Kas niokoja miesto turtą?

Nauji suoliukai prie Malūno tvenkinio jau aprašinėti keverzonėmis, "Vaidilos" aikštę girtuokliai pavertė savo puotų ir nakvynės vieta, o po ramiai praėjusios Jūros šventės Klaipėdos senamiestis vis tiek liko apdergtas ir purvinas.

Vienas miega, kiti geria

Darbo dienos popietę klaipėdiečiai stebėjo įprastu tampantį vaizdą – darbingo amžiaus vyras su antklode rankose atėjo į "Vaidilos" aikštę ir įsitaisė ant naujų medinių gultų.

Susisupęs į apklotą vyras saldžiai užmigo, taip jį gulintį praeiviai matė po kelių valandų ir vėlų vakarą.

Šalia šio akivaizdžiai apsvaigusio žmogystos įsitaisė keli girtuokliai ir ratu suko degtinės butelį.

Parkas netruks priminti Harlemą blogiausiais jo laikais.

Vienas po kito jie užsiversdavo skaidraus gėrimo butelį, nė kiek nesibaimindami, kad juos kas nors pastebės ar sudrausmins.

Už kelių metrų nuo šios kompanijos nesiryžo prisėsti nė viena jauna mama ar pagyvenęs žmogus, atokiau stengėsi laikytis ir vaikai.

Riebalų ir kitokios bjaurasties dėmės ant plytelių byloja, kad čia tokios puotos vyksta nuolat.

Sėstis ant to paties suolo, labiau primenančio gultus, nesiryžtų nė vienas normalus žmogus.

Ne vienas klaipėdietis, aptarinėjantis šios rekonstruotos vietos sumanymą, svarsto, ar nebuvo galima numatyti, kad gultus primenantys platūs suolai taps nakvynės namais po atviru dangumi.

Juk šioje vietoje dešimtmečiais laiką leidžia benamiai ir netoliese gyvenantys degradavę girtuokliai.

Toks vaizdas tapo vos šią vasarą miestui atiduotos naudoti aikštės kasdienybe.

Kita graži, dar net iki galo nesutvarkyta vieta – Malūno tvenkinį supantis parkas.

Dviračius atremti parengti ir patogūs sėdėti suolai jau atrodo bjauriai – kažkas juos jau apkeverzojo ryškiais dažais.

Taip parkas netruks priminti Harlemą blogiausiais jo laikais.

Tenka plauti senamiestį

"Po Jūros šventės turime visą senamiestį užterštą. Ir suolai apdergti, ir šaligatviai. Nelabai ten kažką užfiksuosi ir nelabai iš kažko išieškosi. Tiesiog valysime tas vietas. Plausime. Kol kas tvarkome senamiestį. Jei taip atrodo ir "Vaidilos" aikštė, jau šią savaitę ir ten plautume. Dėl aprašinėtų suolų turėtume pasižiūrėti, gal vaizdo kameromis užfiksuota. Pabandytume pasiaiškinti ir kreipsimės į policiją", – pažadėjo Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

Išeitis: I.Šakalienės teigimu, viešose vietose girtaujantiems asmenims turėtų būti nepakantūs visi miestiečiai. Vytauto Liaudanskio nuotr.

Esama svarstymų "Vaidilos" aikštės teritorijoje pastatyti lauko tualetą, kad girtuokliai nedergtų ten, kur vaikštinėja vaikai.

Po Jūros šventės turime visą senamiestį užterštą. Ir suolai apdergti, ir šaligatviai. Nelabai ten kažką užfiksuosi ir nelabai iš kažko išieškosi.

Nors viešose erdvėse paprastai biotualetai nėra statomi, geriau juos įrengti, nei taikstytis su faktu, kad asocialūs asmenys šlapinasi fontane.

Valdininkė tikino, kad problemą mato ne tik klaipėdiečiai, bet ir savivaldybės darbuotojai bei policijos pareigūnai.

Viešosios tvarkos skyriaus valdininkai ir policininkai įpareigoti šiose vietose pasižvalgyti dažniau nei kitur.

Pašventėme: senamiestyje šiomis dienomis plaunami šventės metu apdergti suolai ir grindiniai. Vytauto Liaudanskio nuotr.

Reikia nepakantumo netvarkai

"Man būtų neetiška kritikuoti "Vaidilos" aikštės projektą. Kritikuoti – lengviausia. Viešų svarstymų metu niekam tie gultai neužkliuvo. Juk tokių plačių suolų, ant kurių gali labai patogiai pasėdėti, Europoje galima pamatyti daugelyje vietų. Manau, kad mums tiesiog reikia kantrybės ir kažkiek laiko susitaikyti su šia situacija. Turėtume visi būti nepakantūs ten girtaujantiems asmenims. Juk panaši padėtis buvo ir M.Mažvydo alėjoje. Normalus žmogus negalėjo prisėsti ant ten įrengtų suolų, tik benamiai mėgaudavosi saulės voniomis. Juos irgi traukia gražios vietos. Gal jie pasimėgaus ir persikels kitur", – kalbėjo I.Šakalienė.

Prisimindama analogišką padėtį prie prekybos centro "Vaiva", kur suolus teko nupjauti todėl, kad juos okupavo benamiai, I.Šakalienė tikino, kad dabar žmonės jau norėtų čia pasėdėti.

Bet teritorija prie prekybos centro priskirta "Vaivos" administratoriams ir tik jie gali nuspręsti, ar grąžinti suolus į buvusią vietą.

Viską išmontuoti vien todėl, kad turime visuomenės dalį netvarkingą, būtų, pasak I.Šakalienės, ne geriausias sprendimas.

Tiek policininkai, tiek savivaldybės darbuotojai įsitikinę, kad tik kantrus, bet atkaklus nepakantumo šiukšlintojams demonstravimas padės įveikti netvarką.NAUJAUSI KOMENTARAI

Palanga

Palanga portretas
Tai va, imkitės pavyzdžio iš Palangos miesto, gatvės ir šaligatviai aš nekalbu apie suolus kurie valomi Kasdien!!!

Klaipėdietė

Klaipėdietė portretas
AČIŪ Šakalieniai,dabar pijokai-benamiai turi savo darbo-nakvynės vietą.

>anonime,

>anonime, portretas
pasimokyk, ismok rasyti ir skaityti, pamatysi, kaip bus gyventi smagiau, o dabar tik vaikstai ir ieskai, kas ko nepadare, ar padare prastai... pradekim tobulet nuo saves
VISI KOMENTARAI 35
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių