Pereiti į pagrindinį turinį

Jūrų muziejus dorei suteikė vardą ir palydėjo į plaukiojimą

2011-07-29 19:16
Jūrų muziejus dorei suteikė vardą ir palydėjo į plaukiojimą Jūrų muziejus dorei suteikė vardą ir palydėjo į plaukiojimą Jūrų muziejus dorei suteikė vardą ir palydėjo į plaukiojimą Jūrų muziejus dorei suteikė vardą ir palydėjo į plaukiojimą Jūrų muziejus dorei suteikė vardą ir palydėjo į plaukiojimą Jūrų muziejus dorei suteikė vardą ir palydėjo į plaukiojimą Jūrų muziejus dorei suteikė vardą ir palydėjo į plaukiojimą Jūrų muziejus dorei suteikė vardą ir palydėjo į plaukiojimą Jūrų muziejus dorei suteikė vardą ir palydėjo į plaukiojimą Jūrų muziejus dorei suteikė vardą ir palydėjo į plaukiojimą Jūrų muziejus dorei suteikė vardą ir palydėjo į plaukiojimą Jūrų muziejus dorei suteikė vardą ir palydėjo į plaukiojimą Jūrų muziejus dorei suteikė vardą ir palydėjo į plaukiojimą Jūrų muziejus dorei suteikė vardą ir palydėjo į plaukiojimą Jūrų muziejus dorei suteikė vardą ir palydėjo į plaukiojimą Jūrų muziejus dorei suteikė vardą ir palydėjo į plaukiojimą Jūrų muziejus dorei suteikė vardą ir palydėjo į plaukiojimą Jūrų muziejus dorei suteikė vardą ir palydėjo į plaukiojimą Jūrų muziejus dorei suteikė vardą ir palydėjo į plaukiojimą Jūrų muziejus dorei suteikė vardą ir palydėjo į plaukiojimą

Lietuvos jūrų muziejaus plaukiojančių laivų ekspozicija pasipildė dar vienu laiveliu - sovietmečio žvejų motorine valtimi – dore.

Penktadienį prasidėjus Jūros šventei Danės krantinėje dorei iškilmingai suteiktas „Kopgalio“ vardas. Pagal seną tradiciją laivo šeimininkų – muziejaus – vardu jo direktorė Olga Žalienė palaimino laivelį, nuliedama iš bokalo pirmą gurkšnį alaus jūrų ir marių dievams, o patį bokalą sudaužydama į dorės laivugalį.

Į pirmąjį plaukiojimą po Kuršių marias ją Klaipėdos krašto dainomis palydėjo Klaipėdos universiteto folkloro ansamblis „Auksodis“.

Tikimasi, kad sutvarkius oficialius dokumentus, šiuo laiveliu ekskursantai bus plukdomi po uosto akvatoriją.

Tai yra antras Lietuvos jūrų muziejaus plaukiojantis eksponatas. Pirmasis - tradicinė Kuršių marių burvaltė kurėnas. Dorė pastatyta pagal 1977 metais Neringos žuvininkystės ūkio muziejui padovanotą valtį.

Dorės projektas į Lietuvą pateko iš Rusijos šiaurės. Ten, šalia Archangelsko, po karo pradėtos statyti priekrantės žvejybai pritaikytos motorinės valtys, kurioms pavyzdžiu pasitarnavo kaimyninės Suomijos ir Karelijos žvejų laivai.

Dores žvejai greitai pamėgo ir plaukdavo jomis žvejoti sekliose Kuršių mariose ir Baltijos jūros priekrantės vandenyse. Kadangi šio laivelio grimzlė buvo palyginus maža, jam nereikėjo patogių ir saugių krantinių. Dorės galėjo būti tiesiog ištraukiamos ant smėlėto nerijos kranto.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų