Kenčiantys sulauks pagalbos

Nuo smurto šeimoje kenčiančioms moterims ir vaikams iš socialinės rizikos šeimų jau kitais metais bus sukurti pagalbos centrai.

Statys prie poliklinikos

Jų steigimui didelę paramą skiria ES. Tačiau ji reikalauja, kad pastačius moterų krizių centrą ir įrengus patalpas socialinės rizikos vaikams, savivaldybė užtikrintų, jog penkerius metus būtų finansuojamas tokių centrų išlaikymas.

Tokio pažado vakar ir buvo prašyta Strateginės plėtros komitete.

Socialinių paslaugų moterimis, patyrusioms smurtą šeimoje ar nukentėjusioms nuo prekybos žmonėmis, centrą ketinama statyti Taikos prospekte greta vadinamosios trečiosios poliklinikos. Projekto vertė – 2 mln. 175 tūkst. litų. Beveik pusę šios sumos skiria Europos Sąjunga, savivaldybės indėlis siekia 176 tūkst. litų, o likusius pinigus ketinama gauti iš rėmėjų. Šiais metais turi būti pradėtas rengti pastato techninis projektas.

Perkels į mokyklą

Šiuo metu savivaldybė socialinę paslaugą – pagalbą moterims – perka iš viešosios įstaigos Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro. Kasmet jai sumokama apie 167 tūkst. litų. Miesto taryba turės garantuoti, kad ne mažesnė pinigų suma šiai paslaugai bus skiriama ir ateinančius penkerius metus. Priešingu atveju savivaldybė negaus paramos iš ES.

ES pinigais bus suremontuotos patalpos A.Rubliovo mokykloje (Debreceno g.) ir pritaikytos Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centrui įkurti. Jis šiuo metu veikia Šilutės plente. Šio centro funkcija – dienos globa vaikams iš socialinės rizikos šeimų.

Patalpų remontas kainuos 2 mln. 824 tūkst. litų. Iš jų – 2,4 mln. litų iš ES, o savivaldybės indėlis siekia 423 tūkst. litų. Miesto taryba taip pat turės įsipareigoti šiai paslaugai teikti kasmet penkerius metus skirti maždaug po milijoną litų.

Ateity – dar du centrai

Klaipėdos miesto taryba yra patvirtinusi keturių regioninių projektų, kurie turi būti įgyvendinti iki 2013 metų, sąrašą. Jame – jau minėtas moterų krizių centras ir vaikų dienos centras.

Per artimiausius kelerius metus savivaldybė savo ir Europos Sąjungos lėšomis turi išplėsti neįgaliųjų dienos centrą „Lakštutė“, kad jo paslaugomis galėtų naudotis kuo daugiau žmonių. Taip pat numatyta ir Socialinio paramos centro plėtra. Jos metu bus suremontuotos savivaldybei priklausančios trečiosios poliklinikos patalpos ir pritaikytos teikti socialines paslaugas, tarp jų – dienos globa pagyvenusiems žmonėms.


Šiame straipsnyje: dienos centras

NAUJAUSI KOMENTARAI

jeeee

jeeee portretas
TAI TUOS KUR SKRIAUDŽIA VAIKUS IR MOTERIS REIKIA IŠ NAMŲ IŠKELTI , O NE VAIKUS IR JAS PO VISUR BLAŠKYT. ĮSTATYMUS REIK KEIST
VISI KOMENTARAI 1

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių