Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėda sieks tapti patogesnė silpnaregiams

2011-10-13 12:12
Klaipėda sieks tapti patogesnė silpnaregiams
Klaipėda sieks tapti patogesnė silpnaregiams / Sauliaus Žiūros (BFL) nuotr.

Spalio15-ąją pasaulyje minima Baltosios lazdelės diena. Šia proga Klaipėdos savivaldybėje vyks diskusija „Universalus dizainas. Aplinka prieinama kiekvienam".

Klaipėdos savivaldybėje penktadienį bus surengta diskusija universalaus dizaino tema ir pristatyti principai, pagal kuriuos pritaikyti pastatai, viešoji aplinka bei informacija tampa patogūs ir prieinami kiekvienam.

„Neretai būtent prastas dizainas paverčia mus neįgaliais. Jei aš negaliu rasti namo adreso, nes raidės per mažos, o skaičiai per ploni arba meniškai paslėpti, aš įgyju regėjimo negalią. Jei mano draugas, su prekių vežimėliu užblokuoja siaurą praėjimą parduotuvėje arba negali užvažiuoti ant šaligatvio – jis tampa fiziškai neįgalus.” – sako Maris Ceirulis Liepojos (Latvija) aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovas, Klaipėdoje pristatysiantis universalųjį dizainą ir jo pritaikymą miesto infrastruktūroje.

Siekiant paskatinti realius pokyčius Klaipėdos savivaldybėje, Lietuvos profesinės reabilitacijos ir profesinio mokymo konfederacijos, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Klaipėdos filialo iniciatyva bus įgyvendinti darbai, pritaikant savivaldybės pastatą silpnaregių gyventojų poreikiams -  specialiai išryškintos stiklinės durys, laiptai, kampai.

„Silpstantis regėjimas kelia nelaimingų atsitikimų grėsmę ir skatina žmogų užsidaryti namuose, nutraukti socialinius ryšius, atsisakyti darbo. Todėl, viešosios aplinkos pritaikymas prasčiau matantiems yra būtinas, jei siekiama rūpintis ne tik neįgaliųjų, bet ir vyresnio amžiaus žmonių poreikiais,” – sako Lucija Jurgelaitienė, Lietuvos profesinės reabilitacijos ir profesinio mokymo konfederacijos primininkė.

„Didėlė dalis regėjimo negalią turinčių asmenų yra priklausomi nuo kitų asmenų pagalbos, todėl aplinkos pritaikymas neregiams ir silpnaregiams yra būtinas, siekiant padidinti jų mobilumą, saugumą užtikrinant lygias galimybes ir sudarant prielaidas savarankiškam gyvenimui. Kiekvienas neįgalus žmogus yra mobilus tiek, kiek leidžia jo sugebėjimai ir galimybės. Šiandien, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungai minint 85-ių metų jubiliejų bei Baltosios lazdelės dieną, tikimės ir tolimesnio glaudaus bendradarbiavimo su Klaipėdos miesto savivaldybe,“ – sako Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Klaipėdos miesto filialo pirmininkė Jelena Urbonienė.

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje gyvena virš 7 tūkst. regėjimo negalią turinčių žmonių. Aklųjų ir silpnaregių sąjungos Klaipėdos filialas vienija apie 450.

Statistikos departamento duomenimis regos sutrikimai – dažniausiai pasitaikantis sutrikimas. Be akinių ar kitų regėjimą gerinančių priemonių negali skaityti arba matyti iš toli apie 1,5 mln., t.y. kas antras šalies gyventojas. Taip pat įrodyta, kad regėjimas itin prastėja senstant. Atlikti tyrimai parodė, kad absoliuti dauguma (83,8 proc.) vyresnio amžiaus žmonių Lietuvoje skundžiasi prastu regėjimu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra