Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdiečiams – apsimetėlio meistro pinklės

2014-01-28 18:30

Klaipėdiečių šeima nutarė viešumu pakovoti su juos apgavusiu sukčiumi. Taip vieną buitinės technikos meistrą žmonės pavadino po to, kai sužinojo, kad jis apmulkino ne vieną klaipėdietį.

Klaipėdiečiams – apsimetėlio meistro pinklės
Klaipėdiečiams – apsimetėlio meistro pinklės / Shutterstock nuotr.

Klaipėdiečių šeima nutarė viešumu pakovoti su juos apgavusiu sukčiumi. Taip vieną buitinės technikos meistrą žmonės pavadino po to, kai sužinojo, kad jis apmulkino ne vieną klaipėdietį.

Dingo su 300 litų

"Sugedo viryklės orkaitė. Mano vyras paieškojo meistro internete. Žmogus skelbime buvo nurodęs, kad dirba pagal patentą. Tačiau juk vos peržengusio namų slenkstį žmogaus neprašysi parodyti patento arba paso", – pasakojo klaipėdietė Vida.

Šeima paaiškino, ko norėtų iš meistro, o šis ėmėsi užduoties.

"Orkaitė sugenda ne pirmą kartą. Su ankstesniais meistrais problemų nebūdavo. Šį kartą dėl to, kad ant jungtuko pateko vandens, sudegė blokas, kuris įjungia orkaitę. Apžiūrėjęs gedimą, meistras pareiškė, kad reikės atsigabenti trūkstamą detalę, ir orkaitė veiks", – prisiminė klaipėdietė.

Vyras paprašė 300 litų ir išvažiavo detalės. Tačiau į užsakovų namus jis negrįžta trečia savaitė.

"Ne kartą jam skambinome, tačiau girdime tik atsikalbinėjimus ir pasiteisinimus. Bėda ta, kad patį valdymo bloką jis pakeitė, tačiau orkaitė vis tiek neveikia", – piktinosi moteris.

Komentaruose keikė

Nemažus pinigus už viryklės remontą pakloję klaipėdiečiai ėmė domėtis, kas per tipas svečiavosi jų namuose. Netrukus žmonės aptiko internete krūvą komentarų apie Andriumi prisistatantį meistrą.

"Žmonės piktinosi, kad šis žmogus ne tik turi priklausomybę nuo alkoholio, bet yra patologiškas melagis. Tai jis atsikalbinėja, kad jam automobilis sugedo, tai neva skuba į keltą, o vienam žmogui pareiškė neatvažiuosiąs pabaigti darbo, nes tą dieną buvo Karių diena", – stebėjosi moteris.

Kitas klaipėdietis internete rašė, kad neteko 80 litų, nors jo skalbimo mašinos gedimą buvo galima pataisyti už 10 litų.

Dar kiti klaipėdiečiai taip pat tapo šio meistro įkaitais. Išsigabenęs vieną skalbimo mašinos detalę, meistras dingo kaip į vandenį. Po kurio laiko žmonėms teko pirkti naują skalbimo mašiną.

"Man kyla klausimas, ar kas nors šalyje kontroliuoja patentininkus? Nejau bet kas, neturėdamas jokios kvalifikacijos, darbo įgūdžių, gali išsiimti patentą ir siūlyti savo paslaugas? Jei jiems išduodamas leidimas oficialiai dirbti, tad gal reikėtų pasidomėti, ką sugeba toks žmogus?" – nuomonę reiškė klaipėdietė.

Įžvelgia sukčiavimą

Vartotojų teisių apsaugos tarnybos viešųjų ryšių specialistas Vitas Jonas Ūsas tikino, kad jeigu vartotojas turi pretenzijų paslaugos teikėjui dėl atliktų darbų netinkamos kokybės, reikėtų kreiptis į Valstybinę ne maisto produktų inspekciją.

"Šiuo atveju jei paslaugos teikėjas nesuteikė sutartų paslaugų, nesuremontavo orkaitės ir, paėmęs pinigus, dingo, galima įtarti sukčiavimo atvejį, dėl kurio tyrimo patartume kreiptis į policiją", – tikino tarnybos atstovas.

Mokesčių inspekcijos atstovai pabrėžia, kad prieš pateikiant prašymą gauti verslo liudijimą ar patentą, žmogui nėra prievolės įrodinėti, ar tikrai jis sugeba atlikti vienus ar kitus darbus.

Mokesčių inspekcijos Klaipėdos skyriaus Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Cibienė aiškino, kad vis dėlto gyventojas, norintis vykdyti komercinę veiklą, privalo laikytis ją reglamentuojančių teisės aktų, tvarkyti apskaitą, apskaityti gautas pajamas už suteiktas paslaugas, deklaruoti ir sumokėti mokesčius.

"Ar asmens įgyti gebėjimai yra pakankami ir ar tinkama jo kompetencija, to įrodinėti įsigyjant verslo liudijimą gyventojai neprivalo", – tikino specialistė.

Duomenys laisvai prieinami

Pernai įvairioms veikloms apskrities gyventojai buvo įsigiję 11 967 verslo liudijimus, iš jų Klaipėdoje – 4 157.

Inspekcijos atstovai priminė, kad dabar norintys išsiimti, prasitęsti ar nutraukti verslo liudijimą, tai gali padaryti internetu.

"Mokesčių inspekcija pataria gyventojams visais atvejais, įsigyjant paslaugą ar prekę, sudaryti atitinkamas sutartis ir įsitikinti, ar tos paslaugos pardavėjas, dirbantis savarankiškai, yra įregistravęs savo veiklą, ar įmonės atstovu prisistatantis asmuo yra įdarbintas toje įmonėje ir turi darbo pažymėjimą. Sąžiningi paslaugos teikėjai įprastai patys pateikia patvirtinančius dokumentus, priešingu atveju yra galimybė tai patikrinti kreipiantis į Mokesčių inspekciją", – situaciją komentavo E.Cibienė.

Verslo liudijimo duomenis, žinant verslo liudijimo numerį, galima patikrinti savarankiškai apsilankius VMI interneto svetainėje.

"Kita vertus, mokant už prekę ar paslaugą, būtinai reikalaukite sumokėjimą patvirtinančio dokumento ir jį išsaugokite, šis dokumentas pravers kilus ginčui su paslaugos teikėju. Atkreipiame dėmesį, kad asmuo, vykdantis veiklą su verslo liudijimu, klientui paprašius, privalo tokį apskaitos dokumentą išrašyti", – pabrėžė E.Cibienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų