Karininkai paminėjo Kariuomenės dieną: bėgo Laisvės gynėjų pramintais takais

Daugiau kaip 200 karininkų vasaros estradoje paminėjo Lietuvos Kariuomenės dieną. Šiandien uostamiestyje karininkai ir bėgimo entuziastai bėgo Laisvės gynėjų pramintais takais. Renginys buvo skirtas pagerbti Klaipėdos miesto ir krašto karininkus, Laisvės gynėjus ir sustiprinti Lietuvos kariuomenės ryšį su visuomene.

Jau tradicija virtęs bėgimo renginys „Laisvės gynėjų keliu“ šių metų sausio 13-ąją buvo atšauktas dėl tebesiautėjusios pandemijos. Tąkart renginio datą nuspręsta perkelti.

Šiandien pagaliau įvyko net 21-asis Lietuvos kariuomenės Klaipėdos įgulos karininkų ramovės ir Klaipėdos Lengvosios atletikos mokyklos organizuojamas bėgimo renginys, kuris buvo šiek tiek kitoks negu įprastai.

Nors tikroji Kariuomenės diena bus švenčiama lapkričio 23 d., organizatoriai nusprendė, kad šis savaitgalis būtų patogesnė data tiek dalyviams, tiek kariams.

Bėgimas Laisvės gynėjų keliu, bet buvo skirtas ir Kariuomenės dienai paminėti. Jis buvo šiek tiek kitoks negu tas tradicinis.

Pasak Lengvosios atletikos mokyklos direktoriaus Dariaus Raišučio, šiemet nuspręsta tarsi sujungti dvi svarbias datas, sausio 13-ąją ir Lietuvos Kariuomenės dieną, kuri oficialiai bus minima ir lapkričio 23 d.

„Sugalvojome ir pažadėjome sporto bendruomenei ir visiems, kad kažkuriuo metu, kažkokia kita proga pakviesime paminėti šitą dieną. Šia data, kaip dabar darome, bėgimas vyko pirmą kartą. Pagalvojome, kad tai Laisvės gynėjų ir kartu Kariuomenės diena. Bėgimas Laisvės gynėjų keliu, bet buvo skirtas ir Kariuomenės dienai paminėti. Jis buvo šiek tiek kitoks negu tas tradicinis. Tikrasis dar įvyks ir kitų metų sausio 13 d.“, – teigė D.Raišutis.

Renginio dalyviai, kartu su karininkais, startavo Vasaros estradoje, bėgo iki Girulių televizijos bokšto ir grįžo atgal į Vasaros estradą.

Ankstesniais metais kariai bėgdavo kiek kitokį maršrutą. Pradėdavo nuo Girulių televizijos bokšto ir bėgdavo iki miesto savivaldybės.

Bėgimo dalyviams buvo siūlomos dvi distancijos, keturių su puse arba devynių km distancija.

Finiše bėgimo dalyvių laukė karšta arbata, meduoliai ir vanduo.

Pirmiesiems pasiekusiesiems finišo liniją buvo įteikti atminimo medaliai.

Pirmąją vietą keturių su puse km distancijoje užėmė klaipėdietis Valentas Uža, atbėgęs per 18 minučių ir 32 sekundes. Antrąją vietą užėmė Kęstutis Kaniauskas, trečiąją – Simas Kondrotas.

Pirmąją vietą devynių km distancijoje užėmė komandos „Vilnius Strava Lithuania“ narys Roman Medveckij, atbėgęs per 37 minutes ir 49 sekundes. Antroje vietoje – bėgikų klubo „Mažeikiai 5 kalnai“ narys Saulius Prielgauskas, o trečioje Klaipėdos Bėgimo klubo narys Raidas Jastrumskis.NAUJAUSI KOMENTARAI

bigcatwar

bigcatwar portretas
.autorius,truputi nesupratau,karinininkai minejo,o kareiviai ne? Segregacija beveik

Hihi

Hihi portretas
TekS toli bEgtiii.....

Tie gyneju takai

Tie gyneju takai portretas
tai budavo miskuose. Bet juos iskirtus - tenka begti miestais...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių