Šie mokymai prasidėjo šių metų balandžio 1-ają ir intensyviai vyksta iki dabar. Yra sudarytos keturios grupės, su kuriomis dirba keturios savanorės mokytojos.
Tačiau viešųjų ryšių specialistė Renata Rudienė teigia, kad grupės kasdien plečiasi, tad savanorių mokytojų poreikis taip pat auga.
Anot lietuvių kalbos mokymų iniciatorės bibliotekos direktorės Bronislavos Lauciuvienės, ukrainiečiai noriai jungiasi į šią iniciatyvą ir mato poreikį mokytis kalbą tos šalies, kurioje glaudžiasi, dėl elementarių priežasčių.
"Kalbos įgūdžiai padės ukrainiečiams integruotis, užmegzti draugystę, naujus kultūrinius ir socialinius santykius, lengviau ir patogiau jaustis mūsų šalyje", – teigė B.Lauciuvienė.
Na o patys Ukrainos gyventojai apie mokymus atsiliepia tik gerais žodžiais. R.Rudienė pasakojo, jog atvykėliai džiaugiasi bei intensyviai naudojasi suteikiamomis nemokamomis bibliotekos paslaugomis.
Ne tik atsisveikina ir pasveikina lietuviškai, bet žino ir restoranuose, parduotuvėse vartojamas paprastas frazes.
Viešosios I.Kanto bibliotekos bendruomenė ragina tiek ukrainiečius, norinčius išmokti lietuvių kalbos, tiek savanorius mokytojus, studentus, lektorius, galinčius jiems padėti, jungtis į šią iniciatyvą bei atverti nuo karo pabėgusiems ir pas mus besiglaudžiantiems žmonėms galimybę mokėti lietuviškai.