Klaipėdą užplūdo tūkstančiai turistų

Trečiadienį Klaipėdą užplūdo tūkstančiai kruiziniais laivais atplaukusių turistų. Nemažai atvykėlių pasirinko ekskursijas ne tik po uostamiestį, bet ir aplinkinius miestus. Turistai Klaipėdoje svečiuosis iki pat vakaro.

Pirmoji vasaros diena turizmo sektoriaus atstovams – itin darbinga, mat nuo pat ryto pro Klaipėdos uosto vartus vienas po kito įplaukė trys kruiziniai laivai.

Klaipėdiečiams dar tik skubant į darbus, prisišvartavo pirmasis laineris „Mein Schiff 4“, kurio ilgis siekia beveik 300 m.

Kiek vėliau prie jo prisijungė ir kiti du – per 198 m ilgio „Europa“ ir kiek ilgesnis nei 202 m „AIDA vita“.

Anot Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorės Romenos Savickienės, kruiziniai laineriai trečiadienį atgabeno apie 4,5 tūkst. turistų. Šiais laivais atvyko Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos piliečiai. Daugiausia – kalbančiųjų vokiškai.

Pasitiko jomarkas

Puikiai nusiteikusius atvykėlius pasitiko spalvingas liaudies amatų jomarkas. Keliautojų dėmesį traukė ir vienas paskui kitą išsirikiavę prabangūs laineriai.

Vos atvykę turistai pasklido po uostamiesčio gatves, nemažai jų nuskubėjo į Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centrą.

„Viskas vyksta sklandžiai, dirbame visi išsijuosę“, – trečiadienį priešpiet patikino R.Savickienė.

Vienas – itin prabangus

Dauguma kruizinių laivų keleivių pasirinko ekskursijas po Klaipėdą, Palangą, Kuršių neriją, Šilutės regioną, Platelių šaltojo karo muziejų, ekskursijas po Klaipėdos uosto akvatoriją.

Pašnekovės teigimu, į šias keliones išvyko apie 1300 „Mein Schiff 4“, apie 600 „AIDA vita“ ir apie 230 prabangiojo lainerio „Europa“ keleivių.

Pastarasis laivas tituluojamas vienu gražiausių pasaulyje. Šiuo itin prabangiu 5+ žvaigždučių laivu į Klaipėdą atvyko 342 svečiai.

Teigiama, kad didžiausias šio laivo išskirtinumas – ypatingas dėmesys keliautojams. Kai kurie prabangiojo lainerio keleiviai susidomėjo ne tik siūlomomis ekskursijomis, bet ir Klaipėdoje vykstančia Salvadoro Dali darbų paroda.

Išleidžia apie 45 eurus

Priimti tokį būrį šį kraštą norinčių pažinti atvykėlių Klaipėdai buvo nemenka užduotis, tačiau apsieita be nesklandumų.

Gausybė keliautojų susipažinti su minėtomis vietovėmis išvyko keliomis dešimtimis autobusų, tiek pat prireikė ir vokiškai kalbančių gidų.

Veiklos nestinga ne tik Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro darbuotojams, bet ir miesto centre įsikūrusiems verslininkams.

Skaičiuojama, kad į Klaipėdą kruiziniu laivu atvykstantis turistas išleidžia apie 30–45 eurus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Memellander

Memellander portretas
Keletas laivo Mein Schiff keleivių teiravosi kur rasti Šv.Jono bažnyčios vietą ir kada ji bus atstatytą .Būtu dar vienas lankytinas objektas .

klaipedietei

klaipedietei portretas
laive galejo kavos pagerti...ir tik jau nereikia lia-lia, visa Manto gatve nuspoguota tu kavos namu, kavos arhitektu ir dar bala zino kokiu kavos guru...dirba dauguma nuo 8, o kai kurie net nuo 7 ryto..... gal jie visai ne kavos, o kai ko stipriau is pacio ryto nori.....

Vijūnė

Vijūnė portretas
Turime priekaištų Smiltynės perkėlai. Labai ilgos pertraukos ir kodėl nepranešama iš anksto,kad keltas plauks į delfinariumą .
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių