymų laikai ir vietos iš anksto nebus skelbiamos.

Renginiai žiūrovus sutiks netikėtai ir truks tiek, kiek rekomenduoja specialistai, – po 15 minučių. Po jų pasirodymai kelsis į kitas vietas. Taip pat bus organizuojami ir didžiųjų žvaigždžių pasirodymai.

Svarbiausius šventės renginius bus galima išvysti ir nuotoliniu būdu.

Lauks prekybininkai

Nors žmonių mases pritraukiančių renginių ir nuspręsta atsisakyti, tradicinė kultūrinio paveldo puoselėtojų, tautodailininkų, amatininkų ir kitų kūrėjų mugė vis dėlto numatoma.

Tiesa, dėl padidintų reikalavimų žmonių saugai planuojamas perpus mažesnis laikinųjų prekybos vietų skaičius, prekiautojų palapinės bus paskirstytos didesnėje teritorijoje – tarp jų suplanuoti erdvūs tarpai.

Su prekybininkais bus tariamasi dėl saugaus klientų aptarnavimo principų.NAUJAUSI KOMENTARAI

AK

AK portretas
Dugną tirti. Vėjus gaudyti.

.

. portretas
kokia dar juros svente? Apie ka jus? Destitoju eisina, kurie net juroi nebuvo? Jurine salys... ka ten veikt?

Ale tikrai

Ale tikrai portretas
ka nežnau nei vieno garsesnio jūrininko ar jų organizacijos išdrysusios nors kiauktelt prieš valstybinės L Jūrų L subnaikinima. Žinau ka tik tas pats dėžučiu Eligijus masiulis ana galutinai išdalino.Turbūt už tas pačias dėžutes::)
VISI KOMENTARAI 29
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių