Klaipėda 1918-ųjų vasario 16-ąją: tarp laisvės ir naudos

Grįžti į straipsnį

PRAEITIS

PRAEITIS portretas
Memelis lietuviu perrengtos reguliarios kariuomenes daliniu buvo okupuotas 1923metu ziema,Vokietija zeminancios,Antantes priimtos VERSALIO sutarties isdavoje.Versalio sutarties zeminancios salygos pasalintos 1939m.kovo men LT - Vokietijos sutartimi,ko pasekoje LT privalejo atitraukti is Memelando krasto savo karines ir politines jegas.Vokietijai priklausantis Memelandas ir miestas Memelis TSRS kariuomenes okupuotas 1945 01 28 ir liko TSRS jurisdikcijoje laikinai,kartu su Kionegsberg gebiet.Kadangi del branduolines bombos isbandzmo JAV, Potsdamo konferencijos metu tarp JAV,Anglijos ir TSRS prasidejo trintis,veliau peraugusi i saltaji kara,derybos del siu teritoriju"laikino okupavimo" nebevyko ir Memelando klausimas, einantis viename pakete su Kionigsbergo klausimu yra istriges.VFR nei zodziu,nei rastu nuo savo teritoriju neatsisake ir jo sprendima gali pastumeti Rusijos silpnejimas arba ES skilimas.Nusilpusi ir praskolina LT yra silpnas politinis veiksnys,jei regione neatlieka JAV ar RUSIOS "paspirtuko" roles? Taigi LT tolesnes nepriklausomybes,kaip ir Memelio bei Memelando klausimo sprendimo "pagrindines spynos"raktas" islieka Maskvoje.O uz Vilno ir Memelando perdavima Lietuvos TSRS reiketu bent mazo paminklelio,bent bareljefo VILNO ir Memelyje...Lietuvos draugui STALINUI.Senieji Memelando krasto gyventojai,jei dar yra islikusiu,ar zinantys LT istorijo "PASAKA" neturi pagrindo linksmybei....

Hmm

Hmm portretas
Melagingas straipsnis.

Hmmmmmmmm

Hmmmmmmmm portretas
Kazkaip nesisvencia jau ta butaforine svente,kada daugelio vaikai ir giminaiciai isbege nuo Lietuvos "gariunu tipo ekonominio modelio" valstybes apgaules,melo ir isnaudojimo.Per 20 metu jau ir patiklus praregejo,kas cia darosi su ta isvogta,isdalinta,praskolinta ir uzstatyta teritorija-Lietuva.Kas LT butu daugelio tevu emigrave vaikai cia LIETUVOJE? pastumdeliai,isnaudojamieji,vergai su 800min. alga? Dasugelis randa sau atsakyma nebe LT istorijos "A.SAPOKOS PASAKPJE" o realiame gyvenime.Tie kas gyvena ES-seimo pilvuzai,ministeriai ir ju klerkai,savivaldybes rastininku ir skaiciuotoju minios tesvencia savo svente,o liaudziai,kuri su kiekviena diena vis labiau praregi su tokia LIETUVOS VALSTYBE,panasu nepakeliui.Kubilu,degutieniu,grybaiciu ir partiniu nusikalstamu UAB klanu Lietuva nebe viems miela

B L O G A I

B L O G A I portretas
Kada liaudis nusisuka nuo savo valstybes,kuri per 20 paskutiniu metu tapo tik isnaudotojiska-surogatine ir viskas istatymiskai perleridziama isnaudotoju klasei,kurios elitas jau bega ir isveza suplestus milijardus is Lietuvos kyla liudnos mintys,net apie tokiu svenciu prasme ir LT ateiti.Aplink ,kaimynai vien priesai,blogieciai,viduj vagys,melagiai,kysininkai,uzsieny emigrantu minios,pencijos ir algos juokingios,paskutiniai ES pagal ekonomine gerove,na sese Latvija,drauge Bulgarija ir Rumunija lenkiam.Bet kas is to.-praskolinta salele,kuri sulauks Graikijos likimo,o gal dar liudniau.Graikija neturi bent teritoriniu problemu???Gal ja ,ta vasario 16-a tikrai palikt svest izengusiam i EUROPOS gerove seimui,ministerijom,savivaldybem,korumpuotom partijom ir nenuilstantiems svajotojam?.

to praeitis

to praeitis portretas
Man pavyzdziui i tavo isdestyta niekinga keliu desimciu istorija nusispjaut.Man sis krastas buvo ir isliks Prusu ir Kursiu zemem kuriu palikuonys esame Mes lietuviai,-tiksliau zemaiciai,o savo vaikams ir anukams aiskinu,kad germanai prisidengdami krikscionybe buvo okupantai.

To Praeitis

To Praeitis portretas
Welcome to Bangu str.

To HM

To HM portretas
Welcome to Bangu str. 6

dede

dede portretas
Vytautas uzstatinejo.pardavinejo ir pas kryziuocius begiojo.O Zygimanto Augusto Senojo sunenas buvo Ordino vyriausias komturas,kuris tvarke krasta su medziotoju ir sakneliu rinkeju arealu,moke rasto ir tikejimo.Bet panasu nedaug teismoke,nes mentalitetas nepakito.

4-am

4-am portretas
O kokioje šalyje jums būtų gera gyventi? Ne kokioje nors utopinėje, bet konkrečioje - ar yra pasaulyje tokia šalis, kur jums būtų gera gyventi?

kodėl

kodėl portretas
mokat tik šauniai komentuot? gal laikas ir gatvėse pasirodyt, mūsų tarnautojai jau pamiršo kaip jūs atrodot.

Skaitytojas

Skaitytojas portretas
labai silpnas straipsnelis istorine prasme.kazkas girdeta,kazkas skaityta,bet nuplaukta panasiai"kaip Tarybineje istoriografijoje" senai pramintu keliu.Panasu,kad valstybe griaunama,o tamsuoliai ir grobuoliai siauteja. Belieka pasisypsoti i vilka ziurint,kuris susisuko lizda ir pjauna gyvius.Jam gerai,jam svente,o kiti yra tik bandymu medziaga.Velnias nemate tu Memelando vokieciu,juos nurasykim i "karo sukeleju" nuostolius,bet lenda dar viena beda lietuviskai zemaitiska,-tai tukstanciu Palangos,Kretingos,Darbenu,Plunges,Telsiu zydu zveriskas isnaikinimas.Net tie SS varovai buvo sokiruoti vietiniu zveriskumu,pora Palangos-Kretingos zydu likvidatoriu arestavo ir isveze i Kauna pradangino....Sukrete domumentinis filmas,kur Telsiu baznycios isgelbeta zyduke eidama uzmiesty pataike ant tikro zemaicio,1944m.vasara kasusio vokuieciams apkasus prie Telsiu,kuris ja nedelsiant idave ir vargse buvo susaudyta.Mat kartu su kaseju buvo pazistama nuo studiju Kauno Universitete metu.Va tokios sventines nuotaikos kurias gadina ,kadir Izraelio tinklalapio pagarsintas lietuvisku zydsaudziu sarasas,kur ipuola net musu garsinami rezistentai .Sarasai tukstantiniai,yra foto...Paskaitinekit,patiks,tai LT istorijos ir jos kureju dalis....

Hans aus Memel

Hans aus Memel portretas
Geriau jau nebūtų buvę 1923 sausio 15-osios, gal pas vokietį geresnis gyvenimas.

hansui

hansui portretas
vergo filosofija

Klaipėdiškis

Klaipėdiškis portretas
Ech, parašyčiau komentarą, bet VSD užtampys :))) Senelis pasakojo, kad kai Klaipėdą "prijungė" prie Lietuvos, klaipėdiškiai nedegė džiaugsmu. Žodžiu, kauniečiai verslininkai sau pasidarė langus į vakarų Europą per Klaipėdos uostą ir tiek tos "kovos". Klaipėda niekada neturės Lietuviškumo, nes dvasia čia kita. Laisva, ori ir išmintinga. O didžiosios Lietuvos suvargėliams galiu tik palinkėti: dirbkite, mažiau mitinguokite, nepavydėkite kitų gerovės, apsišluokite savo "didmiesčius", tai ir į anglijas ar airijas lakstyti neteks. Tiek žinių.

Priminsiu

Priminsiu portretas
Kazimiros Prunskienės žodžius 90-aisiais privatizaciniais metais ištartus: "Lietuvai nereikia tokio didelio žvejybos laivyno <...>" Turime, ką turime dabar- stintų, menkių ir strimelių mažmeną turguose, ir kinško fasavimo neaiškaus šviežumo neadekvačios kainos trečiarūšę žuvį ir... didžiulę armiją jūrininkų bedarbių ar išsibarsčiusių po užsienio kompanijas, šeimų dramų niekas nesuskaičiuos, ir t.t ir pan. Žodžiu- lietuviško ūkininkavimo ypatumai paliko ryškų pėdsaką senosios, žilagalvės Klaipėdos veidę. Randą, ne pėdsaką..

Magyla

Magyla portretas
Nusibodo tie niurgzliai. Tačiau ko norėti – trečdalis protingiausių pabėgo į Vakarus, trečdalį kiečiausių išvežė į Sibirą, tai kas liko? Atliekos, kolaborantai, 1992 metais komunistus išsirinkusios į valdžią. Būtina įvesti rinkėjų cenzą, kitaip jūs, glušai, vėl išrinksite nežinia ką. Glaušai, nes netgi lietuviškos klaviatūros nemokat įjungti, o kam kableliai tekste reikalingi, jokio supratimo neturite. “Pakarti negalima pasigailėti” – suprask, kad nori! O Lietuvos patriotus – su švente! Tą stebuklingą dieną mūsų tauta prisikėlė iš numirusių.

Skaitytojui

Skaitytojui portretas
Tai tamstai su istorija sunkoka: kokie dar SS daliniai ir žydų naikinimas Kretingoje, jei kalbama apie 1918-us metus ??

to 13 nuo Hans

to 13 nuo Hans portretas
Aš nuo 1988 metų gyvenu BRD mažame kurortiniame miestelyje Baden - Baden ir tik internete seku įvykius Lietuvoje.Taip, kad nereikia "lia - lia".

Skaitytojui

Skaitytojui portretas
Asile, reikia rašyti ne "senai", o "seniai". Pradėk mokytis pirmiausiai rašyt, o paskui daryti išvadas. (Bet tai suteikta ne kiekvienam pusgalviui).

DAVAJ

DAVAJ portretas
Supudykit ponai,visus rastininkus kalejime uz tiesa apie isvogta,praskolinta,isvaikyta krasta.Pirmyn vyrai,kaip kitados fasistas A.Smetona perversmo metu atejes i prezidento posta susaude keturis KOMUNARUS-POZELA,CARNA.GIEDRI,GREIFENBERGERI,dvidesimt metu kankino kitamincius Dimitravo stovykloje.O ka gavo,kur baige savo terora.K.POZELOS sunus buvo garsus akademikas,anukas siandienos politikas.O istorijos reikia mokeytis ir vagi bei melagi,istorijos klastotoja bei apgavika visuomet reikia ivardinti tikru vardu.Nepykit,o kas valdo visus senuosius miesto pastatus,kam tie aitvarai pelna nesa? Tai prasau kurkit miesto versla,statykit lietuviska kultura,o nesididziuokit pasistate Dangeje is suomiu kontribucijaJ.V.STALINO atimta burlaivi..Gal geriau kurena,bet ka per mazas,ar per trumpas negi gedijates tokio LIETUVOS jurinio simbolio? Keliones,bendravimas,interneto galimybes atveria akis,nes suteikia ziniu,galima surasti nusleptas sutartis ir melagius pseudomokslininkus,TAIGI upes begimo nebeuztvenksite net su VSD pagalba,kuris,kaip rasoma ziniasklaidoje dirba "jau nezinia kam" Tai ka svesti jei nebezinia kas VALDO LIETUVA???

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių